Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeWRZESIEŃ 2011MISTRZOSTWA SŁUŻB MUNDUROWYCH W PÓŁMARATONIE

MISTRZOSTWA SŁUŻB MUNDUROWYCH W PÓŁMARATONIE

           W dniu 24 września 2011 r. w Limanowej w ramach I Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Półmaraton Forrest” odbyły się „I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie”. W Półmaratonie wystartowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy, wśród których znaleźli się mundurowi reprezentanci Policji, Straży Pożarnej, Sił Zbrojnych RP, Służby Więziennej, Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych oraz Służby Leśnej i Księży.


Wyniki klasyfikacji generalnej kobiet:

I miejsce:         Celińska Anna z Bielsko-Białej reprezentująca „Byledobiec Anin” (01:48:37)
II miejsce:        Wiśniewska Dominika z  Zabrza reprezentująca RMD Montrail Team/SKB Kraśnik (01:50:40)
III miejsce:       Majer Ewa z Dobczyc (01:54:51)

Wyniki klasyfikacji generalnej mężczyzn:

I miejsce:         Wosik Daniel z Kunowa reprezentujący RMD Montrail Team (01:29:44)
II miejsce:        Yashchuk Vitality z Ukrainy reprezentujący KKB Finizm Kalizm (01:32:10)
III miejsce:       Burghardt Jakub z Muszyny reprezentujący Festiwal Biegowy Forum Ekonomiczne Krynica Zdrój (01:33:16)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” kobiet:

I miejsce:         Młynarska Mariola z Pajęczna reprezentująca Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec (02:18:42)
II miejsce:        Czyżewska Agnieszka z Częstochowy reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Lublińcu (02:36:48)
III miejsce:       Mikoś Katarzyna z Wieliczki reprezentująca Komendę Miejską Policji w Krakowie (02:46:03)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” mężczyzn:

I miejsce:         Kociuba Marek z Wrocławia reprezentujący Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu (01:35:37)
II miejsce:        Wojciechowski Maciej ze Szczytna reprezentujący Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie/NKS Namysłów (01:37:08)
III miejsce:       Michulec Jacek z Żywca reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Żywcu (01:40:39)


Zawodnicy mieli do pokonania odcinek o długości 21,097 km biegnący „Pasmem Łososińskim” trasą anglosaską o zróżnicowanym podłożu, w większości  prowadzącą szlakiem turystycznym. Strome podbiegi oraz zbiegi w tym pokonanie „Łysej Góry” oraz wbiegnięcie na Miejską Górę, na której znajduje się najwyżej położony w Polsce metalowy Milenijny Krzyż, stanowiły nie lada wyzwanie dla uczestników.


Pierwsza z „mundurowych” Mariola Młynarska, na co dzień wartownik w Impel Security Polska,  swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła 11 lat temu. W swoim dorobku sportowym ma ponad 30 maratonów - w tym kilka wygranych, bieg na 100 km w Kaliszu, Bieg Rzeźnika w Bieszczadach oraz dwa biegi 24-godzinne, w tym ten z 2009 r. w którym po przebiegnięciu ponad 181 km, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Pomimo poważnych problemów zdrowotnych, które miały miejsce w 2010 r. Mariola nadal biega i jak podkreśla ”bieganie jest jej wielką pasją, która daje wiele radości i satysfakcji a ponadto dzięki temu, ma dużą wole walki nie tylko na trasie, ale i w życiu codziennym”


Dużą niespodziankę sprawił pierwszy z „mundurowych”, kapitan Marek Kociuba z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, który w klasyfikacji generalnej Półmaratonu zajął 5 lokatę, wyprzedzając o półtorej minuty drugiego „mundurowego” podinspektora Macieja Wojciechowskiego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (7 w klasyfikacji generalnej, tegoroczny zwycięzca I Mistrzostw Służb Mundurowych w Biegu Górskim „Limanowa Forrest”). Jak się dowiedzieliśmy,  Marek Kociuba już niejednokrotnie występował na arenach krajowych i międzynarodowych zajmując wysokie lokaty. Srebrny medalista w drużynowych regionalnych mistrzostwach CISM (2010 r.), sześciokrotny złoty medalista Mistrzostw Wojska Polskiego i szkolnictwa wojskowego w różnych dyscyplinach sportu (najlepszy wynik punktowy w pięcioboju wojskowym – 5016,5 – Austria 2006 r.) W tym roku reprezentował Wojsko Polskie, na najważniejszej dla sportu wojskowego imprezie czterolecia, V Światowych Igrzyskach Wojskowych w Rio de Janeiro rywalizując w pięcioboju wojskowym.


Nie można zapomnieć też o postawie ks. Pawła Marca z Diecezji Tarnowskiej oraz  Mateusza  Zwierczyka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, którzy nie patrząc na „uciekające minuty”, zatrzymali się, aby udzielić pomocy jednemu z zawodników. Ich szlachetne zachowanie nie umknęło organizatorom i uhonorowane zostało nagrodą „Fair Play” ufundowaną przez firmę „Joniec” z Tymbarku.


Należy też nadmienić, iż w trakcie trwania Półmaratonu prowadzona była akcja charytatywna na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego w Tymbarku, który jako jedyny w Powiecie limanowskim zajmuje się profesjonalną rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci oraz akcja oddawania krwi „Ognisty Ratownik Gorąca Krew” zorganizowana przez Państwową Straż Pożarną w Limanowej.

Mundurowi rywalizowali o puchary i nagrody ufundowane przez:

•          Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Sekcja Polska

•          Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Limanowa

•          Starostwo Powiatowe w Limanowej

•          Firmę „Samsung”

•          Firmę „Impuls” z Limanowej

•          Firmę „Joniec” z Tymbarku


Mundurowi pamiętali również o potrzebujących, czynnie uczestnicząc w akcji oddawania krwi oraz wspierając fundację zajmującą się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, spotkamy się ponownie w jeszcze liczniejszym gronie.

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia  Policji Region IPA Limanowa oraz Klubu Sportowego „Limanowa Forrest” składam serdeczne podziękowania dla wszystkich osób uczestniczących w Półmaratonie, w akcji charytatywnej oraz akcji honorowego oddawania krwi, jak również dziękuję sponsorom, służbom mundurowym, ratowniczym i medycznym, wolontariuszom oraz właścicielom i pracownikom Stacji Narciarskiej „Limanowa Ski” za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu Półmaratonu.

Servo  per Amikeco!

Przewodniczący

Regionu IPA Limanowa

Jarosław Pachut

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony