email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeWRZESIEŃ 201133. MARATON WARSZAWSKI W LICZBACH

33. MARATON WARSZAWSKI W LICZBACH

W Polsce stale przybywa miłośników biegania, a tegoroczny 33. Maraton Warszawski jest na to najlepszym dowodem. Frekwencja zawodów pobiła na głowę rekord w ilości uczestników z zeszłego roku. Na linii startu stanęło 4157 osób, a 4051 zawodników ukończyło bieg w wyznaczonym limicie czasowym. Zwycięzca maratonu dobiegł do mety w czasie 2:08:17. To rekord Maratonu Warszawskiego i najlepszy uzyskany wyniki w historii polskich maratonów.

33. Maraton Warszawski:
Liczba zawodników zapisanych do startu w imprezie:         5655
Liczba nadanych numerów startowych:                             4603
Liczba zawodników na starcie:                                         4157
Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym:    4051
Liczba kobiet biorących udział w biegu:                             472

Najszybszym mężczyzną okazał się John Sammy Kibet, który dystans 42,195 km pokonał  w 2 godziny 8 minut 17 sekund. To rekord Maratonu Warszawskiego i najlepszy wynik w historii uzyskany w Polsce. Na podium staną także: Mussau Mwanzia (2 godziny 13 minut 22 sekund) i Mohammed Temam (2 godziny 13 minut 41 sekund).

Wśród kobiet triumfy święciła Svietlana Stanko, która pokonała trasę w czasie 2 godziny 31 minut 28 sekund. Tuż za nią na metę przybiegły: Rael Jepyator (2 godziny 34 minuty 23 sekundy) i Olga Kalendarova-Ochal (2 godziny 37 minut 58 sekund).

Bieg Olimpijski – bieg towarzyszący na 8 km:
Liczba zawodników zapisanych do startu w imprezie:         1324
Liczba nadanych numerów startowych:                             1000
Liczba zawodników na starcie:                                           838
Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym:      833
Liczba kobiet biorących udział w biegu:                  230
Pierwszy w biegu na dystansie 8 km był Daniel Formela, który pokonał trasę w 28 minut 19 sekund. Za nim na podium uplasowali się: Grzegorz Kruszyński z czasem 28 minut 21 sekund oraz Ireneusz Wesołowski (29 minut 01 sekund).

Wśród pań najszybsza okazała się Marie-Helene Massard, która pokonała trasę w czasie 30 minut 45 sekund. Tuż za nią bieg ukończyły: Katarzyna Dziwosz (30 minut 57 sekund) oraz Maria Maj-Roksz (32 minut 11 sekund).