Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

GDYNIA PÓŁMARATON – IMPREZA SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANA

Gdynia Półmaraton to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe. Impreza ma także ciekawy wymiar społeczny. W organizację Gdynia Półmaratonu będzie zaangażowanych niemal 600 wolontariuszy. Zawodników będą wspierać także uczniowie gdyńskich szkół w ramach konkursu Mistrz Kibicowania.

17 marca na ulicę Gdyni wybiegnie kilka tysięcy biegaczy z ponad 30 krajów świata. Nad bezpieczeństwem i komfortem zawodników będzie czuwać ponad 1000 osób, w tym służby mundurowe. Szczególną rolę na imprezie pełnią wolontariusze.

Dziś trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek dużą imprezę sportową bez wolontariuszy – mówi Anna Okrój, Prezes Fundacji Miasta Sportu, która odpowiada za rekrutację wolontariuszy na Gdynia Półmaraton. – Wolontariusze pracują w biurze zawodów, na starcie i mecie zawodów, na punktach odświeżania, w depozycie i wielu innych miejscach. Robią to wszystko bezinteresownie i z uśmiechem na twarzy – dodaje.

alt

Organizatorzy Gdynia Półmaratonu wraz z Fundacją Miasta Sportu realizują wspólnie program upowszechniania wolontariatu sportowego. Z datków od uczestników imprezy organizowane są m.in. szkolenia dla wolontariuszy z zasad udzielania pierwszej pomocy. Z przekazanych przez zawodników środków udało się już przeszkolić kilkadziesiąt osób.

Rekrutacja wolontariuszy do Gdynia Półmaratonu nadal jest otwarta. Wszyscy zainteresowani mogą się rejestrować poprzez stronę www.gdyniapolmaraton.pl. Informacje są dostępne w zakładce dla wolontariuszy. Aby zostać wolontariuszem na Gdynia Półmaratonie trzeba mieć ukończone co najmniej 13 lat.

alt

Młodsze dzieci zachęcamy gorąco do udziału w konkursie Mistrz Kibicowania – mówi Ewa Paciorek, rzecznik prasowy Gdynia Półmaratonu. – Gwarantujemy świetną zabawę, okazję do realizacji nawet najbardziej zwariowanych i kreatywnych pomysłów wsparcia dla naszych zawodników oraz, oczywiście, atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych – dodaje.

Zgłoszenia do konkursu Mistrz Kibicowania są przyjmowane do 27 lutego. Każdy z 10 finalistów otrzyma dofinansowanie w wysokości 1000 złotych na realizację swojego punktu kibicowania.

alt

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych jest już ponad 6 500 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA, a także Fit Living Expo w Gdynia Arenie. Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony