Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

IX BIEG NA SZCZYT RONDO 1. Krystian Herba: Doping w RONDO 1 był najbardziej wyjątkowy na świecie!

Krystian Herba, pięciokrotny rekordzista Guinnessa w liczbie schodów pokonanych na rowerze, ponownie pojawi się na Biegu Na Szczyt RONDO 1, aby pokonać 38 pięter warszawskiego biurowca. W ubiegłym roku zajęło mu to nieco ponad 18 minut. W krótkiej rozmowie pytamy m.in. o to, jaki cel stawia sobie tym razem.


--


Krystian, 23 lutego po raz drugi zobaczymy Cię podczas Biegu Na Szczyt RONDO 1. Skąd decyzja o ponownym starcie?


Szczerze mówiąc, po ubiegłorocznym starcie czułem pewien niedosyt. Mimo przeziębienia, pokonałem schody w dobrym czasie, ale wiedziałem, że stać mnie na nieco lepszy wynik. W tym roku muszę ten czas poprawić i dlatego właśnie ponownie stanę na starcie tych zawodów.

alt


Rok temu pokonałeś całą trasę w czasie 18 minut i 39 sekund. Samo skakanie po schodach - 38 pięter - zajęło Ci 18 minut i 2 sekundy. Czy stawiasz sobie konkretny wynik za cel?


Dla mnie najistotniejszy jest czas pokonania schodów, czyli liczony od momentu, gdy przednie koło roweru dotknie pierwszego schodka do momentu, gdy tylne koło będzie na szczycie. Oczywiście, będę chciał w tym roku wskoczyć w czasie poniżej 18 minut. Mam nowy rower, który jest nieco cięższy, ale ma lepszą geometrię. Na pewno dam z siebie wszystko, aby na szczycie zameldować się jak najszybciej.


W jaki sposób doświadczenie z zeszłego roku może pomóc przy ponownym mierzeniu się z biurowcem RONDO 1?


Trochę inaczej podchodzę do treningów. Po pierwsze, aktualnie trenuję w bloku 17-piętrowym, a nie 12-piętrowym, jak to było w ubiegłym roku. Robię też sporo interwałów, podczas których pokonuję w ciągu 1 minuty nawet 6 pięter. Myślę, że to pomoże w odniesieniu lepszego rezultatu.

alt


Gdy rozmawialiśmy rok temu, miałeś interesujące plany sportowe, związane nie tylko ze wskakiwaniem na rowerze na wysokie budynki. Jakie cele udało Ci się zrealizować w międzyczasie?


Niestety, nie tak wiele, jak planowałem. W czerwcu zdobyłem mierzący 162 metry Gulliver Tower w Kijowie. 888 schodów pokonałem w czasie 17 minut i 10 sekund. Wciąż pracuję nad uzyskaniem pozwolenia na zdobycie kilku innych budynków, w tym Shanghai Tower w Chinach, mierzącego 632 metry. Firmy zarządzające tymi budynkami, to niestety duże korporacje i na wszystko potrzebują dużo czasu. Na pewno nie odpuszczę i mam nadzieję, że jesienią tego roku zdobędę coś dużego.

 

Jak wspominasz ubiegłoroczną atmosferę, towarzyszącą Twojemu udziałowi w Biegu Na Szczyt RONDO 1?


Atmosfera była wspaniała. Nigdy i nigdzie na świecie nie spotkałem tak wielu pasjonatów biegów po schodach. Czuję się jednym z nich, choć po schodach poruszam się na rowerze. Doping, jakiego doświadczyłem w RONDO 1 był dla mnie absolutnie najlepszy i najbardziej wyjątkowy na świecie.


Wiemy, że śledziłeś nasz #InstagramTakeover z udziałem Piotrka Łobodzińskiego. Podejmiesz podobne wyzwanie? Co powiesz na taki "Dzień z życia Krystiana Herby"?


Bardzo chętnie, dla mnie bomba! Może 11 lutego?


W takim razie, jesteśmy umówieni. Dziękujemy za rozmowę.

--


Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1


Ranga:
Impreza ma rangę Towerrunning 120. Podczas biegu zawodnicy elity sportowej zdobywają punkty do światowego rankingu Towerrunning Tour.

Trasa biegu:
• bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
• przewyższenie: 142 metry
• do pokonania jest 836 stopni
• klatka lewoskrętna
• liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
• liczba nawrotów: 76

Formuła zawodów:
• zawody składają się z eliminacji i finału
• eliminacje rozgrywane w formie indywidualnego biegu na czas
• Top 10 mężczyzn i Top 10 kobiet z elity sportowej wchodzi do finału
• finał rozgrywany jako bieg pościgowy, bazując na wynikach eliminacji
(oddzielnie kobiety i mężczyźni).

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl

 

--
Kontakt:
Ewa Paciorek
Rzecznik Prasowy Biegu Na Szczyt Rondo 1
Mobile: +48 791 468 288
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Anna Rudnicka-Sipayłło
Kontakt dla mediów branżowych / real estate
Mobile: +48 604 444 724
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

RONDO 1


RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące". W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011" oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady". Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony