Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeMAJ 2011NAM PIĄTEK, TRZYNASTEGO NIESTRASZNY

NAM PIĄTEK, TRZYNASTEGO NIESTRASZNY

13 maja startuje weekend Polska Biega. To już siódma edycja tej akcji.

Polska Biega opiera się na pomyśle, by zachęcać władze gmin, szkoły, kluby sportowe i inne instytucje do organizowania "biegów dla każdego”. To jeden ze sposobów na rozruszanie Polaków i udowodnienie, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowie, ale i olbrzymia przyjemność.

Do piątku rano zarejestrowano 596 biegów. A zgłoszenia ciągle płyną - można je rejestrować do wieczora w sobotę, 14 maja.

Wśród organizatorów najwięcej jest samorządów lokalnych, szkół i klubów sportowych, ale nie brakuje tez nieformalnych grup biegowych, takich jak Crazy Runners (Warszawa), Active Group (Jelenia Góra), czy Organizacja Biegowa "Bon Żywnościowy" (Kobyla Góra, woj. wielkopolskie), triatloniści z Namysłowa (Opolskie) czy rodzice dzieci z 1d w szkole w Wołominie (Mazowieckie). Są też parafie, m.in. Parafia bł. Michała Kozala w Działoszynie (Łódzkie), domy dziecka, m.in. z Kłodzka, z Nowej Grobli (Podkarpackie) i Miąsowej (Świętokrzyskie), przedszkola ze Szczecina, Warszawy i Krakowa. Organizacji biegu podjął się też powiatowy inspektor sanitarny w Katowicach, zespół dziennikarski z audycji Sportowej "Ole" z Zamościa i Krasnobrodu (Lubelskie), hufce harcerskie z Czernic Borowych (Mazowieckie), Krzeszowic w Małopolsce i z Krakowa. Szczególnymi biegami są te organizowane przez zakłady karne i areszty śledcze, m.in. w Strzelinie (Dolnośląskie), Wierzchowie (Zachodniopomorskie), w Uhercach Mineralnych na Podkarpaciu, we Włocławku, Warszawie i Starogardzie Gdańskim.

Wśród 578 organizatorów jest kilkudziesięciu, którzy uczestniczą w akcji Polska Biega co roku, m.in. wfiści z Barwic (Zachodniopomorskie) i Krobi (Wielkopolskie). Np. w Barwicach mieszka ok. 3,7 tys. osób, a w zawodach Polska Biega w 2010 r. wzięło udział aż 450 osób. Zainteresowanie jest ogromne.

Wszystkie informacje dostępne są na www.polskabiega.pl

Organizatorem akcji jest Gazeta Wyborcza.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony