Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeCZERWIEC 2011BIEGANIE DO TYŁU! ZDROWE?

BIEGANIE DO TYŁU! ZDROWE?

Bieganie do tyłu bardziej efektywne. To zabrzmi niewiarygodnie, ale bieganie do tyłu pozwala spalić więcej kalorii, dodatkowo chroni stawy. Entuzjaści tego nowego trendu zapewniają, że tych korzyści jest jeszcze więcej.

Zwolennicy przekonują, że bieganie do tyłu chroni przed uszkodzeniami wywołanymi regularnym joggingiem, co przyczynia się do ochrony stawów. Dodatkowo taki trening pomaga w osiągnięciu równowagi i podniesieniu koncentracji, o czym kilka tysięcy lat przekonywali Chińczycy, którzy zapoczątkowali ten sposób trenowania.

Pomimo swojej niedawnej odsłony, moda na bieganie do tyłu zyskała na popularności w latach 70., kiedy to lekarze sportowi zalecali tę aktywność kontuzjowanym zawodnikom. Od tamtej pory stało się ono elementem treningu w takich dyscyplinach jak boks czy hokej. Fizykoterapeuci zaakceptowali tę formę ćwiczeń, gdyż redukuje ona obciążenie stawów. Jest szczególnie zalecana w rehabilitacji stawu kolanowego i pleców.

Badania przeprowadzone na amerykańskim University of Oregon wskazują, że biegający tyłem, w przeciwieństwie do tradycyjnego poruszania się, potrzebują zaledwie 80 proc. szybkości, aby osiągnąć takie same korzyści z treningu. Skuteczność tego nietypowego eksperymentu potwierdziły również eksperymenty przeprowadzone na akademii South Africa’s Stellenbosch University.

"Ponieważ od podłoża odbijamy się przednią częścią stopy, czyli zachowujemy prawidłową technikę jej stawiania: palce-pięta, a nie na odwrót, unikamy garbienia się i jesteśmy zmuszeni zachować właściwą postawę" - wyjaśnia James Bamber, organizator zawodów do tyłu w Wielkiej Brytanii. "Jednocześnie udowodniono, że taki trening poprawia koordynację, a także szybkość reakcji" - dodaje.

Według jego zapewnień 100 kroków do tyłu daje takie same korzyści jak tysiąc do przodu.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony