Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Yared Shegumo kapitanem drużyny na zawodach Electrum Ekiden w Białymstoku. Każdy może do niej dołączyć

alt

Na czele jednej z 250 ekip, które 2 czerwca wystartują w 5. Sztafecie Maratońskiej Electrum Ekiden w Białymstoku stanie Yared Shegumo, wicemistrz Europy w maratonie, zwycięzca Maratonu Warszawskiego i złoty medalista Mistrzostw Polski w maratonie. Na facebookowej stronie biegu trwa konkurs, który wyłoni dodatkowych pięciu członków jego wyjątkowej drużyny. – Poziom sportowy kandydatów nie jest tutaj najważniejszy. Zgłosić może się każdy – podkreślają organizatorzy.

alt

– Natura biegów sztafetowych jest taka, że trudniej się do nich zgłosić, jeśli nie mamy gotowej drużyny – mówi Grzegorz Kuczyński, szef zawodów Electrum Ekiden. – Postanowiliśmy wyjść na przeciw wszystkim tym, którzy chcieliby pobiec w naszym Ekidenie, ale wciąż szukają ekipy. Zaprosiliśmy na weekend do Białegostoku jednego z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy. Yared Shegumo został kapitanem wyjątkowej ekipy, którą stworzy wspólnie z piątką innych osób. O tym, kto do niej dołączy zadecyduje internetowe głosowanie na naszym facebookowym profilu. Zgłosić może się każdy, bez względu na prezentowany poziom sportowy – podkreśla prezes Fundacji Białystok Biega.

Dla Yareda Shegumo będzie to pierwsza wizyta na sztafetowych biegach w Białymstoku. Wicemistrz Europy w maratonie jednak dobrze zna formułę zawodów Ekiden. W kwietniu pobiegł w olimpijskiej sztafecie, która towarzyszyła tegorocznemu maratonowi w Łodzi. Wystartował w niej m.in. obok biathlonisty Tomasza Sikory i panczenisty Zbigniewa Bródki.

– Dostałem pierwszą zmianę, miałem zacząć wolniej, bo był to mój pierwszy start po poważnej kontuzji, ale ostatecznie emocje wzięły górę. 5km pokonałem w czasie 16:34 – wspomina Yared Shegumo. – Jeszcze nie wiem, jak szybko pobiegnę w niedzielę w Białymstoku, ale najbardziej cieszę się, że będę miał możliwość stworzyć jedną drużynę z innymi biegaczami. Bardzo cenię sobie takie spotkania i wspólne przeżywanie sportowych emocji, jakich dostarcza bieganie – dodaje reprezentant Polski.

Konkurs, w którym stawką jest miejsce w drużynie Yareda Shegumo rozpoczął się wczoraj i potrwa do środy, 29 maja do godziny 23:00.

Trenuj z Yaredem
Yared Shegumo do stolicy Podlasia przyjedzie w sobotę. Po południu poprowadzi otwarty trening. To kontynuacja pomysłu Fundacji Białystok Biega na organizację zajęć z udziałem najlepszych polskich biegaczy, którzy odwiedzają stolicę Podlasia. Na początku maja przy okazji 7. PKO Białystok Półmaratonu odbyły się zajęcia, które poprowadził Marcin Chabowski.

– Trening z Yaredem rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 na stadionie BOSiR. Z pewnością będzie to wielka gratka dla wszystkich biegaczy z Białegostoku oraz tych, którzy przyjadą do stolicy Podlasia na weekend. Dołączyć może każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Poprzedni trening Marcina Chabowskiego cieszył się dużym zainteresowaniem. Liczymy, że sobotnie zajęcia poprowadzone przez Yareda Shegumo zgromadzą również liczne grono biegaczy – mówi Grzegorz Kuczyński.

 

*****
Kontakt dla mediów:

Marcin Dulnik
PR Manager
DULNIK.COM - Agencja Public Relations
@ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel. 660 722 822

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony