Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeWRZESIEŃ 2011POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW!

POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW!

    Zakończył się II Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, którego łączna pula nagród wyniosła 350 tysięcy złotych. W imprezie uczestniczyło   ponad 3000 sportowców z całego świata. Oprócz możliwości startu w jednej z licznych konkurencji biegowych, dla uczestników Festiwalu oraz widzów przygotowano wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: konkursy na najszybszą rodzinę oraz firmę w Polsce, Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze, Targi Sport & Fun, jak również koncert zespołu Golec uOrkiestra.

     Zwycięzca Koral Maratonu został Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, który ponad 42-kilometrową trasę pokonał w czasie 2 godziny, 43 minuty i 33 sekundy. Najszybszy zawodnik wyprzedził drugiego na mecie Piotra Pobłockiego z Lęborka o ponad 6 minut. Z trzecim czasem trasę ukończył Dmytro Ivanysh z Użgorodu na Ukrainie, który 42 kilometry i 195 metrów pokonał w 2 godziny, 52 minut i 21 sekund. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Danuta Piskorowska z Wrocławia z czasem 3:03:56. Z uwagi na fakt, że zwycięzca maratonu nie pokonał trasy w wyznaczonym przez organizatorów czasie, nagroda w postaci Fiata 500 rozlosowana została wśród wszystkich osób, które ukończyły maraton. Samochód trafił do Ireneusza Zająca z Biecza. W krynickim maratonie wystartowało 450 zawodników i zawodniczek.

- Druga edycja Festiwalu Biegowego zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż pierwsza. Liczba uczestników i widzów, łączna pula nagród, duże zainteresowanie mediów oraz różnorodność konkurencji biegowych sprawiły, że Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego na stałe zadomowił się na mapie najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju – mówi Tomasz Lipiec z Instytutu Studiów Wschodnich, organizator imprezy. – Najlepszym potwierdzeniem rosnącego prestiżu naszej imprezy jest fakt, że kilka dni temu zapadła decyzja o przyznaniu nam w 2013 roku organizacji Mistrzostw Świata w biegach górskich anglosaskich. Już teraz mogę obiecać, że sprostamy temu zadaniu – dodaje Tomasz Lipiec.

Bieg 7 Dolin

Oprócz Koral Maratonu uczestnicy mogli wziąć udział w jednej z kilku przygotowanych przez organizatorów konkurencji biegowych. W najbardziej wymagającym Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km triumfował Jan Wydra z Mszany Dolnej. Zwycięzca ukończył ultramaraton w czasie 9 godzin i 35 minut, tym samym ustanawiając nowy rekord trasy. Drugi był Maciej Więcek z Krakowa, a trzeci Marek Swoboda z Wałbrzycha.

Życiowa Dziesiątka TAURONA

W biegu „Życiowa Dziesiątka TAURONA” najlepszy okazał się Martin Mukule Muia z Kenii, który trasę z Krynicy-Zdrój do Muszyny o długości 10 km pokonał w 28 minut i 5 sekund. Na podium znaleźli się również Jakub Burghardt oraz Rafał Snochowski. Aleksandra Jawor z Częstochowy triumfowała w kategorii kobiet.

Bieg na Jaworzynę

W niezwykle wymagającym „Biegu na Jaworzynę” najlepszy okazał się Andrzej Długosz z Rytra, który pokonał trasę w czasie 16 minut i 22 sekundy. Tuż za nim na metę wbiegli Daniel Wosik z Kunowa (17:12) oraz Paweł Krawczyk z Krakowa (18:09). Izabela Zatorska z Wrocanki okazała się najszybszą kobietą na trasie (20:39).

Dodatkowych informacji na temat Festiwalu udziela:

Aleksandra Gryciuk

Instytut Studiów Wschodnich

Tel. 0 22 583 11 00

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontakt dla mediów:

Witold Strzelecki

Euro RSCG Sensors

Tel. 0 22 444 06 82

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tomasz Gołębiewski

Euro RSCG Sensors

Tel. 0 22 444 06 79

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony