Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Trwają zapisy na sztafetę maratońską Electrum Ekiden w Białymstoku. Na liście startowej już 80 ekip

Dopiero co ruszyły zapisy na piątą edycję charytatywnej sztafety maratońskiej „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem" w Białymstoku, a na liście startowej jest już 80 ekip. Impreza odbędzie się w stolicy Podlasia w dniach 1-2 czerwca. Pierwszy dzień imprezy zarezerwowany jest na biegi dziecięce, a w drugim dniu odbędzie się bieg główny. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 225 sztafet, a organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna edycja imprezy będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem biegaczy. Wszystkim uczestnikom charytatywnej sztafety przyświeca jeden cel – pomoc podopiecznym Fundacji „Pomóż im".

W pierwszej edycji białostockich biegów sztafetowych wystartowało 139 drużyn. Rok później było ich już 181, a w 2017 roku w biegu udział wzięły 202 ekipy. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że w zmaganiach uczestniczyć będzie 250 sześcioosobowych zespołów.

– Patrząc na rosnące z roku na rok zainteresowanie sztafetą Electrum Ekiden, mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach uda nam się ten nowy limit wypełnić do ostatniego miejsca. W końcu, im więcej biegaczy, tym większe wsparcie dla Hospicjum – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. – Jedną trzecią opłaty startowej przeznaczamy na rzecz chorych dzieci. Dlatego gorąco i z całego serca zachęcam do startu w sztafecie – podkreśla.

Każdy może pomóc

Do udziału w zawodach można zapisać się przy pomocy oficjalnej strony biegu Electrum Ekiden. W poprzednich edycjach swoje ekipy wystawili m.in.: Fundacja „Pomóż Im", Urząd Miejski w Białymstoku, lekarze z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, wolontariusze Fundacji prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, liczne firmy i instytucje oraz cała rzesza amatorów biegania, którzy połączyli swoje siły, aby razem pomóc chorym dzieciom.

Organizatorzy przypominają, że w biegu może wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania. Drużyny rywalizujące w sztafecie Electrum Ekiden wspólnie pokonają maratoński dystans, czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków a członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

Electrum Ekiden to doskonała okazja do integracji, wzmocnienia bądź budowy ducha zespołu. Świadomość, że pracuje się na całą grupę pozwala wyzwolić dodatkowe siły i energię, które później owocują w codziennym życiu osobistym i zawodowym uczestników.

Sportowa rywalizacja w wielu klasyfikacjach

Electrum Ekiden oprócz swojego charytatywnego przesłania umożliwia także sportową rywalizację na wielu płaszczyznach. Widząc rosnące zainteresowanie biegiem wśród przedsiębiorców, kobiet i społeczności akademickiej organizatorzy przygotowali dodatkowe, specjalne klasyfikacje, a co za tym idzie m.in Akademickie Mistrzostwa Sztafet w ramach Electrum Ekiden.

Wystarczy, że podczas rejestracji udziału w biegu, przy nazwie drużyny biegacze określą jaką uczelnię, wydział czy instytut będą reprezentować, a następnie wystartują w sztafecie.

A na mecie...dwa medale!

Jest bardzo niewiele biegów w Polsce, na mecie których na uczestników czekają dwa medale. Jednak 2 czerwca w Białymstoku na mecie obok regularnego krążka za ukończenie biegu wręczany będzie również pamiątkowy medal przygotowany przez 8. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, który obchodzi swoje 10-lecie.

- Z tej okazji utworzyliśmy dodatkową klasyfikację Służb Mundurowych, a dodatkowy krążek otrzyma każdy z uczestników. Nie ma znaczenia czy reprezentuje służby mundurowe, czy jest cywilem - podkreśla Grzegorz Kuczyński.

Najmłodsi na start!

Dzień przed biegiem dorosłych, czyli 1 czerwca w mini sztafetach wystartują najmłodsi adepci biegania. Dziecięcy Ekiden odbywa się od 2017 roku, Fundacja Białystok Biega zorganizowała taką imprezę jako pierwsza w Polsce.

Drużyny składać się będą z 4 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Poszczególni zawodnicy sztafety będą mieli do pokonania dystans 400 metrów (jedno stadionowe okrążenie). Oprócz biegania, na płycie stadionu z okazji Dnia Dziecka na milusińskich i ich rodziny będą czekały dodatkowe atrakcje.

W pierwszej edycji imprezy wystartował komplet 100 dziecięcych drużyn złożonych z 4 zawodników. Oznacza to, że na imprezie bawiło się 400 dzieciaków. W ubiegłym roku organizator zwiększył limit drużyn do 150, w tym roku organizator przygotuje taką samą liczbę pakietów startowych.

- To będzie wspaniały Dzień Dziecka! Jak co roku na twarzy maluchów zagoszczą uśmiechy, a to dla nas wielka satysfakcja i nagroda za trud, jaki wkładamy w organizację tej imprezy – mówi Grzegorz Kuczyński. - Uwielbiamy obserwować dzieci jak dzielnie biegają, jak mocno są skoncentrowani na swoim starcie. Może dorosłym trudno w to uwierzyć, ale nasze ekidenowe ekipy ze sobą nie rywalizują. Każdy stara się pobiec jak najlepiej, jest przy tym masa radości, a przecież w dziecięcym bieganiu właśnie o to chodzi – podkreśla prezes Fundacji Białystok Biega.

5. Electrum Ekiden odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca (1.06 – biegi dziecięce, 2.06 – bieg główny), a miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada 28. Współorganizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Japońska tradycja

Nazwa ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne m.in. w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, a od 2015 roku również w Białymstoku.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony