Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Karlowe Wary, Ołomuniec i Czeskie Budziejowice. Tutaj spotkasz wielu biegaczy z Polski

Tegoroczny sezon RunCzech Running League otworzył kwietniowy półmaraton i majowy maraton. Obie imprezy odbyły się w czeskiej stolicy. Teraz nadchodzi czas na regionalne półmaratony w Karlowych Warach, Ołomuńcu i Czeskich Budziejowicach. Jak podaje podaje Biuro Prasowe RunCzech na listach startowych tych biegów znajduje się ponad 450 Polaków. Więcej zapisanych jest tylko Czechów i Słowaków.

Najbliższy bieg zaliczany do ligi RunCzech odbędzie się 18 maja w Karlowych Warach. Będzie to siódma edycja półmaratonu, który charakteryzuje jedna z najpiękniejszych tras na świecie. Jego uczestnicy pobiegną m.in. wąskimi, zabytkowymi uliczkami tego największego miasta uzdrowiskowego w Czechach. Ze względu na kameralny charakter trasy w biegu wystartuje maksymalnie 4 tysiące biegaczy.

alt

Do 2018 roku półmaraton w Karlowych Warach był jednym z najmniejszych biegów wyróżnionych prestiżową odznaką IAAF Road Race Gold Label. Na jego starcie stawali najszybsi biegacze długodystansowi na świecie, którzy uzyskiwali tutaj bardzo wartościowe wyniki. Rekord trasy ustanowił Kenijczyk Wilfred Kimitei, który w 2017 roku uzyskał wynik 1:00:54. W tej samej edycji jego rodaczka Yvonne Jelagat finiszowała w rekordowym czasie 1:08:19.

alt

Od ubiegłego roku półmaraton w Karlowych Warach jest jednym z biegów odbywających się w ramach projektu EuroHeroes, który jest wspólną inicjatywą RunCzech i European Athletics. Jego celem jest promocja i wspieranie rozwoju biegaczy europejskich, dlatego w imprezie nie wezmą udziału zawodnicy z Afryki.

W ubiegłym roku projekt EuroHeroes realizowany był w oparciu o dwa biegi – w Karlowych Warach oraz Czeskich Budziejowicach. W 2019 roku zostanie poszerzony o półmaraton w Ołomuńcu i jesienny bieg w Uściu nad Łabą.

alt

Półmaraton w położonych na południu kraju Czeskich Budziejowicach odbędzie się 1 czerwca. Organizatorzy ustalili limit uczestników na 3,6 tysiąca osób.

- Zachęcamy do startu w tym cudownym mieście, w którym spotykają się rzeki Wełtawa i Malše. W tym roku zorganizujemy tutaj półmaraton po raz ósmy. Trasę biegu można pokonać samodzielnie, w parze lub w ramach dwuosobowej sztafety – informuje Biuro Prasowe RunCzech. – Czeskie Budziejowice zachwycają wspaniałym zabytkowym centrum, z Rynkiem Przemysława Ottokara II na czele oraz barokową fontanną Samsona. Warto zobaczyć również wspaniałą gotycko-renesansową Czarną Wieżę z XV wieku, z której rozpościera się niesamowity widok na górę Kleť. Trudno sobie wyobrazić pobyt w Czeskich Budziejowicach bez wizyty w słynnym browarze Budvar – zaznaczają organizatorzy.

alt

Na zakończenie biegowej wiosny, 15 czerwca RunCzech zaprasza biegaczy do Ołomuńca, który jest historyczną stolicą Moraw. Właśnie tutaj od 10 lat odbywa się półmaraton, który cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków. Do miasta można szybko i wygodnie dotrzeć samochodem korzystając z autostrady, która prowadzi prosto z polskiej granicy. Podróż z Katowic do Ołomuńca zajmuje nieco ponad 2 godziny.

alt

- W 2009 roku właśnie w Ołomuńcu zorganizowaliśmy pierwszy bieg poza Pragą. Wybraliśmy taką lokalizację, ponieważ są tutaj fantastyczne warunki do biegania, a barokowe miasto w naturalny sposób przyciąga szerokie rzesze uczestników – podkreślają przedstawiciele RunCzech. – To prawdziwa perła Moraw, z gotycką katedrą św. Wacława i sześcioma barokowymi fontannami. Usytuowana na głównym placu monumentalna Kolumna Trójcy Świętej zapiera dech w piersiach. Świetnym pomysłem na rodzinny wypad są również odwiedziny wspaniałego zoo i olbrzymiego akwarium – wyliczają organizatorzy.

alt

RunCzech Running League to jeden z największych cykli ulicznych imprez biegowych na świecie. W ubiegłym roku zgromadził prawie 90 tysięcy uczestników, wśród nich 842 biegaczy z Polski.

 

Kontakt dla mediów

Marcin Dulnik
PR Manager
Dulnik.com - Agencja Public Relations
Mob. 660 722 822
Mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony