Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeCZERWIEC 201121. BIEG PO PLAŻY -JAROSŁAWIEC

21. BIEG PO PLAŻY -JAROSŁAWIEC

Centrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza na 21 odsłonę Międzynarodowego Biegu po Plaży ,,Jarosławiec 2011”. Do biegu pozostało już niewiele czasu, internetowe zapisy trwają. Do dziś swój udział zgłosiło 220 osób, a my przygotowani jesteśmy na dużo, dużo więcej. Nie zastanawiajcie się dłużej. Zapraszamy do spędzenia aktywnie letniego urlopu nad Bałtykiem – w Jarosławcu.

W tym roku nasz bieg rozgrywany jest w serii zawodów Salomon Trial Running, należy też do Ligi Festiwalu Biegów. W br. odbywa się również w ramach akcji Polska Biega. Niedawno zapoczątkowana została też współpraca przez organizatorów letnich, „pomorskich” biegów pn. „Biegi bez granic”, w których udział biorą 4 biegi z 2 województw, 2 powiatów, 4 gmin. Cykl rozpoczyna Bieg 12 Mostów w Sławnie (2 lipca br.), po którym rozgrywany jest jarosławiecki Bieg po Plaży (3 lipca 2011 r.). Kolejne biegi z cyklu to: Bieg 10 Mil „Szlakiem Zwiniętych Torów” w Rowach (9 lipca br.) i XVIII Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu (16 lipca br.)

Bieg po Plaży poprzez swoją dwudziestoletnią historię ma już swoją markę, ma pełną uroków trasę i niepowtarzalny klimat. Jarosławieckie plaże przebiegło już wielu znanych, polskich i zagranicznych zawodników, a bieg zaszczyciło swoją obecnością wielu sportowców, rekordzistów, olimpijczyków, mistrzów Europy i świata. Nie zabrakło też znanych z telewizyjnych ekranów gwiazd. Udział w tegorocznej edycji biegu potwierdzili już Sebastian Chmara i Zbigniew Buczkowski.

Ze względu na proces osuwania się zbocza klifu odcinek pierwszych pięciu kilometrów trasy został zmieniony. Zaraz po starcie pierwsza prosta (około 3 km) lekkim zbiegiem wiedzie do zabytkowej drogi z bardzo szerokim poboczem – tzw. „pasa startowego” – wybudowanego podczas II Wojny Światowej przez Niemców. Po skręcie w dukt leśny wbiegamy na piaszczysta plażę w kierunku Jarosławca i betonowej opaski zabezpieczającej morski brzeg. Następnie, po nawrocie wbiegamy na znany od 20 lat odcinek trasy w kierunku miejscowości Wicie, a dalej duktem leśnym, pasem startowym w kierunku mety.

Na trasie zaplanowano 4 punkty odżywcze, na 6 i 13 kilometrze z wodą, natomiast na półmetku i mecie będzie napój izotoniczny i woda. Tak jak i w latach poprzednich w przypadku upału na odcinku „pasa startowego” ustawione będą wozy strażackie zraszające chętnych lekką, mokrą mgiełką.

Już w sobotę od godziny 18.00 do 21.00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu przy ul. Bałtyckiej (obok latarni morskiej) czynny będzie Sekretariat Biegu, w którym będą mogli zapisać się, potwierdzić udział, uiścić opłatę i pobrać numer startowy uczestnicy biegu głównego. Tych, którzy przyjadą w niedzielę zapraszamy do Sekretariatu Biegu w niedzielę od godz. 7.00. Uczestników biegów młodzieżowych i biegu samorządowego zapraszamy tylko w niedzielę.

Nie zawiedli też tegoroczni sponsorzy jarosławieckiego święta. Zawodnicy (pierwszych 800 osób), po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal z wizerunkiem jarosławieckiej latarni morskiej. W pakiecie sponsorskim będzie też koszulka z „oddychającej” dzianiny. Zwycięzcy z pierwszych 3 miejsc w kat. kobiet i mężczyzn oprócz nagród finansowych otrzymają też bony na zakupy do zrealizowania w sklepach firmowych SALOMON. W biegowej loterii do wygrania nagrody rzeczowe m.in.: koszulki techniczne, czapki, plecaki czy pulsometr Suunto. By odebrać nagrodę zawodnicy muszą zachować numer startowy, który upoważnia okaziciela do odbioru wylosowanego fantu.

Nie wiesz jak spędzić pierwszy, lipcowy weekend? Przyjedź do Jarosławca i weź udział w XXI Międzynarodowym Biegu po Plaży, dzieci pobiegną w biegach młodzieżowych, żona (np. wójtowa :-) ) w biegu samorządowym, a wszyscy spędzicie wesoły wieczór przy muzyce na żywo. Szczegóły na http://ckis.postomino.pl/bieg-po-plazy.

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony