Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeWRZESIEŃ 2011SPECJALNY DODATEK O MARATONACH

SPECJALNY DODATEK O MARATONACH

          W sobotę, 10 września w Gazecie Wyborczej (lubisz, nie lubisz - Twoja sprawa, ważne, że czasami coś fajnego o bieganiu znaleźć można:)

SPECJALNY DODATEK O MARATONACH

"Polska Biega Maratony":

Mała próbka:

Sobańska o karierze: "Londyn to był mój szczyt. Ale sponsora nie znalazłam. Firmy kręciły nosem: „gdyby to była gimnastyczka, jakiś ładny, kobiecy sport, to tak”. Potem byłam dopiero czwarta na mistrzostwach świata w Goeteborgu. Przesadziłam z treningami. Poprawiałam swoje wyniki, ale świat poprawiał się bardziej. Mój wynik z Londynu był wtedy trzecim czy czwartym w historii, a teraz może nie łapać się wśród najlepszych 30".

Skarżynski, guru polskich maratończyków: - Biegacze często za dużo do siebie wymagają, zwłaszcza ci, którzy uprawiali sport w młodości. A w pewnym wieku trzeba inaczej podchodzić do treningu, pogodzić się z tym, że ma się mniejsze możliwości. Moja metoda jest ostrożna. Zakładam, że biegacz czy biegaczka będzie trenować przez wiele sezonów stopniowo podnosząc poprzeczkę. Nie da się stworzyć biegacza w kilka miesięcy.

Bohaterowie drużyn Gazety na ogół wkręcili się w bieganie: Dorota po każdym takim biegu mówi, że już nigdy więcej i pyta po co się tak męczymy. A po kilku godzinach i dobrym obiedzie zaczyna planować, gdzie wystartujemy następnym razem. Bieganie to dla nas relaks, odskocznia, coś, co mamy tylko dla siebie. Trudno byłoby zrezygnować z takiego narkotyku.

Pacewicz doradza "biednym niemaratończykom": Musicie pokonać odruch wstrętu na widok naszych zalanych potem ciał. Możecie być pewni, że ukończywszy maraton rzucimy się wam w ramiona, coś bełkocząc, a nawet szlochając ze szczęścia. Należy profilaktycznie nałożyć jakiś stary ciuch albo okryć się „dla żartu" rozdawanymi na mecie foliami

pozdrawiam,

Małgorzata Smolińska

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony