Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLIPIEC 2011II FESTIWAL BIEGOWY W KRYNICY

II FESTIWAL BIEGOWY W KRYNICY

II Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój i Muszynie jednym z największych wydarzeń sportowych w Polsce

Tuż po wakacjach Krynica-Zdrój oraz Muszyna na kilka dni zamienią się w europejską stolicę biegania. Od 9 do 11 września 2011 odbędzie się tam druga edycja cieszącego się dużą popularnością Festiwalu Biegowego, organizowanego w ramach XXI Forum Ekonomicznego. Biegacze z całego świata przybędą do Krynicy, aby wziąć udział w prestiżowych zawodach sportowych, przygotowanych w ramach Festiwalu. Już prawie 2,400 osób potwierdziło swój udział w biegach. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, który w ubiegłym roku efektownie zaistniał na mapie najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, spotkał się z niezwykle ciepłą reakcją wśród uczestników – mówi Tomasz Lipiec z Instytutu Studiów Wschodnich, organizator imprezy. – Bardzo nam zależy, aby Festiwal Biegowy traktowany był jako wydarzenie, w którym chętnie biorą udział zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Przyjazd na zawody do Krynicy-Zdrój to dla wszystkich idealna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości, zmierzyć się z własnymi słabościami oraz poznać wielu fantastycznych ludzi, którzy w równym stopniu kochają sport, jak i atmosferę z nim związaną.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele konkurencji biegowych na różnych dystansach. Dzięki temu, każdy startujący może wybrać bieg, który najbardziej odpowiada jego możliwościom. Dla najwytrwalszych zawodników zorganizowany zostanie „Bieg 7 dolin” – niezwykle wymagający ultramaraton o długości 100 km, którego trasa wiedzie szlakami Beskidu Sądeckiego. Zwycięzca pierwszej edycji pokonał całą trasę w czasie 11 godzin 17 minut.

Najważniejszym punktem Festiwalu Biegowego będzie rozgrywany w niedzielę „Koral Maraton”. Swój udział potwierdziło już ponad 600 osób - wśród nich między innymi generał Roman Polko, dla którego będzie to już 23 maraton w karierze. Nagrodą Główną „Koral Maratonu” jest samochód osobowy Fiat 500. Samochód odbierze zwycięzca, jeśli jednocześnie osiągnie wynik poniżej 2 godzin i 25 minut. Jeżeli ten wynik nie zostanie osiągnięty, samochód zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy ukończą maraton.

Osoby, które nie czują się jeszcze na siłach, aby startować w maratonie, mogą wziąć udział w jednym z wielu biegów dodatkowych zaplanowanych na krótszych dystansach. Kładąc nacisk na różnorodność, organizatorzy przygotowali między innymi takie biegi jak: dziesięciokilometrowa „Życiowa Dziesiątka Taurona” z Krynicy Zdrój do Muszyny oraz „Bieg na Jaworzynę” – alpejski bieg górski z przewyższeniem 550 m na dystansie 2500 m. Również na najmłodszych będą czekać wyzwania sportowe. Wszystkie dzieci mogą wziąć udział w biegach organizowanych w ramach Biegów Deptaka Krynickiego. Oprócz tego, po raz drugi zorganizowany zostanie konkurs „Najszybsza rodzina w Polsce”. Swoją premierę w czasie Festiwalu będzie miała rywalizacja o tytuł „Najszybszej Firmy w Polsce”.

Festiwal Biegowy to nie tylko zawody sportowe, ale także spotkania ze znanymi sportowcami i zaproszonymi gośćmi. W ramach imprezy odbędzie się konferencja Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. W czasie poszczególnych paneli tematycznych zaproszeni goście będą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z przełamywaniem barier, poszukiwaniem motywacji do cieżkiego treningu i sposobami osiągania wyznaczonych celów. Udział w spotkaniach potwierdzili już między innymi: Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska, alpinista i himalaista Piotr Pustelnik oraz zdobywca obu biegunów Marek Kamiński.

W sobotni wieczór, 10 września, specjalnie dla uczestników oraz kibiców II Festiwalu Biegowego, na deptaku w Krynicy-Zdrój zagra znana kapela góralska Golec uOrkiestra, która gwarantuje doskonała zabawę dla wszystkich.

Wśród Partnerów Festiwalu Biegowego jest między innymi TAURON (partner główny Festiwalu Biegowego), KORAL, Grupa MASPEX i Jansport. Oficjalnym sponsorem pomiaru czasu jest TIMEX.

Dodatkowych informacji na temat Festiwalu udziela:

Aleksandra Gryciuk

Instytut Studiów Wschodnich

Tel. 0 22 583 11 00

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontakt dla mediów:

Witold Strzelecki

Euro RSCG Sensors

Tel. 0 22 444 06 82

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tomasz Gołębiewski

Euro RSCG Poland

Tel. 0 22 444 06 79

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony