Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

BIEG NA SZCZYT RONDO 1 - Znamy faworytów. 15 narodowości na liście startowej!

Do dziewiątej edycji Biegu Na Szczyt RONDO 1 w Warszawie pozostało już zaledwie 10 dni. Poznaliśmy właśnie nazwiska faworytów, którzy powalczą o zwycięstwo w prestiżowych zawodach zaliczanych do Towerrunning Tour 2019. Okazuje się, że w imprezie wezmą udział reprezentanci z 15 różnych krajów.

Bieg Na Szczyt RONDO 1 cieszy się dużym uznaniem wśród czołowych specjalistów biegania po schodach na świecie, którzy podkreślają wysoki poziom organizacyjny zawodów. Impreza o randze Towerrunning 120 pozwala też zawodnikom na zbieranie punktów do światowego rankingu, prowadzonego przez Towerrunning World Association. Nie dziwi więc, że najlepsi z nich chętnie co roku meldują się na starcie w RONDO 1.

 - Nie zapominając o najważniejszym, charytatywnym wymiarze naszego biegu, cieszy nas oczywiście, że w RONDO 1 możemy podziwiać najszybszych zawodników na świecie. Aby wyobrazić sobie, jak potrafią być szybcy, wystarczy powiedzieć, że najlepsi pokonują 38 pięter w czasie około 3,5 minuty – mówi Piotr Jakóbik, organizator wydarzenia.

Lista startowa elity sportowej liczy obecnie 36 nazwisk. Wśród nich znajdują się reprezentanci wielu krajów europejskich, ale też grupa zawodników z...Mongolii! Łącznie, w biegu wezmą udział zawodnicy z 15 różnych krajów.

- Przyzwyczailiśmy się już do zawodników z sąsiednich krajów, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Część z nich znamy doskonale od lat i można powiedzieć, że są już weteranami Biegu Na Szczyt RONDO 1. W tym roku mamy też jednak osobę z Filipin, a nawet grupę zawodników z Mongolii, którzy aby wystartować w naszym biegu, musieli najpierw uzyskać stosowną wizę. W tym celu specjalnie udali się do...polskiej ambasady w Pekinie. Chyba nikt dotąd nie wykazał się większą determinacją, aby stanąć na starcie w RONDO 1 – mówi Piotr Jakóbik.

Wielkim nieobecnym tegorocznej edycji zawodów będzie Niemiec, Christian Riedl, który w 2016 roku wywalczył w warszawskim biurowcu tytuł mistrza Europy. Aktualny mistrz świata i czterokrotny triumfator Biegu Na Szczyt RONDO 1, Piotr Łobodziński twierdzi, że ciężko będzie o niespodziankę.

- Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na piąte zwycięstwo w RONDO 1. Pod nieobecność Christiana Riedla, moimi najgroźniejszymi rywalami powinni być Gorge Heimann i Stefan Stefina. Na czarnego konia nie ma raczej co liczyć, ale bardzo ciekawie może być w rywalizacji kobiet – mówi aktualny wicelider rankingu Towerrunning Tour.

A w rywalizacji kobiet faworytkami wydają się być reprezentantki Polski, na czele z Anną Ficner, Dominiką Wiśniewską-Ulfik oraz Iwoną Wichą. Wśród ich konkurentek na uwagę zasługują Włoszki – Valentina Belotti i Cristina Bonacina, Brytyjki – Sarah Frost i Sonja Shakespeare oraz Kamila Chomanicova ze Słowacji.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu RONDO 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane do sfinansowania wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony