Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Historia medalu Maratonu w Pradze - Volkswagen Prague Marathon 2019

Jak zapewne słyszeliście, Volkswagen Prague Marathon 2019 będzie wyjątkowy. W dniu 5 maja 2019 r. odbędzie się 25. edycja wyścigu, 25 lat od czasu jego przeprowadzenia po raz pierwszy w 1995 r. RunCzech wykorzystał tę okazję i przekształcił ją w szansę na połączenie biegu z czeskim dziedzictwem kulturowym. Jest to wielka szansa dla międzynarodowych biegaczy, aby nauczyć się czeskiej historii, w czasie gdy przebywają oni w Czechach, biorąc udział w maratonie.

alt

Oprócz Emila Zátopka, Czeskiej Lokomotywy i zwycięzcy biegów na 5km, 10km i maratonu na Igrzyskach Olimpijskich (1952 w Helsinkach), którego nazwisko jest ściśle związane z Praskim Maratonem, tegoroczna edycja będzie związana z kolejną czeską legendą . Co zaskakujące, nie jest to biegacz, ale słynny czeski kompozytor muzyki Bedřich Smetana. Jego arcydziełem stał się poemat symfoniczny "The Moldau" (po czesku "Wełtawa"). Odwołuje się on do tego jak biegnie rzeka Wełtawy, która rozpoczyna się jako dwa małe źródła w lasach czeskich. Te źródła łączą się i stają się potężną rzeką, przepływającą przez czeską wieś i wpływającą do Pragi. Każdy etap podróży jest przedstawiany przez Smetanę z motywem muzycznym, który maluje żywy obraz danej sceny. Oddany w duchu patriotycznym utwór Moldau, uchwycił w muzyce miłość Smetany do swojej ojczyzny. Utwór stanowi drugą część poematów symfonicznych Má vlast (Mój kraj), którego premiera odbyła się w całości w Pradze 5 listopada 1882 roku.

alt

Medale RunCzech 2018

alt

 

Historycze medla Praskiego Maratou

Stało się już długoletnią tradycją, że wszystkie biegi organizowane przez RunCzech (nawet we Włoszech) zaczynają się od poematu symfonicznego Wełtawy, kiedy tysiące podekscytowanych biegaczy płynie jak silna rzeka przez bramę startową.
W tym roku, kiedy obchodzimy także 195 lat od narodzin Bedřicha Smetany, przypomnimy ponownie jego arcydzieło również na medalach dekorujących finiszerów na wszystkich biegach RunCzech 2019. Głównym elementem medalu będą dedykowane zapisy muzyczne z Moldau. Jeśli interesuje Cię, jak będzie wyglądał medal 25. Volkswagena Prague Marathon, możesz rzucić okiem na jego model 3D.

alt     alt

RunCzech medale 2019

Oprócz wyjątkowego medalu dla tych, którzy ukończą bieg, każdy z biegaczy otrzyma specjalny prezent - kurtkę do biegania adidas, specjalnie przygotowaną na bieg, aby uczcić 25. edycję. Wtedy za każdym razem, gdy będziesz chodzić na jogging w chłodny dzień, przypomnisz sobie wszystkie emocje, które pojawiły się w twojej głowie, kiedy ukończyłeś Volkswagen Prague Marathon 2019 i gdy jeden z naszych wolontariuszy udekorował Cię specjalnym medalem.

alt     alt

Specjalna kurtka maratońska 2019

Ta kurtka zostanie przekazana tylko uczestnikom wyścigu i nie będzie możliwości jej zakupu, więc upewnij się, że dostaniesz swoją, wraz z numerem startowym do Volkswagen Prague Marathon 2019.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony