Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

10. TAURON Festiwal Biegowy zapowiada huczne urodziny! Niższe opłaty startowe tylko do końca maja

Bogaty, a przy tym zróżnicowany program sportowy, koncerty, spotkania z gwiazdami, ponad 650 tys. zł w nagrodach (!) i – wszystko na to wskazuje – rekordowa frekwencja. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju zapowiada huczne urodziny! Korki od... izotoników i wody mineralnej wystrzelą w uzdrowisku za nieco ponad 100 dni, ale tylko do końca maja obowiązują niższe stawki opłat startowych. Jeśli planujecie start w Krynicy, warto zapisać się już teraz! - zachęcają gospodarze krynickiej imprezy.

Na wyścigi, dla zdrowia i zabawy

TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce. W ciągu trzech dni rozgrywanych jest tu 30 biegów i marszów na trasach ulicznych i górskich o łącznej długości ponad 300 km. – W programie imprezy coś dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i doświadczeni biegacze, Ci biegający rekreacyjnie i zawodowcy ścigający się o nagrody, indywidualiści i drużyny, młodzi i starsi, całe rodziny! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, aktywny biegacz.

Katalog biegów ulicznych w Krynicy-Zdroju otwiera najszybszy bieg na 10 km w kraju - Życiowa Dziesiątka, rozgrywana w randze Mistrzostw Polski Masters. Można też pobiec na 15 km czy półmaraton. Królewskim dystansem imprezy w uzdrowisku jest Koral Maraton. Z kolei konkurencje górskie to dystanse od 2,6 km na wskroś alpejskiej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 22 km Runek Run po kultowy Bieg 7 Dolin 34/64/100 km. Urodzinową nowością w programie są biegi na 80 i 117 km, z premierowym dla Festiwalu odcinkiem trasy między Rogaczem a Rytrem.

Biegowym harpaganom dedykowana jest festiwalowa etapówka - Brubeck Iron Run, którą wydłużono w tym roku do 100 mil (160 km). Przez 3 dni uczestnicy wystartują aż 9 razy w górach i na ulicy o różnych porach dnia. Prócz rywali, biegacze zmagają się tu z samym sobą - ze zmęczeniem, sennością. – Czasu na regenerację jest mało, bo kolejne biegi startują w kilkugodzinnych odstępach. A jeszcze trzeba się zmieścić w ostrych limitach czasowych... – wskazuje Zygmunt Berdychowski, który w 2015 r. sam ukończył tę morderczą konkurencję.

W programie sportowym Festiwalu są też konkurencje klasyczne (Krynicka Mila), biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie), Bieg Kobiet, biegi dla dzieci i młodzieży (od 300m do 1 km) i propozycje dla całych familii - Rodzinny Bieg Nocny 5 km, Sztafeta Deptaka czy klasyfikacja „Najszybsza rodzina" w której poszczególni członkowie rodziny rywalizują w biegach na 1, 10 i 21 km. Z kolei miłośnicy marszów nordyckich ścigają się o medale Mistrzostw Polski w nordic walking, a w marszu „Przegoń Zawał" wspierają profilaktykę chorób układu krwionośnego.

Meta biegu to... dopiero początek atrakcji!

Dla uczestników dziesiątej edycji TAURON Festiwalu Biegowego kryniccy organizatorzy przygotowują okazałe nagrody o rekordowej wartości ponad 650 tys. zł. Najwyższe nagrody otrzymają Ci zawodnicy, którzy wzniosą się na - nomen omen - wyżyny swoich umiejętności i pobiją polski rekord trasy Życiowej Dziesiątki (premia 10 tys. zł) oraz rekordy trasy Biegu 7 Dolin 100 km (15 tys. zł premii – w sumie 40 tys. zł za zwycięstwo i rekordowy bieg w tej konkurencji). W sumie blisko pół miliona złotych zostanie wypłaconych w gotówce!

To nie koniec nagród, bo jeden z uczestników Festiwalu odjedzie do domu nowiutkim samochodem! Wieloletni sponsor nagrody - Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral" z Nowego Sącza - obiecało biegaczom wyjątkowy, urodzinowy egzemplarz auta! – Biegacze sami zapracują sobie tę nagrodę, co oczywiście służy propagowaniu idei biegania. Bardzo nas to cieszy, bo dyscyplina zdobywa kolejne rzesze zwolenników – mówi Mariusz Jurek, Dyrektor Generalny PPL Koral.

TAURON Festiwal Biegowy to także bogaty program imprez towarzyszących - koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. W ubiegłych latach Krynicę odwiedzili m.in. ś.p. Irena Szewińska, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Oktawia Nowacka, Denis Urubko, Marcin Lewandowski, Adam Korol czy trener Bogdan Wenta. Nazwiska gości tegorocznej edycji oraz artystów, którzy zaprezentują się na festiwalowej scenie - jak na festiwal przystało - poznamy w wakacje.

Kurs na rekord! Przyłącz się!

W 2018 r. w Krynicy pakiety startowe TAURON Festiwalu Biegowego odebrało 8,6 tys. osób z Polski i zagranicy, co jest rekordem frekwencji Festiwalu. Zapisy do dziesiątej edycji wskazują, że wynik ten może zostać poprawiony! Na nieco ponad trzy miesiące przed startem lista zgłoszeń jubileuszowej edycji Festiwalu obejmuje już blisko 6 tys. osób.

Zgłoszenia przyjmowane są w portalu www.festiwalbiegowy.pl. 1 czerwca nastąpi zmiana zmiana progu opłat startowych na wyższe. – Warto zapisać się już teraz. Do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe – zachęca Anna Czerwińska, prezes Fundacji „Festiwal Biegów", organizatora TAURON Festiwalu Biegowego.

Jak wyliczają organizatorzy, przy wcześniejszym zgłoszeniu najwięcej oszczędzą uczestnicy najtrudniejszych, najdłuższych i najbardziej popularnych biegów Festiwalu - różnica we wpisowym do Iron Run i Biegu 7 Dolin na dystansach od 64 do 117 km to 40 zł. Wpisowe do Koral Maratonu i półmaratonu wzrośnie o 20 zł, półmaratonu, Życiowej Dziesiątki - o 10 zł.

– Przypominamy również, że wraz ze zmianą progów automatycznie zmieniają się kwoty opłat startowych w dokonanych, ale niepotwierdzonych wpłatą zapisach. Tylko opłacone zgłoszenie jest gwarancją otrzymania i odebrania w biurze zawodów pakietu startowego 10. TAURON Festiwalu Biegowego – wyjaśnia Anna Czerwińska.

Dokończenia, a także aktualizację zgłoszenia (jeśli np. chcemy zmienić wybrane wcześniej biegi) umożliwia Profil Uczestnika Festiwalu Biegowego. Logując się do niego możemy szybko i bezkosztowo opłacić start w Krynicy (link poniżej). Wpłat za udział w 10. TAURON Festiwalu Biegowym można dokonywać także bezpośrednio na konto Fundacji „Festiwal Biegów" (numer rachunku dostępny jest w regulaminie imprezy).

10. TAURON Festiwal Biegowy – 6-8.09.2019, Krynica-Zdrój:

• Program sportowy: https://bit.ly/2JSTFFj

• Regulamin imprezy: https://bit.ly/2HvZ3wm

• Profil uczestnika (nieopłacone zgłoszenia): https://bit.ly/2PVg7i7

• Rejestracja uczestników: https://bit.ly/2SXCFQh

Partnerem tytularnym 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia SA.

Partnerami imprezy są: Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Miasto i Gmina Muszyna, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, MOSiR w Krynicy-Zdroju, Małopolska, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral", Bakalland, Maspex, Muszynianka, Brubeck.

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Źródło: Fundacja „Festiwal Biegów"


Kontakt dla mediów:
Grzegorz Rogowski
Biuro Prasowe
Fundacja Instytut Studiów Wschodnich / Fundacja „Festiwal Biegów"
Biuro: ul. Solec 85 | 00-382 Warszawa
Tel.: 22 583-11-55
www.forum-ekonomiczne.pl

www.festiwalbiegowy.pl

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony