Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeMAJ 2011III ŚREMSKI BIEG DRUŻYNY SZPIKU

III ŚREMSKI BIEG DRUŻYNY SZPIKU

„Podziel się życiem” to hasło Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku, impreza odbędzie się 21 maja.

Zapraszamy biegaczy, rowerzystów i „kijkarzy”. Trasa biegów wieść będzie ulicami Śremu, start i meta znajdują się na Stadionie Miejskim, a zawodnicy będą mieli do pokonania 4km 200m. Chcemy zachęcić Śremian do oddania chorym na białaczkę swojego czasu, trudu i talentu. Dzień Szpiku to będzie po prostu piknik podczas, którego Śremianie staną się ambasadorami transplantologii, tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. Aby wesprzeć chorych nie trzeba być wybitnym sportowcem, bo przecież w tym Biegu nie medale, czy nagrody są najważniejsze, a chęć niesienia pomocy.

 

A takiej możliwości 21 maja nie zabraknie. Dzięki wsparciu Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przez kilka godzin ( od 13.00 do 16.00) na stadionie odbywać się będzie Rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Przypominam tylko TO NIE BOLI I JEST BEZPIECZNE. Wystarczy, że wypełnicie ankietę, oddacie 10 mililitrów krwi i jeżeli lekarz uzna, ze nie ma przeciwwskazań zostaniecie wpisani do Rejestru. Proste prawda? A potem trzeba już tylko czekać na telefon z informacją, że właśnie nas ktoś potrzebuje.

Wierzę, że i tym razem Śremianie nie zawiodą.

Imprezę rozpoczną piłkarze, bowiem w ramach Dnia Szpiku odbędzie się Wielki Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Udział w nim weźmie 8 drużyn: piłkarze z Teatru Wielkiego, Poznańskiego Chóru Katedralnego, Zakładu Poprawczego, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Drużyna szpiku wystawi również swój team, który na co dzień uczestniczy w rozgrywkach Ligii Red Box. Piłkarskie zmagania zakończą się o godz 15.05 i wtedy rozegrany zostanie wielki finał finałów, czyli zwycięzca turnieju stanie na przeciwko Drużyny Vipów, która tworzyć będą między innymi: Wojewoda Przemysław Pacia, Burmistrz Adam Lewandowski, Senator Piotr Gruszczyński, Dyrektor Śosir Rafał Wachowiak, komendant Straży Pożarnej Grzegorz Niwiński...

Na Stadionie Miejskim startujemy o godzinie 14.00, na początek rowerzyści, później o 14.30 biegacze, a na koniec „kijkarze”. A o 13.30 odbędą się Biegi Juniora, do rywalizacji staną dzieci do lat 13. Będą miały do pokonania odcinek 400 m.

Nie zabraknie dyplomów, medali, nagród i pucharów. Każdy uczestnik otrzyma czerwoną drużynową koszulkę, będzie grochówka, dobra zabawa.

Dzięki naszym przyjaciołom z Krówki Małej odbędą się pokazy pierwszej pomocy, gry w boule, a nasi zaprzyjaźnieni strażacy pokażą jak gasi się pożar. Na plenerowej scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a na finał Dnia Szpiku zagra Partyzant.

Razem z nami na Stadionie będzie Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Senator Piotr Gruszczyński.

Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choćby jedno ludzkie życie, a w niejednym zlęknionym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno nadejdzie.

Dorota Raczkiewicz

szefowa Drużyny Szpiku

www.darszpiku.pl

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony