Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLIPIEC 2011HISTORYCZNE REKONSTRUKCJE NA TRASIE BIEGU

HISTORYCZNE REKONSTRUKCJE NA TRASIE BIEGU

Inscenizacja szturmu Dworca Gdańskiego, posterunek powstańczy na Placu Krasińskich, niebo rozświetlone flarami na Wybrzeżu Gdańskiem to tylko niektóre z historycznych inscenizacji na trasie XXI Biegu Powstania Warszawskiego.

Historyczny spektakl na starcie

Tegoroczna edycja Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje 30 lipca, o godz. 21.00. Trasa Biegu to nie tylko kolejne kilometry wyznaczające odległość od startu do mety. Już na początku trasy (ul. Konwiktorska) uczestnicy i zgromadzeni przy trasie kibice staną się widzami krótkiej inscenizacji szturmu Dworca Gdańskiego przygotowanej przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”. Spektakl to połączenie elementów pirotechnicznych i dźwiękowych. Inscenizacja dotyczy wydarzeń, jakie miały miejsce 22 sierpnia 1944 r., kiedy to przez boisko Klubu Sportowego „Polonia" prowadziły atak kompanie batalionów Armii Krajowej „Zośka” i „Czata 49”.

Powstańcze posterunki na trasie Biegu

Pierwszej inscenizacji historycznej na trasie Biegu uczestnicy mogą się spodziewać już na ul. Bonifraterskiej w miejscu zaciętych walk Zgrupowania AK ppłk. Jana Mazurkiewicza ps. „Radosław”. Walki na tym terenie trwały do 25 sierpnia 1944 r.

Kolejny punkt na trasie to posterunek powstańczy na Placu Krasińskich przy wejściu do kanału, którym przed kapitulacją Starówki ewakuowało się do Śródmieścia i na Żoliborz ok. 5300 powstańców Grupy „Północ” płk. Karola Ziemskiego ps. „Wachnowski”.

Zakazane Piosenki nad Wisłą

Emocjonujące chwile zapowiada Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” na Wybrzeżu Gdańskim, gdzie z jednej strony na biegaczy czeka uciążliwy podbieg ul. Sanguszki, a z drugiej niebo rozświetlone flarami. Efekt dopełnią powstańcze i zakazane piosenki.

Rekonstrukcje najmłodszych

Aktorami inscenizacji staną się również młodzi członkowie SGH „Zgrupowanie Radosław”, którzy zaprezentują elementy harcerskiej poczty polowej, symbolizującej poświęcenie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Biegu można znaleźć na stronie

www.zabiegajopamiec.waw.pl i www.wosir.waw.pl .

Partner strategiczny: PKO BP

Sponsor: Asics

Patroni medialni: Trójka, Polskieradio.pl, Gazeta Wyborcza, Kominek.es, TVP Warszawa, Runners World, AMS, MaratonyPolskie.pl oraz portal Maratończyk.pl

Patronaty honorowe: Związek Powstańców Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy AK, Polska Prezydencja 2011

Partnerzy: ComPress Sport, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Muzeum Powstania Warszawskiego

Biuro prasowe biegu:

Wojciech Jóźwik

ComPress PR

Tel. 603 050 004

Tel. 22 515 03 09

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Andrzej Kielczyk

ComPress PR

Tel. 602 210 160

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony