Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Tańsze zapisy na XV edycję sztafety maratońskiej „Ekiden” do środy 8 maja!

Wiosna rozkwitła w stolicy na dobre. Dotarła również do stołecznego Parku Szczęśliwickiego, gdzie już w dniach 18-19 maja odbędzie się sportowa celebracja współpracy i integracji – jubileuszowa, XV odsłona sztafety maratońskiej „Ekiden". Rywalizować będą nie tylko doświadczeni biegacze, ale również amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. To idealna okazja na sprawdzenie umiejętności pracy zespołowej, jak również dotlenienia organizmu i uwolnienia pokładów endorfin! Opłata startowa w niższej cenie będzie dostępna tylko do środy 8 maja, do końca dnia.

alt

„Ekiden" to sztafeta dla sześcioosobowych zespołów, których członkowie wspólnymi siłami pokonują pełny, maratoński dystans – 42,195 km. Na pierwszego zawodnika czeka odcinek o długości 7.195 km, dwóch następnych bardziej wymagające 10 km, a ostatnią trójkę po 5 km. Bieg może okazać się ciekawym testem na integrację zespołu – kapitanowie drużyn muszą poszukać optymalnego rozłożenia sił tak, aby jak najlepiej wykorzystać umiejętności całej drużyny. Prawo startu w biegu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu startu ukończą 15 lat.

alt

Japońska tradycja pomaga innym

Ekiden to dość enigmatyczna nazwa, wywodząca się ze starej, pięknej japońskiej tradycji. W XVII wieku pomiędzy miastami Edo (obecne Tokio) i Kioto skonstruowano niezwykle szybki system transportowo-pocztowy, który umożliwiał przesyłanie wiadomości i towarów na odległość blisko 500 kilometrów w rekordowym czasie. Wszystko dzięki „sztafetowym", częstym zmianom koni na trasie. Zainspirowane tym sztafety maratońskie, które pozwalają każdemu na bycie ważną częścią zespołu, od wielu lat odbywają się na całym świecie, rośnie też ich popularność w Polsce.

alt

Organizator wydarzenia, Fundacja Maraton Warszawski, umożliwia na wzbogacenie swojego biegu o dodatkową wartość – pomoc innym. Każdy uczestnik może bowiem wziąć udział w największej biegowej akcji charytatywnej - #BiegamDobrze, wspierając dowolną z trzech fundacji partnerskich – Synapsis, Rak'n'Roll, lub też Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję podczas zapisów i do 8 maja zebrać na koncie drużyny 1000 zł na cel dobroczynny. Akcja #BiegamDobrze jest także obecna na półmaratonach oraz maratonach organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski. Całkowite rozliczenie zbiórki nastąpi 29 maja.

alt

– Ekiden jest kolejną z imprez biegowych, przy okazji której można wesprzeć cel charytatywny w ramach akcji #BiegamDobrze. W ostatnich latach udało nam się zebrać w ten sposób ponad 4 miliony złotych i wesprzeć działania kilkunastu organizacji dobroczynnych. Społeczność biegową budują radośni i szczerzy ludzie, otwarci na potrzeby innych – mówi Magda Skrocka – koordynator akcji.

alt

Dołącz do „Drużyn marzeń"
Uczestnicy Ekidenu pobiegną w 3 turach startowych, a limit miejsc to 750 zespołów. Wydarzenie jest częstą formą integracji drużyn z różnych firm, które chętnie wystawiają swoje reprezentacje. Nie jest on jednak skierowany tylko do członków przedsiębiorstw – do Ekidenu można swobodnie zgłaszać także swoją paczkę przyjaciół czy rodzinę. W chwili obecnej na swój start czeka już kilkaset drużyn!

Podczas XV Ekidenu prowadzone będą poniższe klasyfikacje:

• Klasyfikacja generalna
• Klasyfikacja sztafet charytatywnych zgłoszonych do akcji #BiegamDobrze
• Klasyfikacje dodatkowe – sztafeta może wybrać maksymalnie jedną klasyfikację, w której chce brać udział:
o banków
o firm ubezpieczeniowych
o Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych

Zapisy trwają na stronie: ekiden.pl

 

***


Fundacja"Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego".

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski"
Magda Skrocka-Kołodziejska
+48 510 281 438
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+ 48 22 858 74 58 wew. 86
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony