Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

EuroHerosi nabierają rozpędu. Cztery biegi RunCzech z europejską elitą

W tym roku o zwycięstwo w czterech półmaratonach organizowanych przez RunCzech w Ołomuńcu, Karlowych Warach, Czeskich Budziejowicach oraz w Usti nad Labem ma walczyć łącznie nawet 150 biegaczy z Europy. To kontynuacja projektu EuroHeroes, który RunCzech i European Athletics rozpoczęły w ubiegłym roku. Jego głównym celem jest promocja oraz wspieranie biegaczy europejskich.

Inicjatywa EuroHeroes ma na celu znalezienie i wypromowanie nowych, utalentowanych zawodników z Europy, którzy mogliby się stać autorytetami w społeczności biegowej. W długofalowym procesie misją EuroHeroes ma być większe rozpowszechnienie ruchu i zaktywizowanie ludzi w Europie do uprawiania biegania. Promocją aktywnego życia mają zająć się ambasadorzy – najlepsi europejscy biegacze.

- Scena światowych biegów długich w XXI wieku została zdominowana przez zawodników z Afryki. Ich sukcesy, zwycięstwa i rekordy świata przyćmiły swoim gigantyzmem doskonały poziom sportowców innych nacji. W tłumie doskonałych Afrykanów europejscy zawodnicy stali się niemal niezauważalni. Media, a tym bardziej kibice nie zauważają sukcesów reprezentantów Starego Kontynentu. Kolejne pokolenia nie wiedzą zatem, skąd czerpać wzór do naśladowania i inspirację do treningu – wyjaśnia Biuro Prasowe RunCzech.

alt

Cztery biegi EuroHeroes

W ubiegłym roku projekt „EuroHeroes" realizowany był w oparciu o dwa biegi – w Karlowych Warach oraz Czeskich Budziejowicach. W 2019 roku RunCzech poszerza listę biegów o półmaratony w Ołomuńcu i Usti nad Labem. Elitę tych czterech imprez tworzyć będą zawodnicy z Europy, a status IAAF Road Race Gold Label zostanie zastąpiony pięcioma gwiazdkami Quality Road Race przyznawanymi przez European Athletics.

Pierwszym biegiem RunCzech z cyklu EuroHeroes będzie półmaraton w Karlowych Warach, który odbędzie się 18 maja. Dwa tygodnie później odbędzie się półmaraton w Czeskich Budziejowicach, a za kolejne dwa tygodnie bieg w Ołomuńcu. Ostatnia impreza w ramach projektu EuroHeroes odbędzie się 21 września w Usti nad Labem.

W ubiegłym roku w dwóch biegach EuroHeroes uczestniczyło 67 biegaczy z Europy. W tym roku RunCzech stawia przed sobą cel ściągnięcia na start czterech półmaratonów łącznie co najmniej 150 zawodników ze Starego Kontynentu.

alt

Biegacze mogą zarobić

Nowością w tym roku jest ranking EuroChallenge, który ma zachęcić biegaczy do uczestniczenia we wszystkich czterech biegach odbywających się w ramach projektu. Nagrody czekają na pierwszych 8 mężczyzn i kobiet na każdym z biegów oraz na najlepszych w ogólnym rankingu.

Zwycięzcy każdego z biegów otrzymają po 3 tysiące euro, drugie miejsce wycenione jest na 1,2 tysiąca euro, a zawodnicy, którzy zajmą trzecią lokatę otrzymają po 700 euro. Czescy biegacze mają do dyspozycji dodatkową pulę nagród.

Za zwycięstwo w rankingu EuroChallenge przysługuje 5 tysięcy euro, drugie miejsce w zestawieniu wyceniono na 3 tysiące euro, a zajęcie trzeciego miejsca będzie premiowane kwotą tysiąca euro. Taki system premiowania oznacza, że biegacz, który wygra wszystkie cztery imprezy i zajmie pierwsze miejsce w rankingu może wzbogacić się nawet o 17 tysięcy euro.

alt

Kontakt dla mediów

Marcin Dulnik
PR Manager
www.dulnik.com - Agencja Public Relations

Mob. 660 722 822
Mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony