Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

5. Sztafeta Maratońska Electrum Ekiden z rekordem frekwencji

W weekend w Białymstoku odbyła się 5. Sztafeta Maratońska Electrum Ekiden, w której wzięła udział rekordowa liczba drużyn. W sobotę na stadionie BOSiR bieganiem bawiło się 820 dzieci, a w niedzielę z dystansem maratonu wspólnie uporało się 1458 dorosłych. Największymi wygranymi imprezy są dzieci-podopieczni Fundacji „Pomóż Im", na konto której trafi 30% opłat startowych zebranych od zawodników.

- To już piąta odsłona naszej sztafety, w tym czasie wiele się zmieniło, ale niezmienna pozostaje aura, cały czas biegamy przy pięknej słonecznej pogodzie – zaczyna Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega, która organizuje zawody. – Electrum Ekiden to impreza absolutnie wyjątkowa. Atmosfera, jaka tutaj panuje jest nie do opisania, to prawdziwe święto biegania. Uczestnicy pokonują swój dystans w ramach sztafety, a potem dopingiem zagrzewają do walki na trasie swoich kolegów i koleżanki. Warto przeżyć to samemu, dlatego już dziś zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji – dodaje.

Jak one biegają!

Impreza zaczęła się sobotę po południu od biegów dziecięcych w ramach Electrum Ekiden Mini stworzonych specjalnie dla najmłodszych. Na bieżni lekkoatletycznego stadionu biegały czteroosobowe ekipy, które łącznie miały do pokonania dystans 1600m. Na każdego młodego adepta biegania czekało jedno okrążenie na stadionie.

– To był wspaniały, aktywny Dzień Dziecka. Widzieliśmy na twarzach najmłodszych masę radości, dzieciaki biegały z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Szczególnie wiele frajdy przyniosła im kurtyna wodna, którą ustawiliśmy na bieżni – relacjonuje Grzegorz Kuczyński. – W sumie w imprezie wzięło udział 820 dzieci, to nowy rekord frekwencji. Chciałbym jednak podkreślić, że zainteresowanie sztafetami dziecięcymi było ogromne i pakiety rozeszły się błyskawicznie – podkreślił szef Fundacji Białystok Biega.

Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był Yared Shegumo, jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy długodystansowych. Na koncie ma m.in. Wicemistrzostwo Europy w maratonie oraz Mistrzostwo Polski. W sobotę po południu w Białymstoku poprowadził otwarty trening, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu biegaczy, a w niedzielę stanął na starcie biegu sztafetowego.

- Cieszę się, że na moje zajęcia przyszło tak wiele osób. Zajęcia zaczęliśmy od rozgrzewkowego biegu na dystansie 4 kilometrów, a potem w parku trochę pobawiliśmy się bieganiem. Pokazałem kilka ćwiczeń poprawiających m.in. koordynację ruchową, które niektórych przyprawiły o zawrót głowy – żartował po treningu reprezentant Polski.

243 ekipy na trasie Electrum Ekiden

W niedzielę na stadionie BOSiR-u od rana trwały przygotowania do startu pierwszej serii biegu sztafetowego. Kapitanowie odebrali pałeczki i chwilę po godzinie 10:00 na pętlę o długości 2,195km ruszyli zawodnicy z pierwszej zmiany. Kolejne okrążenia już do samej mety miały długość dokładnie 2,5km.

Piątą edycję zawodów Electrum Ekiden wygrała ekipa City Styles Barbershop, której członkowie na pokonanie dystansu maratonu potrzebowali 2:27:11. Drugie miejsce zajęła drużyna 3T Białystok (2:32:29) a trzecie 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy z wynikiem 2:33:20.

Drużyna Yared Shegumo Team, którą oprócz Wicemistrza Europy tworzyli biegacze-amatorzy z Białegostoku zajęła 28. miejsce.

- W tych zawodach nie chodziło wcale o ściganie się, ale o udział i pomoc dzieciakom. Jestem szcześliwy i bardzo dumny z postawy wszystkich członków mojej drużyny, którzy dzielnie walczyli na trasie. To był mój pierwszy pobyt w stolicy Podlasia, mam nadzieję, że wkrótce ponownie tu przyjadę, aby pobiec w jednej z imprez. Organizacja jest tutaj na najwyższym poziomie - powiedział Yared Shegumo.

Zwycięskie drużyny wyłonione zostały również w dodatkowych klasyfikacjach - firmowej, gdzie tryumfowała ekipa ZETO Białystok S.A. Fast, akademickiej (Vitamin C - Medical University) oraz mundurowej (18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy). W kategorii sztafet damskich najlepsza była ekipa Biegostok Studio Styl.

- Dziękujemy za wspaniały weekend biegowy. Wszyscy biegacze byli niesamowici. Dziękujemy za chęć pomocy przy okazji biegania, za kolejny rekord frekwencji, za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli dzisiaj, za wszystkie biegające nogi i klaszczące dłonie! Gratulujemy ducha walki, życiówek i każdego pokonanego kilometra w pełnym słońcu – podsumował weekendową imprezę szef Fundacji Białystok Biega. – Największymi wygranymi naszej imprezy będą podopieczni Fundacji „Pomóż Im", która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi i prowadzi hospicjum dla dziec – dodał.

Współorganizatorem 5. Sztafety Maratońskiej Electrum Ekiden od pierwszej edycji jest Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony