Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

SONDRE NORDSTAD MOEN WYSTARTUJE W GDYNIA PÓŁMARATON!

Sondre Nordstada Moen będzie największą sportową gwiazdą tegorocznego Gdynia Półmaratonu. Norweg jest pierwszy Europejczykiem, który pokonał granice 2 godzin i 6 minut w maratonie. Dokonał tego w 2017 roku w Fukuoce z czasem 2:05:48. Dopiero słynny Mo Farah poprawił ten rekord w Chicago (2:05:11). Rekord życiowy Sondre Moena w półmaratonie to 59:48. To czwarty wynik w tabeli wszech czasów w Europie.

Zakontraktowanie zawodnika ze ścisłej światowej czołówki na rok przez Mistrzostwami Świata w półmaratonie to zasługa Zbigniewa Nadolskiego, dyrektora sportowego Gdynia Półmaratonu.

 

 

alt

Cieszę się, że Sondre przyjął naszą ofertę, to dla nas duże wyróżnienie. Gdynia Półmaraton pomimo stosunkowo krótkiej historii to już bieg o uznanej renomie w Europie, czego najlepszym dowodem jest certyfikat IAAF Bronze Label Road Race. Lista zawodników w elicie jest jednak znacznie dłuższa. Mogę obiecać, że Sondre Moen będzie miał godnych siebie przeciwników. Bardzo mocno liczę na dobrą postawę Marcina Chabowskiego, naszego obecnie najlepszego półmaratończyka – mówi Zbigniew Nadolski.

Sondre Nordtad Moen to nie pierwszy zawodnik ze ścisłej światowej czołówki, którego udało się pozyskać organizatorom Gdynia Półmaratonu. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji gdyńskiej „połówki" wystartował Kenijczyk Abel Kirui, wicemistrz olimpijski w maratonie i dwukrotny mistrz świata.

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych widnieją nazwiska przeszło 6500 zawodników z ponad 30 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA, a także Fit Living Expo w Gdynia Arenie. Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony