Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeCZERWIEC 2011VII NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

VII NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

18 czerwca 2005 roku w Gdyni, jako pierwszy Piotr Drwal z Ustki jako pierwszy przeciął linię mety I Nocnego Biegu Świętojańskiego, który na swoim starcie zgromadził 177 zawodników z całego kraju. Sześć lat później, dokładnie 18 czerwca 2011 roku Marcin Chabowski, zwyciężył w siódmej edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego, którą ukończyło 1077 biegaczy z Polski i Europy. Te dwa zdania i te dwie liczby obrazujące frekwencję na przestrzeni siedmiu lat pokazują jak ewoluował rozwój biegania w Polsce oraz w Gdyni, która z roku na rok staje się miastem, przyciągającym do siebie nie tylko żeglarzy i turystów, ale również miłośników i pasjonatów biegania z całego Świata.

W tym roku idąc naprzeciw biegaczom, organizatorzy postawili na nową trasę, która ukazywała całe piękno naszego miasta podkreślając jego nadmorski charakterBiegacze mogli tym samym podziwiać zacumowane żaglówki w Marinie Gdynia, historyczny żaglowiec – Dar Pomorza, zwany również Białą Fregatą, którego budowę rozpoczęto w 1909 roku a także jedyny ocalały polski okręt wojenny zbudowany przed II wojną światową oraz najstarszy na świecie wciąż istniejący niszczyciel – ORP Błyskawica. Kolejnym punktem trasy był odcinek prowadzący najbardziej reprezentatywną ulicę Gdyni, czyli ul. Świętojańską, gdzie na wysokości Urzędu Miasta Gdyni, biegacze kierowali się wprost na Bulwar Nadmorski z którego rozpościerał się widok na rozświetlone o tej porze Trójmiasto oraz na cumujące na redzie portu statki. Ostatnie kilometry wiodły nowo otwartą ścieżką rowerową, której doskonała nawierzchnia sprawiała, że biegacze jeszcze szybciej mimo narastającego zmęczenia pokonywali ostatnie kilometry trasy VII Nocnego Biegu Świętojańskiego, wbiegając do Mariny, gdzie znajdowała się meta zawodów.

Na starcie biegu oprócz szerokiego grona amatorów, mogliśmy dostrzec znajome sylwetki najlepszych polskich biegaczy którzy przyciągani przez wysokie nagrody finansowe również w tym roku postawili porzeczkę bardzo wysoko a wyniki osiągnięte na mecie stawiają Nocny Bieg Świętojański w Gdyni, jako jeden z najszybszych dziesięcio kilometrowych biegów w Polsce. Do grona faworytów od samego początku zaliczano Marcina Chabowskiego z Floty Gdynia, który zwyciężył

w Gdyni w ubiegłym roku, Radosława Dudycza, lidera cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych oraz dwukrotnego Mistrza Polski w Maratonie a także Łukasza Kujawskiego, Łukasza Gurfinkiela, Tomasza Grycko i Piotra Pobłockiego. Wśród pań do zwycięstwa typowano Martę Szenk z Bydgoszczy, Wiolettę Kryzę oraz Weronikę Wójcik.

Punktualnie o godzinie 21:00 Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek dał znak do startu. Od początku ton rywalizacji nadawał Marcin Chabowski, który pierwsze 5km okrążenie pokonał w czasie 14:34 uzyskując kilku sekundową przewagę nad Łukaszem Kujawskim i biegnącym za nim Radosławem Dudyczem. Rywalizacja wśród pań zapowiadała się również bardzo interesująco, gdyż Marta Szenk i Wioletta Kryza w tym samym czasie minęły półmetek, co zapowiadało walkę do ostatnich metrów. Po 29 minutach i 16 sekundach jako pierwszy linię mety przeciął Marcin Chabowski, uzyskując tym samym jeden z najlepszych czasów osiągniętych w tym roku na dystansie 10km w Polsce. Pół minuty za nim wbiegł Łukasz Kujawski a z czasem 30:00 jako trzeci uplasował się Radosław Dudycz. Wśród pań ostatecznie wygrała bardziej utytułowana Wioletta Kryza, która uzyskała czas 35 minut i 26 sekund. Jako druga linię mety przecięła Marta Szenk a na trzeciej pozycji wbiegła Weronika Wójcik.

Na mecie dla wszystkich czekały medale, stanowiące element układanki, nawiązujący do całego cyklu GPX Gdyni w Biegach ulicznych 2011 a także ciepły posiłek i pamiątkowe koszulki. Najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych udekorowano okazałymi pucharami, nagrodami finansowymi i talonami na sprzęt sportowy. W VII Nocnym Biegu Świętojańskim organizatorzy przygotowali również nagrody w kategoriach specjalnych. W klasyfikacji ratowników zwyciężył Paweł Borawski a wśród niepełnosprawnych Ireneusz Majkut. Tradycyjnie pamiątkowe statuetki i nagrody wręczono również najstarszym Gdynianom a byli to Renata Walendziak i Eugeniusz Musiał oraz najlepszym Gdynianom i tu zwyciężyli Paula Szczepańska i Daniel Sławiński. Trofea sportowe wręczali zawodnikom Joanna Zielińska – Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu, Dyrektor GOSiR - Marek Łucyk oraz Rady Miasta Gdyni, który również startował w VII Nocnym Biegu Świętojańskim – Bartosz Bartoszewicz.

Kolejna impreza biegowa, na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się 11 listopada a będzie nią tradycyjnie Jesienny Bieg Niepodległości, który podsumuje cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011r.

Run 4 Fun – Gdynia no. 1!

Piotr Suchenia

Dział Sportu GOSiR

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony