Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

EuroHerosi z Włoch i Mołdawii najlepsi w Karlowych Warach

Siódma edycja Mattoni Karlovy Vary Half Marathon zakończyła się zdecydowanymi zwycięstwami Włocha Yassina Rachika i Lilii Fisikovici z Mołdawii. Zawodnik z Italii z wynikiem 1:02:59 ustanowił europejski rekord trasy. Wczorajszy bieg zainaugurował kolejny sezon projektu EuroHeroes, który ma na celu wspieranie rozwoju biegaczy ze Starego Kontynentu.

25-letni Yassine Rachik w Karlowych Warach zaimponował formą, szybko odłączył się od reszty stawki i samotnie pomknął do mety. Poprawił o prawie minutę wynik, jaki w ubiegłym roku uzyskał zwycięzca – Roman Romanienko.

Ukrainiec nie zdołał dzisiaj obronić tytułu i finiszował jako drugi z czasem 1:04:39. Trzecie miejsce w Karlowych Warach wywalczył dobrze znany w Polsce Mykola Łukymczuk z wynikiem 1:04:59.

alt

Rywalizację wśród kobiet zdecydowanie wygrała Mołdawianka Lilia Fiskovici. – Chciałam pobiec dzisiaj poniżej godziny i 11 minut, ale trasa była nieco pagórkowata i nie byłam w stanie pokonać jej szybciej – mówiła na mecie uradowana zwyciężczyni. – W Czechach czuję się jak u siebie. Cieszę się, że za dwa tygodnie wystartuję w Czeskich Budziejowicach – dodała biegaczka, która dzisiaj uzyskała wynik 1:12:34.

Po Mołdawiance na metę kolejno wpadały Ukrainki. Druga z czasem 1:14:32 była Olga Kotovska, a trzecia Viktoria Kałużna (1:14:45). Najlepszy z Czechów był Jiří Petr, który uzyskał wynik 1:10:28, a wśród Czeszek tryumfowała Petra Pastorová (1:21:35).

alt

Rozstrzygnięcia z Karlowych Warów oznaczają, że pierwszym liderem tegorocznego rankingu EuroHeroes Challange został Yassine Rachik, który za zwycięstwo w dzisiejszym biegu zdobył 1,110 punktów. Wśród kobiet prowadzi Lilia Fisikovici z 1,129 punktami na koncie.
Do mety biegu głównego w Karlowych Warach dotarło 2787 biegaczy, dodatkowo ponad tysiąc osób wzięło udział w towarzyszącym półmaratonowi biegu sztafetowym. Wcześniej odbył się bieg dm family run bez pomiaru czasu, który zgromadził około 3 tysiące uczestników.
Kolejna impreza z cyklu EuroHeroes odbędzie się za dwa tygodnie z Czeskich Budziejowicach. Trzecią okazją do zgromadzenia punktów w rankingu EuroChallenge będzie bieg w Ołomuńcu zaplanowany na 15 czerwca. Cykl zakończy półmaraton w Uściu nad Łabą, który odbędzie się 21 września.
Projekt EuroHeroes to inicjatywa RunCzech i European Athletics, która ma na celu znalezienie i wypromowanie nowych, utalentowanych zawodników z Europy, którzy mogliby się stać autorytetami w społeczności biegowej.
Misją EuroHeroes ma być większe rozpowszechnienie ruchu i zaktywizowanie ludzi w Europie do uprawiania biegania. Promocją aktywnego życia mają zająć się ambasadorzy – najlepsi europejscy biegacze.
– Europa kiedyś miała swoich biegowych bohaterów jak Emil Zatopek, Paula Radcliffe, Stefano Baldini, Sebastian Coe. Niedługo znów się pojawią, dzięki inicjatywie EuroHeroes – podkreślają organizatorzy.

Uczestnicząc w projekcie EuroHeroes biegacze walczą zarówno o zwycięstwa, jak i atrakcyjne nagrody. Aby zachęcić zawodników do startu we wszystkich czterech biegach odbywających się w ramach projektu został stworzony ranking EuroChallenge. Nagrody czekają na pierwszych ośmiu mężczyzn i kobiet na każdym z biegów oraz na najlepszych w ogólnym rankingu.
Zwycięzcy każdego z czterech biegów EuroHeroes otrzymują po 3 tysiące euro, drugie miejsce wycenione jest na 1,2 tysiąca euro, a zawodnicy, którzy zajmą trzecią lokatę otrzymają po 700 euro. Czescy biegacze mają do dyspozycji dodatkową pulę nagród.
Za zwycięstwo w rankingu EuroChallenge przysługuje 5 tysięcy euro, drugie miejsce w zestawieniu wyceniono na 3 tysiące euro, a zajęcie trzeciego miejsca będzie premiowane kwotą tysiąca euro.
Taki system premiowania oznacza, że biegacz, który wygra wszystkie cztery imprezy i zajmie pierwsze miejsce w rankingu może wzbogacić się nawet o 17 tysięcy euro.

Kontakt dla mediów

Marcin Dulnik
PR Manager
DULNIK.COM - Agencja Public Relations
Mob. 660 722 822
Mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony