Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Nowa inicjatywa Silesia Marathon - rusza Triada Biegowa Powstań Śląskich!

W latach 2019-2021 obchodzić będziemy setną rocznicę Powstań Śląskich. Chcąc upamiętnić ten ważny dla regionu śląskiego jubileusz organizatorzy Silesia Marathon stworzyli dedykowaną po-wstaniom triadę biegową, będącą elementem prestiżowych obchodów stulecia śląskich zrywów narodowowyzwoleńczych.

Biegacze, chcący zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich, muszą w przeciągu trzech najbliższych lat ukończyć minimum trzy biegi, organizowane przez Fundację Silesia Pro Active, w tym minimum jeden z nich nie może być krótszy niż dystans półmaratonu.

W zależności od sumy zdobytych kilometrów uczestnicy otrzymają jedną z trzech nagród:
trofeum złote – za pokonanie min. 100 km.,
trofeum srebrne – za pokonanie min. 50 km.,
trofeum brązowe – za pokonanie min. 25 km.

Stałymi biegami, które co roku wchodzić będą w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich są: Sile-sia Marathon, Silesia Półmaraton i Mini Silesia Marathon. W tym roku rywalizacja zostanie posze-rzona o Ultra Silesia Marathon rozgrywany na dystansie 50 km.
Zawodnicy, którzy ukończą Triadę Biegową Powstań Śląskich, będą mogli wnioskować o przyzna-nie pamiątkowego trofeum po ogłoszeniu oficjalnych wyników ostatniego biegu wchodzącego w skład TBPŚ w 2021 roku.

Partnerem projektu został Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który przez najbliższe trzy lata wspierać będzie również sam maraton. Porozumienie o współpracy podpisane zostało w Gmachu Sejmu Śląskiego przez przedstawicieli samorządu województwa, marszałka Jakuba Cheł-stowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałużę oraz dyrektora Silesia Marathon, Bohdana Witwic-kiego.

Cieszę się, że maratończycy po raz kolejny pobiegną ulicami śląskich miast i będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Województwo Śląskie stawia na aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a Stadion Śląski jest obiektem dostępnym dla każdego, dla profesjonalistów i amatorów. Wierzę, że ten obiekt stanie się narodowym stadionem lekkoatletycznym, a Silesia Marathon wpisze się idealnie w obchody stulecia Powstań Śląskich. Chcemy uczcić tę rocznicę w sposób wyjątkowy, a przy okazji promować atrakcyjne i nowoczesne województwo śląskie – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Zawody jak zawsze rozgrywane będą w sercu Śląska, a trasy biegów prowadzić będą tradycyjnie przez Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich dostępne są w regulaminie (www.triadabiegowa.pl/regulamin/).

Które trofeum będzie Twoje?

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony