email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Aktualizacja Statystyki 100 Marathon Club Polska

Jak co 6 miesięcy, tak również z końcem 2018 roku została zaktualizowana Statystyka Polskiego Klubu 100 Maratonów. Jest to zestawienie wszystkich polskich zawodników, którzy w swoim dorobku mają pokonanych co najmniej 100 maratonów lub/i ultramaratonów.

Statystyka Klubu 100 Maratonów na 31.12.2018 r.

Z każdym rokiem zawodników na liście przybywa. Na dzień 31.12.2018 roku jest ich aż 153, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku przybyło 16 biegaczy, którzy pokonali tę niebagatelną ilość biegów na królewskim dystansie.

Od kilku lat niezmiennie liście przewodzi Jerzy Bednarz z Poznania, który w swojej karierze ukończył 681 maratonów. Jednak z roku na rok „konkurencja" rośnie i pozycja Jerzego powoli staje się zagrożona. Kolejni na liście – R.Kałaczyński z Witunii i P.Torłop z Gdańska pokonując po kilkadziesiąt (!) maratonów rocznie, stopniowo skracają dystans do lidera. Przewaga J.Bednarza wyraźnie maleje.

Na liście znajduje się 12 kobiet, spośród których najwięcej maratonów pokonała Barbara Gil z Sierpca – 420.

Łącznie, wszyscy zawodnicy znajdujący się na liście, przebiegli 27.399 maratonów, co daje „średnią" ilość 179 maratonów na zawodnika. W samym tylko 2018 roku biegacze 100MCP pokonali 1.392 biegi maratońskie, czyli średnio 9 maratonów na biegacza. Pokazuje to potencjał, a jednocześnie determinację i pasję, z jaką „setkowicze" stają na startach kolejnych imprez biegowych.

Łatwo więc się domyślić, dlaczego organizatorzy maratonów coraz częściej proponują w ramach swoich imprez dodanie klasyfikacji „członków 100MCP" jako wyraz uhonorowania tych najbardziej (przynajmniej stażem i dokonaniami) zapalonych długodystansowców. Zresztą – identyczne mechanizmy zacieśniania relacji między biegaczami 100MCP, a organizatorami maratonów obserwujemy i w innych krajach na całym świecie.

Jeśli pokonałeś ponad 100 maratonów (lub znasz kogoś, kto tego dokonał), a nie ma Cię na liście – prosimy o kontakt – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.