Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeMAJ 2011BIEG EUROPEJSKI 2011 GDYNIA

BIEG EUROPEJSKI 2011 GDYNIA

"Na miejsca - start"- tak brzmiała komenda startera podczas Biegu Europejskiego, która jednocześnie zakończyła XIX Igrzyska Miast Bliźniaczych, w których startowały ekipy młodych sportowców z Rosji, Łotwy, Litwy, Szwecji, Niemiec i Polski. W Igrzyskach wystartowało niespełna 300 sportowców, którzy rywalizowali w judo, pływaniu, piłce nożnej chłopców i koszykówce dziewcząt.

Na starcie stanęło ponad 1200 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz w biegu głównym rozgrywanym na dystansie 10km. Swoich sił można było spróbować również w Marszu Europejskim w Nordic Walking oraz biegu na orientację, który był częścią ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega z Mapą”.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli Nordic Walkerzy, z których jako pierwszy linię mety przeciął Kozakowski Tomasz z Kwidzyna. Tuż po nich na trasę biegu ruszyli uczniowie szkół podstawowych, spośród których triumfowali Justyna Guzińska oraz Sylwester Bielank, oboje z SKLA Sopot. W kolejnym biegu, przeznaczonym dla gimnazjalistów triumfowali biegacze z Łotwy. Beate Jagmina w klasyfikacji dziewcząt oraz Pavels Volgemuts spośród chłopców. Kolejny bieg zamykający szkolne kategorie należał do Agaty Szampmacha z Gdyni oraz Adama Głogowskiego z UKS Tri-Saucony Rumia.

O godzinie 13:30 na linii startu zgromadziło się 551 zawodników rywalizujących w biegu głównym. Trasa wiodła Bulwarem Nadmorskim oraz ulicami Bolesława Prusa i Juliana Ejsmonda. Na starcie stanęli między innymi Mistrz Polski w maratonie z 2009 i 2010 roku Radosław Dudycz a także najlepszy polski weteran Antoni Cichończuk, który może poszczycić się min. tytułami mistrzowskimi w swojej kategorii wiekowej na wielu międzynarodowych imprezach w tym Mistrzostwach Świata, Europy Weteranów i Igrzyskach Olimpijskich Mastersów. Od początku mocne tempo narzucili Radosław Dudycz i Tomasz Grycko, którzy półmetek minęli z ponad pół minutową przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów a ostatecznie wygrał faworyt zawodów – Radosław Dudycz, który linie mety minął z czasem 31 minut i 37 sekund. Drugi był Tomasz Grycko na na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Richert. Wśród pań zgodnie z oczekiwaniami zdecydowanie zwyciężyła z czasem 35 minut i 44 sekund Marta Szenk z Bydgoszczy, która finiszowała przed Weroniką Wójcik ze Starogardu Gdańskiego i Darią Lajn z Pabianic. Na mecie na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale a dla najlepszych nagrody finansowe, oraz rzeczowe ufundowane przez Sponsorów imprezy.

Następny bieg z cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych - Nocny Bieg Świętojański odbędzie się 18 czerwca, na który serdecznie zapraszamy. Zapisy do tej imprezy rozpoczną się na początku tygodnia, na internetowej stronie GOSiR.

Piotr Suchenia

Dział Sportu GOSiR

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony