Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeGRUDZIEŃ 2011TRASA 7. PÓŁMARATONU WARSZAWSKIEGO.

TRASA 7. PÓŁMARATONU WARSZAWSKIEGO.

Start: Most Poniatowskiego, meta: Stadion Narodowy w Warszawie

– oto trasa 7. Półmaratonu Warszawskiego!

      Znane są już wszystkie elementy układanki i dokładnie wiadomo, którędy pobiegnie 7. Półmaraton Warszawski. Uczestnicy zawodów rozpoczną rywalizację na Moście Poniatowskiego, a meta biegu czekać będzie na nich na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

 

Zawodnicy chcący zmierzyć się z dystansem 21,0975 km usłyszą strzał startera na Moście Poniatowskiego. Stamtąd dotrą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, przebiegną przez Cytadelę oraz tunel, a także przez Powiśle i Solec, by zakończyć zmagania z dystansem na błoniach Stadionu Narodowego.

 

– To chwila historyczna. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski” –  Zakończenie budowy Stadionu Narodowego i możliwość związania z nim naszej imprezy jest wielkim wydarzeniem. A start z sąsiadującego z nim Mostu Poniatowskiego to po prostu naturalna, a przy tym niezwykła konsekwencja tej lokalizacji. Niewiele jest biegów startujących z mostu – na myśl przychodzi mi przede wszystkim maraton w Nowym Jorku czy półmaraton w Lizbonie. Jeszcze mniej jest imprez kończących się w sportowym sercu kraju, a takim miejscem już za chwilę będzie Stadion Narodowy.

Prezes Narodowego Centrum Sportu, operatora  Stadionu Narodowego w Warszawie, Rafał Kapler bardzo cieszy się z faktu, że na błoniach Stadionu Narodowego będzie mógł gościć uczestników 7. Półmaratonu Warszawskiego.

– Jesteśmy dumni z tego, że Stadion Narodowy w Warszawie  stanie  się współgospodarzem takiej imprezy. Możliwość goszczenia tysięcy biegaczy z całej Polski będzie symbolem roli, jaką w polskim sporcie chce odgrywać nasz obiekt. Wszystkich zapraszam serdecznie do udziału w 7. Półmaratonie Warszawskim – to będzie niezapomniany bieg. – mówi Rafał Kapler.

Nie sposób nie zauważyć również, że po raz pierwszy w historii trasa biegu będzie wiodła przez niedostępny na co dzień dla cywilów teren Cytadeli Warszawskiej.

– Chcemy serdecznie podziękować Ministerstwu Obrony Narodowej, a w szczególności Dowódcy Wojsk Lądowych za przychylność. – mówi Magda Skrocka-Kołodziejska, szefowa komunikacji 7. Półmaratonu Warszawskiego. – Początkowo wydawało nam się, że idea przebiegnięcia przez teren Cytadeli jest mrzonką, ale szybko okazało się, że wojsko doskonale zrozumiało nasze intencje i przyszło nam z pomocą.

Półmaraton będzie też biegł między innymi dwoma symbolicznymi alejkami na Powiślu – Janusza Kusocińskiego i Józefa Nojiego. To wybitni przedwojenni biegacze, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej. To będzie swego rodzaju mały hołd złożony przez polskich biegaczy-amatorów wielkim legendom polskiego biegania sprzed lat dodaje Marek Tronina.

Biuro zawodów 7. Półmaratonu Warszawskiego znajdować się będzie w kompleksie Stadionu Narodowego. Uczestnicy biegu oraz kibice, zagrzewający półmaratończyków

do walki, będą mogli poznać zakątki stadionu jeszcze przed sympatykami piłki nożnej, którzy przybędą do Warszawy na rozgrywki EURO 2012. Wszystkich ciekawych nowego obiektu zapraszamy!

Więcej informacji na temat 7. Półmaratonu Warszawskiego znajduje się na stronie internetowej biegu www.polmaratonwarszawski.pl.

Zaprezentowana trasa 7. Półmaratonu Warszawskiego jest nieoficjalna, jej szczegółowy przebieg może ulec zmianie. Zmianie nie ulegną miejsca startu i mety. Oficjalne ogłoszenie trasy 7. Półmaratonu Warszawskiego nastąpi po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń.


 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony