Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

AIMS dąży do wzmocnienia pozycji kobiet na całym świecie poprzez biegi sportowe

Stowarzyszenie Międzynarodowych Maratonów i Biegów Dystansowych (AIMS - The Association of International Marathons and Distance Races) z dumą potwierdza skład członków założycieli „Komisji Kobiet AIMS", światowego ruchu biegowego kobiet, który został uruchomiony przez wiceprzewodniczącą AIMS Martę Morales i prezydenta Paco Borao w dniu 8 marca 2019 r. W Nagoi (Japonia) to wydarzenie zbiegło się Międzynarodowym Dniem Kobiet, Członkiem AIMS oraz największym na świecie maratonem dla kobiet (22 000 biegaczy), Maratonem Kobiet w Nagoi (niedziela 10 marca 2019).

W niedzielę 10 marca 2019 r. „Komisja Kobiet AIMS" zaprezentowała złotą medalistkę Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, Helię Johannes z Namibii, z pierwszą „Nagrodą AIMS Inspirational Woman Award" po jej zwycięstwie w Maratonie Kobiet Nagoya.

Założyciele „Komisji Kobiet AIMS" mają za sobą dziesięciolecia doświadczeń w sporcie i pracy na rzecz promowania uczestnictwa kobiet i ich wzmacniania na całym świecie.

Komisją kieruje wiceprzewodnicząca AIMS Martha Morales.

Założycielami „Komisji Kobiet AIMS" są:

Martha Morales - Wiceprezes AIMS, stanowisko, na które została wybrana w 2010 r. Podczas 18. Światowego Kongresu AIMS. Martha była odpowiedzialna za rozwój AIMS Children 'Series, wnosząc sport i promując zdrowie wśród młodych ludzi w trudnych warunkach na całym świecie. Martha jest oficjalną organizatorką międzynarodowego maratonu BMW Tangamanga w Meksyku. Jest także aktywnym maratończykiem i prawnikiem.

 

Paco Borao – Prezes AIMS. Paco został wybrany na prezydenta 18. Światowego Kongresu AIMS. Paco Borao jest prezesem Correcaminos de Valencia, który organizuje maraton i półmaraton w Walencji. Bieg ten, pod kierownictwem Paco, stworzył współczesną historię, gdyż ustanowiono na nim kilka rekordów świata. Pod kierownictwem Paco AIMS odnotował znaczny wzrost liczby członków i jest obecnie największą i najbardziej zróżnicowaną organizacją biegów maratońskich i dystansowych na świecie, obejmującą 460 biegów w 115 krajach i terytoriach.

Dagmawit Amare – Kierownik ds. Strategii i innowacji, Wielki Bieg Etiopski. Dagmawit współpracuje z Wielkim Biegiem Etiopskim od 15 lat, wystawiając ponad 130 biegów masowych w całej Etiopii, w tym „Women First 5k", jeden z największych biegów kobiet na świecie z 13 000 uczestnikami w 2019 roku. Damatwit jest pionierem w wykorzystaniu biegów kobiet w celu podniesienia ważnych spraw społecznych dla kobiet w Afryce.


Inna Chernoblavskaya – Kierownik działu międzynarodowego w Moskiewskim Maratonie. Inna współpracuje z agencjami rządowymi, Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, Rosyjską Federacją Lekkoatletyczną i krajową agencją antydopingową RUSADA w celu rozwoju lekkoatletyki w Rosji. Zarządzała przyjęciem sztafety z ogniem olimpisjkim w Omsku w 2010 r. Oraz spotkaniem Zarządu AIMS w Moskwie podczas Mistrzostw Świata 2013 w Lekkoatletyce.

 

Stacey Conley - Sportowiec, adwokat, były prezydent Conley Sports Productions. Jako prezes Conley Sports Productions była asystentką kierownika biegów w Austin Marathon & Half Marathon (USA) przez prawie 20 lat. Praca Stacey jako adwokata na rzecz udziału kobiet w Austin Marathon i imprezach towarzyszących spowodowała wzrost udziału kobiet o 55%.

Renna Nelis – AIMS PR Manager dla Estonii I Dyrektor generalny oraz organizator zawodów, Tallinn Marathon. Renna współpracuje z Maratonem w Tallinie od 2000 roku. Renna współpracowała z wydarzenie przeznaczonym tylko dla kobiet w Tallinie, która przyciąga 15 000 biegaczy - ponad 2% krajowej populacji kobiet. Renna jest znana i ceniona jako pionierka lekkoatletyki kobiet w Europie Północnej.

 

Tetsuya 'Teddy' Okamura – Członek Zarządu AIMS. Teddy został wybrany do Zarządu AIMS na 22. Światowym Kongresie AIMS w 2018 roku. Teddy jest dyrektorem Maratonu Kobiet Nagoya w Japonii, największego maratonu kobiet na świecie. Jest producentem wydarzeń sportowych z Chunichi Shimbun Co., Ltd jedną z najbardziej znanych firm medialnych na świecie. Teddy wykłada socjologię, komunikację masową, badania środowiska i turystykę. Teddy jest również Menedżerem ds. Public relations AIMS w Azji.

Alessandra Ramella Pairin – AIMS Continental PR Manager na Europę. Alessandra wnosi wieloletnie doświadczenie w pracy w komunikacji i sportach globalnych. Oprócz lekkoatletyki, gdzie jest wybitną i szanowaną osobą, pracowała w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim i Mistrzostwach Świata, Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (Turyn, 2006). W Lekkoatletyce pracowała przy organizacji najważniejszych imprez biegowych we Włoszech, zarówno w prywatnych klubach (Maraton w Turynie 2001-2015), jak i we Włoskiej Federacji Lekkoatletycznej. Alessandra jest także pionierem w wykorzystaniu mediów z wykorzystaniem technologii dronów we włoskim sporcie.
Maria Polyzou - Legendarny sportowiec, autor i mówca. Maria była pierwszą zawodniczką z Grecji, która startowała w olimpijskim maratonie w Atlancie (1996). Była mistrzynią Grecji przez 20 kolejnych lat i do dziś pozostaje grecką rekordzistką z czasem 2: 33,40. W 2010 roku, aby uczcić 2500 lat od bitwy pod Maratonem, Maria stała się pierwszą kobietą w historii, która ukończyła „Pheidippides Feat", biegnąc 520 km z Aten do Sparty i wracając do Maratonu przez sześć dni.Jest autorką „Spirit and Body: The Timeline of Feat of 524 km" i wygłosiła dziesiątki wykładów na temat wartości sportu i maratonu.

 

Václav Skřivánek – Członek Zarządu AIMS. Václav jest dyrektorem biegów RunCzech Running League (7 złotych etykiet IAAF Road Race), w tym Volkswagen Prague Marathon w Czechach. Václav posiada wysokie kwalifikacje w sferze naukowej i w praktycznych aspektach informatyki.

Shirley Yang - AIMS PR Manager na Chiny. Shirley zajęła się rozwojem działań społecznych dla Chińskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego (CAA). Była odpowiedzialna za organizację i marketing ruchu maratońskiego w Chinach, który odnotował fenomenalny wzrost: w 2011 r. W Chinach odbyły się 22 biegi maratońskie. Liczby te zwiększały się do 328 w 2016 r., 1102 w 2017 r. (Wzrost o ponad 335% rok do roku) i 1 581 w 2018 r., Czyli 70 razy więcej niż w 2011 r. W 2018 r. Rywalizowało ponad 5,8 mln biegaczy. Shirley jest również członkiem Komitet organizacyjny Maratonu w Pekinie (11-letni posiadacz złotej etykiety IAAF Road Race), który ma najdłuższą historię maratonu w Chinach.

Komisja Kobiet AIMS została stworzona w celu wsparcia celu 5 Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2030: „Osiągnięcie równości płci i wzmocnienie pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt".

Komisja Kobiet AIMS została założona w następujących celach:
• Aby dać kobietom największą platformę dla zdrowia poprzez bieganie
• Umacnianie pozycji kobiet w sporcie
• Poprawa uczestnictwa kobiet w biegach dystansowych na całym świecie
• Stworzenie największego ruchu kobiet na świecie
• By być głównym źródłem informacji o biegach dystansowych dla kobiet
• By połączyć biegaczki na całym świecie
• By tworzyć i realizować projekty społeczne kobiet
Więcej informacji na – www.aims-worldrunning.org

Więcej informacji na temat Zrównoważonego rozwoju w Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2030 r. odwiedź - https://www.un.org/sustainabledevelopment/development-agenda/

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony