Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

8000 biegaczy uczci Konstytucję

To już 29. odsłona Biegu Konstytucji 3 Maja, z którym zmierzy się aż 8000 biegaczy, a wśród nich dzieci w 700-metrowym „Biegu z Maskotką" oraz zawodnicy nordic walking. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad tydzień przed biegiem została pula 1000 pakietów startowych.

– Od wielu lat Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć" zajmuje kluczowe miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych odbywających się w naszym mieście. Ten cykl biegów to nie tylko sportowa rywalizacja, rekordy czy sprawdzian sprawności fizycznej. To przede wszystkim lekcja historii i okazja do uczczenia w wyjątkowy sposób tak ważnych wydarzeń w historii naszego kraju i Warszawy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i dodaje. – Cykl trzech patriotycznych biegów już za kilka dni rozpocznie 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku na uczestników całej triady czeka wyjątkowy medal, który powstanie po złączeniu medali ze wszystkich trzech biegów, tworząc niepowtarzalny kształt granic Polski i Warszawy - jej biegowej stolicy.

Zostało już tylko 1000 pakietów startowych!

W środę, 24 kwietnia, zapisanych było już ponad 7000 zawodników. Limit biegaczy wynosi 8000. By znaleźć się na liście startowej wystarczy założyć konto i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów, zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. S. Kisielewskiego). Tegoroczny limit, łącznie z uczestnikami „Biegu z Maskotką", to 8 tysięcy uczestników.

W tym roku, aby zapisać się online na bieg należy od razu opłacić pakiet startowy opcją przelewu bezpośredniego. Pakiet można było odebrać na dwa sposoby. Po raz pierwszy przy zapisach do Biegu Konstytucji 3 Maja była możliwość zamówienia pakietu kurierem. Teraz został tylko odbiór osobisty do 2 maja w biurze zawodów.

Uwaga! W dniu biegu, tj. w piątek, 3 maja, biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3) i będą do dyspozycji tylko dla osób spoza Warszawy. Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.00.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i koszulkę techniczną.

Trasa biegu

Biegacze pobiegną trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „8. Biegu z maskotką".

Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.
Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.
W tym sezonie na uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja czeka dodatkowa, ale nie jedyna motywacja, aby wziąć udział w całej Warszawskiej Triadzie Biegowej. Każdy zawodnik, który ukończy cały tegoroczny cykl biegowy otrzyma medal, który po ostatnim z biegów (Biegu Niepodległości) złożony w całość stworzy kształt granic Polski i Warszawy.

Specjalne medale to nie jedyna niespodzianka. Przygotowana będzie również klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej (z podziałem na dystanse).

Atrakcje dla młodych zawodników

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz ósmy wystartuje „Bieg z maskotką". W odpowiedzi na duże zainteresowanie na dzieci czeka aż 1000 pakietów startowych. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką. Dzieci rozpoczną zmagania o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Młodzi zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2010, 2011 i młodsi.
Po raz pierwszy po przekroczeniu linii mety najmłodsi zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowane dla nich medale oraz maskotkę żyrafę.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony