Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

12. PKO Półmaraton Rzeszowski rozpoczyna cykl PKO Rzeszów Biega

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski. PKO Rzeszów Biega to cykl trzech imprez biegowych pod patronatem PKO Banku Polskiego: 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, 7. PKO Maraton Rzeszowski (6.10) oraz 7. PKO Bieg Niepodległości (11.11). Pierwsze zawody rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:00.

Trasa półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1.

– Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. Zeszłoroczny PKO Półmaraton Rzeszowski cieszył się dużym powodzeniem i jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcam nie tylko do udziału w biegu, ale również do kibicowania wszystkim zawodnikom – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

W ubiegłorocznym PKO Półmaratonie Rzeszowskim został pobity rekord – w biegu udział wzięło ok. 1500 osób. To potwierdziło jego status, jako najważniejszego biegowego wydarzenia w regionie. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka osiągając czas 1:06:29 oraz Abel Kibet Rop z wynikiem 1:08:06. Trzeci był Polak – Paweł Ochal, który pokonał dystans w czasie 1:08:38.

W trakcie imprezy będzie można spotkać Ambasadorów programu biegowego „PKO Biegajmy Razem" Karolinę Gorczycę oraz Pawła Januszewskiego. Na Rynku koło Studni powstanie strefa kibicowania, gdzie publiczność będzie mogła dopingować zawodników wraz z zespołem bębniarskim i zagrzewającym do biegania Krzysztofem Łoniewskim, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia i współprowadzącym audycję BiegamBoLubię. Na dziedzińcu C.H. Millenium Hall w okolicach mety będzie także strefa pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci będą mogły poznać duże maskotki Banku – Żyrafę i Pancernika.

„Biegnę dla Artura"

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura" i dotrzeć z nią do mety. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki. Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy biegacze. Kartki akcji „biegnę dla Artura" będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy Razem", który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, m.in. PKO Maraton Rzeszowski czy PKO Poznań Maraton. Podczas wszystkich organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla...", których celem jest pomoc – zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym – w trudnej sytuacji zdrowotnej. W ciągu 6 ostatnich lat odbyło się ponad 380 takich akcji, w których wzięło udział ponad 160 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 447 beneficjentów kwotą ok. 5,4 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Już teraz zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej piątej jego edycji, która odbędzie się 14 września na stadionach lekkoatletycznych 12 miast Polski. W ubiegłorocznym biegu wzięło udział 6,5 tys. osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wszyscy pokonali łącznie 35,8 tys. okrążeń stadionów czyli przebiegli 14,3 tys. kilometrów. W zamian za zaangażowanie zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 730 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony