Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeCZERWIEC 2011HERBALIFE SUSZ TRIATHLON ZA NAMI

HERBALIFE SUSZ TRIATHLON ZA NAMI

W dniach 11-12 czerwca 2011 odbył się Herbalife Susz Triathlon – największa impreza triathlonowa w Europie środkowo-wschodniej. W tegorocznej, dwudziestej edycji zawodów, udział wzięła rekordowa liczba 600 uczestników. Byli wśród nich także ambasadorzy imprezy – Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa.

Pierwszego dnia przeprowadzono najważniejsze zmagania na dystansie długim, w którym do pokonania jest 1900m pływania, 90km jazdy rowerem i półmaraton, czyli bieg na 21,1km. W słoneczne, sobotnie przedpołudnie na brzegu Jeziora Suskiego pojawiło się 400 śmiałków do podjęcia wyzwania. Faworytami byli ubiegłoroczni zwycięzcy – Anton Blokhin i Ewa Bugdoł. W grupie tej wypatrzeć można było też wszystkich czterech ambasadorów Herbalife Susz Triathlon.

Jeszcze nieco ponad pół roku temu triathlon wydawał mi się być czymś zupełnie nieosiągalnym dla ludzi takich jak ja. Teraz, dzięki systematycznym treningom i Akademii Triathlonu czuję, że jestem w stanie ukończyć dystans długi – mówił na chwilę przed startem Bartłomiej Topa. Pamiętajcie też, że nie robimy tego tylko dla siebie. Wspólnie z Bartkiem, Tomkiem i Łukaszem, zaangażowaliśmy się w pomoc dzieciom autystycznym. Za pośrednictwem platformy Do More każdy może nas w tym wesprzeć – dodał Piotr Adamczyk.

Na plaży miejskiej w Suszu zgromadziło się mnóstwo kibiców, aby zobaczyć pierwszy w Polsce start kilkuset triathlonistów jednocześnie. O godzinie jedenastej rozbrzmiał sygnał startera a woda w jeziorze zagotowała się niczym wrzątek. Po pływaniu pierwszy wyszedł z wody Piotr Grzegórzek – jeden z czołowych polskich zawodników. Ambasadorzy imprezy również poradzili sobie z tym zadaniem uzyskując całkiem dobre czasy ku uciesze wiwatujących kibiców.

Kolejnym etapem było pokonanie na rowerze trzech pętli po 30km każda. Trasa wiodła m.in. głównymi ulicami Susza, gdzie zawodników licznie wspierali brawami mieszkańcy miasta.

Doping na trasie, ta wrzawa docierająca do nas w trakcie ścigania, to jest coś co bardzo pomaga. Dziękuję wszystkim za tą wspaniałą atmosferę na trasie – powiedział po zawodach Łukasz Grass.

W trakcie zmagań sportowych można było odwiedzić targi triathlonowe – pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Klienci, którzy skusili się na zakupy zgodnie potwierdzili, że z taką ekspozycją nie musimy mieć kompleksów wobec gości z zagranicy, u których triathlon na dobre zagościł już wiele lat temu. Podczas expo można było zaopatrzyć się w cały sprzęt potrzebny do uprawiania triathlonu.

Ostatnią częścią triathlonu jest bieganie. Na dystansie długim Herbalife Susz Triathlon zawodnicy mieli do przebiegnięcia 21,1km na trzech pętlach wokół Jeziora Suskiego. Podczas tego etapu można było już zauważyć dosyć sporą przewagę, jaką wypracowała sobie czołówka. Ci, którzy do niedawna bardzo wątpili w start Tomasza Karolaka nabrali wody w usta widząc go wybiegającego ze strefy zmian na ostatni odcinek.

Po niecałych 4 godzinach od startu większość kibiców przeniosła się w okolice mety w oczekiwaniu na zwycięzców. Gdy na zegarze pojawiła się liczba 4:05 na ostatniej prostej pojawił się Anton Blokhin reprezentujący Ukrainę. Przy oklaskach publiki dobiegł niezagrożony do mety uzyskując czas 4:05:57 i po raz drugi z rzędu wygrywając Herbalife Susz Triathlon. Niedługo po nim na mecie pojawił się Przemysław Szymanowski, reprezentujący Akwedukt Kielce, zostając Mistrzem Polski. Wśród pań również zwyciężyła faworytka, Ewa Bugdoł reprezentująca WLKS Kmicic Częstochowa, uzyskując czas 4:42:02.

Ambasadorzy Herbalife Susz Triathlon, którzy zaczęli trenować tę dyscyplinę zaledwie 7 miesięcy przed zawodami, dotarli do mety w komplecie nie przekraczając limitu 7 godzin i 30 minut. Łukasz Grass uzyskał 5:05:17, Bartłomiej Topa 5:24:00, Piotr Adamczyk 5:48:39 a szczególną owację dostał Tomasz Karolak, który w towarzystwie pozostałych ambasadorów dotarł na metę z czasem 7:29:19. Wszyscy panowie zadeklarowali, że to nie był ich ostatni triathlon w życiu. Pojawiły się nawet pewne plany na przyszłość.

Drugiego dnia przeprowadzono Super Sprint (0,6-15-3) i Sprint (0,75-20-5). Zawody te przyciągnęły, oprócz trenujących w klubach sportowych młodych adeptów triathlonu, całkiem dużą grupę amatorów w różnym wieku, którzy od tych krótszych dystansów chcieli zacząć przygodę z jedną z najbardziej wymagających dyscyplin. Na trasie rowerowej i biegowej, mimo braku startujących gwiazd, ponownie zgromadziło się wielu kibiców, tworząc niezapomnianą atmosferę.

XX edycja Herbalife Susz Triathlon w opinii wielu osób była najlepszą imprezą triathlonową w Polsce i jedną z najlepszych imprez sportowych w ogóle. Przyczynili się do tego zawodnicy, którzy pierwszy raz pojawili się na starcie tak licznie, setki kibiców na trasie, ambasadorzy imprezy przyciągając do triathlonu zupełnie nowe osoby oraz cały sztab ludzi zaangażowanych w organizację. Wszystkim bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i będzie o nas jeszcze głośniej!

Przypominamy też, że ambasadorzy Herbalife Susz Triathlon, za pośrednictwem strony internetowej http://www.domore.pl zbierają środki na pomoc dzieciom autystyczny. Do tej pory zgromadzili przeszło 17,5 tys. złotych.

Więcej informacji na www.susztriathlon.pl

Uwaga! Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem informacji prasowych, a także dostępem do zdjęć z Herbalife Susz Triathlon (w wysokiej rozdzielczości) prosimy o wypełnienie formularza akredytacyjnego dostępnego na stronie internetowej imprezy.

Szerszych informacji udziela:

Kornel Pawlik, Rzecznik Prasowy Herbalife Susz Triathlon 2011

kom: + 48 506 617 983, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zwycięzcy

Herbalife Susz Triathlon dystans długi:

1. BLOKHIN ANTON, UKR, KHARKOV SHVSM DINAMO - 04:05:57

2. SZYMANOWSKI PRZEMYSŁAW, POL, AKWEDUKT KIELCE - 04:07:24

3. ALOSHYN VIKTOR, UKR, DONETSK-SHVSM – 04:08:17

1. BUGDOŁ EWA, POL, WLKS KMICIC CZESTOCHOWA – 04:42:02

2. JAŁOWIECKA DARIA, POL, UKS WODNIK SIEMIANOWICE – 04:54:29

3. EDVINSSON KARIN, SWE, KARLSKRONA SIMSÄLLSKAP - 04:59:28

Mistrzostwa Polski na Dystansie Długim:

1. SZYMANOWSKI PRZEMYSŁAW, AKWEDUKT KIELCE – 04:07:24

2. SIEJAKOWSKI MICHAŁ, KTS IRONMAN – 04:09:14

3. SZOŁOWSKI FILIP, AKWEDUKT KIELCE – 04:11:24

1. BUGDOŁ EWA, WLKS KMICIC CZESTOCHOWA – 04:42:02

2. JAŁOWIECKA DARIA, UKS WODNIK SIEMIANOWICE – 04:54:29

3. GARLEWICZ JOANNA, THULIUM TEAM – 05:23:17

Herbalife Susz Triathlon dystans super sprint:

1. STEPNIAK KACPER, POL, TRI-SPORT NIEMCZ – 00:45:52

2. CZYSZ ROBERT, POL, KS UAM TRIATHLON POZNAN – 00:47:23

3. KOSMALA MACIEJ, POL, MKS TRUSO ELBLAG – 00:47:42

1. PRYYMA SOFIJA, UKR, SKA – 00:51:24

2. ANTKIEWICZ ALEKSANDRA, POL, YMCA KRAKÓW – 00:53:30

3. MICHLER AGNIESZKA POL, TAK – 00:55:40

Herbalife Susz Triathlon dystans sprint:

1. KAZMIERCZAK MATEUSZ, POL, UKS G8 BIELANY – 00:57:47

2. PRZYMUSINSKI FILIP, POL, KS UAM TRIATHLON POZNAN – 00:57:56

3. ZABLOTSKYI JUZII, UKR, SKA – 00:59:22

1. PYTEL MARIA POL VITA CENTRUM ZDROWIA STARACHOWICE – 01:02:36

2. MIELNIK MAGDALENA, POL, WARMINSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY – 01:04:42

3. RATKOWSKA ZUZANNA, POL, UKS TRI-SAUCONY RUMIA - 01:05:45

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony