Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

YES I KEN! - Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę

Już po raz 13 biegacze pobiegną główną arterią Ursynowa – al. Komisji Edukacji Narodowej. Bieg Ursynowa na dystansie 5 kilometrów wystartuje w sobotę 15 czerwca o godzinie 10:00.

W ramach Biegu Ursynowa odbędą się Mistrzostwa Polski mężczyzn z bardzo mocną stawką czołowych biegaczy. Na liście startowej znajdują się takie nazwiska, jak: 3-krotny uczestnik igrzysk olimpijskich i aktualny rekordzista Polski w maratonie - Henryk Szost, obrońca tytułu i wielokrotny reprezentant Polski - Yared Shegumo oraz wschodzące gwiazdy biegów Emil Dobrowolski, Artur Olejarz oraz Jakub Nowak. Także wśród pań zapowiada się zacięta rywalizacja. Faworytką będzie Izabela Trzaskalska, która powalczy także o nowy rekord życiowy, który osiągnęła niespełna 2 tygodnie temu – 16:02 minuty! W walce o zwycięstwo powinna się także liczyć będąca w dobrej formie Ewa Jagielska (16:39) oraz Anna Szyszka (rekord 16:55).

alt

Bieg Ursynowa to także Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji tej wezmą udział wszystkie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończony 35 rok życia. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych Masters (od 35 lat w górę, co 5 lat) zostaną nagrodzeni medalami przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters!
Ambasadorami kategorii Masters jest plejada gwiazd zasłużonych polskich lekkoatletów: Tomasz Majewski - dwukrotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą; Teresa Sukniewicz - płotkarka, olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 1970 roku; Grażyna Rabsztyn – płotkarka, olimpijka, dwukrotna Halowa Mistrzyni Europy 1975 i 1976 roku; Urszula Kielan specjalizująca się w skoku wzwyż, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w 1980 roku oraz 4-krotna medalistka Mistrzostw Europy; Genowefa Patla – oszczepniczka, Olimpijka z Barcelony (1992). 14-krotna mistrzyni Polski (1982-2000), 5-krotna rekordzistka Polski oszczepem starego i nowego typu; Jerzy Pietrzyk - olimpijczyk, specjalista od biegu na 400m.
https://www.youtube.com/watch?v=QAO2la4G0sI

alt

Bieg Ursynowa na „życiówkę" i na debiut
Jednak, jak zapowiadają organizatorzy w myśl hasła, które towarzyszy imprezie od lat – YES I KEN – impreza głównie skierowana jest do amatorów biegania. Łatwa, prosta trasa, pacemakerzy prowadzący na czasy co minutę oraz limit 45 minut tworzą doskonałą okazję zarówno do walki o sportowe marzenia, jak i na biegowy debiut. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) w kierunku południowym 15 czerwca punktualnie o godzinie 10:00.
W imprezie już zadeklarowało udział ponad 2000 biegaczy, a chętni mogą zarejestrować się do piątku, 14 czerwca do godziny 20:00 na stronie www.biegursynowa.com

Wielobój Sprawnościowy i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy
Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9:30-13:30. Obowiązkowej darmowej rejestracji dokonuje się na miejscu w dniu imprezy.

Kolejną atrakcją będą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej podczas których będzie można przypomnieć i nabyć wiedzę oraz umiejętności, które mogą być przydatne w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca i czasu. Odbędą się one w godzinach 9:00 – 13:00.

alt

Utrudnienia w ruchu drogowym
W czasie trwania imprezy należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym wzdłuż Al. K.E.N. O godzinie 8:00 zamknięty zostanie odcinek od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej – nitka przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. W godzinach 9:30 – 11:00 wyłączony zostanie całkowicie ruch wzdłuż Al. KEN na odcinku od ul. Płaskowickiej do ul. Surowieckiego / ul. Bartoka. Odcinek al. KEN od ul. Ghandi do ul. Płaskowickiej zostanie przywrócony do ruchu o godzinie 11:30.

Zapisy i najważniejsze informacje znajdują się na stronie: www.biegursynowa.com

Bieg Ursynowa odbywa się z inicjatywy i ze środków finansowych dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony