Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Zaproszenie na bieg w Chrzypsku Wielkim

Tym wstępniakiem chcieliśmy zareklamować Bieg w Chrzypsku Wielkim o Puchar Krotoski – Cichy, który w tym roku odbędzie się już po raz ósmy. Zdecydowaliśmy jednak, że napiszemy jak rzeczywiście wygląda Półmaraton i Ćwierćmaraton nad chrzypskim jeziorem, abyście sami zdecydowali, czy warto tam być. 20 lipca na linii startu staniemy o godzinie 10, a biegacze mogą zapisywać się już od 1 marca. Wzorem poprzednich edycji, mogą oczywiście zapisać się także w dniu zawodów. Mamy do wyboru dwa dystanse, ale to już wiecie.

Przede wszystkim od kilku edycji zawodnicy kojarzą nasz bieg z lejącym się z nieba żarem. To nie przesada, temperatura w dniu zawodów zawsze sięga 30 stopni Celsjusza. Staramy się zaradzić upałom dzięki deszczowniom, punktom nawadniania, basenom strażackim oraz kurtynom wodnym – takie zagęszczenie punktów „ochłody" jest możliwe dzięki strażakom ochotnikom oraz mieszkańcom miejscowości, przez które biegną zawodnicy. Druga sprawa, która często poruszana jest przez zawodników to stopień trudności trasy. Zgadzamy się, to wymagająca trasa – warto wiedzieć, że wytyczone szlak biegowy liczy 10, 5 kilometra, a półmaratończycy pokonują po prostu dwa okrążenia. Zgadzamy się, że trasa ze względu na rzeźbę terenu należy do tych trudniejszych, ale rekompensuje to malowniczy krajobraz, który towarzyszy biegaczom niemal przez cały dystans 10,5 km. Ponadto ogromne wsparcie dla zawodników stanowią kibice. To prawda, w Chrzypsku Wielkim – wiernymi kibicami są mieszkańcy miejscowości, przez które wiedzie pętla. Ich emocje podczas zawodów to coś niesamowitego. W dodatku wielu z nich decyduje się zostać wolontariuszami, którzy ułatwiają pokonanie trasy obsługując punkty nawodnienia lub tez punkty odżywcze, a tych jest całkiem sporo. Na naszym profilu niebawem znajdziecie informacje, jakie ciekawe miejsca mijają uczestnicy biegu.

Nie zaprzeczamy także, że w dniu biegu przed biurem zawodów pojawiają się kolejki – tymczasem uwierzycie, że już dwukrotnie zwiększyliśmy listę wolontariuszy obsługujących zapisy oraz wydawanie pakietów startowych? Także w tym roku będzie nas więcej. Do tej pory jednak życzliwość osób działających w biurze rekompensowała kilkuminutowy czas oczekiwania.

To prawda, mimo usilnych starań, zdarzają się nam wpadki, potknięcia, ale...
staramy się Wam to wynagrodzić atmosferą oraz uśmiechami, które mimo natłoku prac, a czasem zmęczenia cały czas nam towarzyszą.

alt


Podczas każdej edycji staramy się Was też zaskoczyć, a przy okazji przybliżyć lokalne tradycje i zwyczaje oraz ciekawe i warte uwagi miejsca lub obiekty. Zazwyczaj czynimy to poprzez decyzję o zmiennej formie medalu – każdego roku jest to niespodzianka, którą dzielimy się dopiero w ostatnich tygodniach przygotowań. W dodatku dzięki lokalnym sponsorom wszyscy zawodnicy w pakietach startowych otrzymują upominki kwiatowe. Warto podkreślić także ogromną zasługę sponsorów, dzięki którym także dekoracje po zawodach obfitują w upominki i niespodzianki. Co ważne, są z nami na trasie – biegnąc lub czekają na mecie, aby wręczać medale.

alt


Podczas każdej edycji podkreślamy także, że lipcowy bieg to inicjatywa Urzędu Gminy w Chrzypsku Wielkim i nieocenionego wójta Edmunda Ziółka, która razem z nami skoro świat działa, aby jak najlepiej Was przywitać. Dzięki temu, że wydarzenie odbywa się jako impreza współtowarzysząca Dniom Wędzonej Sielawy – podczas dekoracji zawodnicy otrzymują wędzoną sielawę. Każdego roku gmina dba także, aby w pakiecie startowym znalazł się przydatny biegaczom gadżet firmowany herbem gminy. Nieocenione jest także zaangażowanie firmy Volkswagen Krotoski – Cichy, który jest sponsorem tytularnym biegu, a w dniu zawodów specjalnie dla zawodników i kibiców buduje nad jeziorem Chrzypskim miasteczko z atrakcjami.

alt


Zresztą jezioro stanowi doskonałe miejsce oczekiwania dla kibiców, a z jego uroków chętnie korzystają także zawodnicy, którzy często zostają w Chrzypsku Wielkim także po dekoracji.

alt


Od kilku lat praktykujemy także posiłek regeneracyjny, który przygotowujemy dzięki współpracy z lokalnymi rolnikami, gospodarzami oraz Kołami Gospodyń Wiejskich. Także w tym roku w ramach pakietu startowego ugościmy biegaczy sytą grochówką oraz słynną już pajdą chleba ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem.

alt

Podsumujemy garścią konkretów. VIII edycja biegu odbędzie się 20 lipca. Start przy ulicy jeziornej na wysokości kościoła parafialnego przewidziano na godzinę 10. Biuro zawodów, w którym odbierzecie numer startowy z chipem lub też dokonacie zapisu na zawody będzie czynne w godzinach 7:30 – 9:30. W pakiecie startowym znajduje się: numer, startowy koszulka techniczna, posiłek regeneracyjny, praktyczny gadżet, kwiatowy upominek oraz medal, który zostanie wręczony na mecie. Zapisy już trwają, a panel zapisu znajdziecie pod linkiem: https://foxter-sport.pl/registration/register/210. Opłata startowa wynosi 50 zł, a w dniu zawodów będzie wynosiła 60 zł.

alt


Na zachętę dzielimy się jedną z wielu niespodzianek – znane i lubiane głosy – zastąpi w tym roku także dobrze znany i równie ceniony komentator Mateusz Goleniewski, którego słusznie kojarzycie jako Run The Event. Natomiast duet – Piotr i Łukasz – będą z nami nie ciałem, a duchem.

 

alt

alt

alt

alt

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony