Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Biegniemy w PKO Półmaratonie Solidarności – pamiętamy o Lubelskim Lipcu

PKO Bank Polski, 1 czerwca, zaprasza na kolejny wyjątkowy bieg – 7. PKO Półmaraton Solidarności. Jego celem jest upamiętnienie wydarzeń tzw. Lubelskiego Lipca z 1980 roku. Uczestnicy biegu będą też mogli wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla..." i pomóc chorej Weronice.

PKO Półmaraton Solidarności to bieg, którego celem jest upamiętnienie wydarzeń z 1980 roku. Wówczas, strajki w Świdniku i Lublinie będące jawnym sprzeciwem wobec władz PRL, zapoczątkowały falę protestów w całym kraju i erę Solidarności. 7. PKO Półmaraton Solidarności tradycyjnie rozpocznie się w Świdniku, na ulicy Lotników Polskich przed historyczną bramą WSK PZL Świdnik. Linia mety, po raz pierwszy, ustawiona zostanie na terenie Targów Lublin.

alt


To kolejny bieg historyczny sponsorowany przez PKO Bank Polski, jak biegi z cyklu „Tropem Wilczym" czy Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć", czyli Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, czy Bieg Niepodległości.


– Od 7 lat jesteśmy sponsorem PKO Półmaraton Solidarności. Dwa lata temu, został on uznany najlepiej zorganizowanym biegiem w tej części kraju, co potwierdza fakt, że warto wziąć w nim udział. Wszystkich zachęcamy również do odwiedzenia specjalnej strefy PKO Banku Polskiego w miasteczku biegowym – mówi Jan Karwański, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Lublinie.


Miasteczko biegowe zapewni odwiedzającym mnóstwo wrażeń. Jedną z atrakcji będzie strefa kibicowania PKO Banku Polskiego, w której pojawią się uwielbiane, nie tylko przez najmłodszych „żywe maskotki" – Pancernik i Żyrafa, a do dopingowania zawodników zachęcać będą znana aktorka Karolina Gorczyca oraz sportowiec i popularyzator biegania Paweł Januszewski – ambasadorzy programu „PKO Biegajmy Razem".


Po biegu, zapraszamy na Noc Kultury w Lublinie (1-2 czerwca). W programie wystawy, koncerty, spektakle, warsztaty językowe, plastyczne czy sportowe. Część wydarzeń odbywa w Centrum Spotkania Kultur, którego sponsorem jest PKO Bank Polski, w tym roku obchodzący jubileusz 100-lecia powstania.


„biegnę dla Weroniki"


Biegowi będzie towarzyszyć akcja „biegnę dla...". Tym razem zawodnicy mogą pomóc 22-letniej Weronice, która w 2016 roku doznała rozległego krwotoku śródmózgowego. Konsekwencją są prawostronny paraliż, afazja i problemy ze wzrokiem. Niezbędna jest wielokierunkowa rehabilitacja.


– Największym marzeniem Weroniki jest możliwość samodzielnego chodzenia, ale chciałaby także móc mówić, czytać, pisać i wrócić na studia. Weronika konsekwentnie idzie do przodu, w dużym stopniu dzięki ludziom o wielkich sercach, których od trzech lat spotyka na swojej drodze. To wspaniałe, że osoby, które nie znają Weroniki wyciągają do niej pomocne dłonie. Ona czerpie od nich wiarę i siłę do walki o swoją przyszłość – mówi Dorota Przybiecień, mama Weroniki.


Aby pomóc, wystarczy przed startem przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Weroniki" i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie dziewczyny, będącej podopieczną FundacjiKawałek Nieba.


Akcje charytatywne „biegnę dla..." Fundacja PKO Bank Polskiego organizuje od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.


PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego, który w tym roku odbędzie po raz piaty. Bieg wystartuje 14 września w 12 miastach Polski: w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. W Lublinie bieg odbędzie się na stadionie MKS „Start", przy al. Józefa Piłsudskiego 22.


***


PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I kw. 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 862 mln mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 326 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 8,9 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec I kw. 2019 r. miała 3,4 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2018 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony