Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeWRZESIEŃ 2011BIEG PO VOLVO

BIEG PO VOLVO

      Zawodnicy 33. Maratonu Warszawskiego, który wystartuje już 25 września, będą walczyć o nagrodę specjalną - Volvo XC60. Za kierownicą tego sportowego samochodu będzie mogła zasiąść pierwsza osoba, która dobiegnie do mety i uzyska czas lepszy niż aktualny rekord Polski w maratonie. Aby wyrównać szansę między mężczyznami, a kobietami, maratonki wystartują 18 minut i 27 sekund wcześniej.

    Na linii startu 33. Maratonu Warszawskiego staną zarówno amatorzy biegania, jak i profesjonaliści. Zawodnik z elity zawodów, który jako pierwszy przekroczy linię mety otrzyma wyjątkową nagrodę – samochód Volvo XC60. W  rywalizacji o nagrodę maratończycy będą mieli równe szanse. Uczestniczki biegu wystartują bowiem 18 minut i 27 sekund wcześniej niż mężczyźni. Jest to różnica między czasem najszybszego mężczyzny i najlepszej kobiety na mecie ubiegłorocznego Maratonu Warszawskiego. Zanim jednak zwycięzca odbierze swoje trofeum, będzie musiał zmierzyć się z innymi uczestnikami maratonu i jako pierwszy dotrzeć do mety. Ponadto, najlepszy biegacz musi uzyskać lepszy czas niż aktualny rekord Polski w maratonie. Aby odjechać nowym Volwo pierwsza kobieta na mecie będzie musiała pobiec szybciej niż 2:26:08, mężczyźni natomiast zmierzą się z czasem 2:09:23.


     W zeszłym roku najszybsza okazała się Tetyana Holovchenko. Ukrainka dostarczyła wszystkim wielkich emocji dobiegając jako pierwsza do mety, pomimo opóźnienia startu o półtorej minuty. Jej czas – 2:31:47 – okazał się drugim wynikiem w historii żeńskiej rywalizacji w Maratonie Warszawskim.

     W walce o nagrodę główną wezmą udział faworyci 33. Maratonu Warszawskiego: czołowi polscy biegacze oraz zawodnicy z Europy i Afryki. Wśród mężczyzn zobaczymy między innymi mistrza Polski w maratonie 2011 Błażeja Brzezińskiego oraz Marcina Chabowoksiego, Michała Kaczmarka, Artura Kozłowskiego – mistrzów Polski w półmaratonie odpowiednio w latach 2011, 2010, 2008. Na starcie stanie także silna reprezentacja Kenijczyków: Eric Cheboi Yator, Elias Cheboi, John Sammy Kibet i Edwin Kipmutai Kipchom. Nie zabraknie także przedstawicieli Ugandy i Etiopii - Simona Rugut i Mohammeda Temam.

    Elita kobiet także prezentuje się imponująco. O pierwsze miejsce i Volvo XC60 rywalizować będą: polsko-ukraińska zawodniczka Olga Kalendarova-Ochal, Ukrainka Svitlana Stanko, Białorusinka Galina Starovoitowa, Kenijki: Lilian Chelimo, Rael Jepyator, Pamela Kipchoge, Beatrice Rutto oraz Etiopki Tadelech Birra i Sisay Measso.

    Nowa trasa maratonu, dzięki niewielkiej liczbie podbiegów oraz długim prostym odcinkom, jest najprawdopodobniej najszybszą od 10 lat. Czekamy na rekordy!

Więcej informacji na temat 33. Maratonu Warszawskiego znajduje się na stronie internetowej zawodów: www.maratonwarszawski.pl.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony