Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Po udanej premierze RunCzech kontynuuje projekt EuroHeroes i rozszerza go na dwa inne miasta w Czechach.

EuroHeroes to inicjatywa RunCzech uruchomiona w 2018 roku we współpracy z European Athletics. Inicjatywa ma na celu uczczenie europejskich gwiazd biegowych i odkrycie nowych bohaterów sportowych.

Biegi długodystansowe w XXI wieku zostały zdominowane przez biegaczy z Afryki Wschodniej. Ich sukces zaowocował wieloma znaczącymi zwycięstwami i rekordami świata, przyćmiewając, także godne pochwały, występy innych sportowców. Wśród tak niesamowitych afrykańskich gwiazd Europa zmaga się z odnalezieniem własnych bohaterów. Media, a tym samym społeczeństwo, nie zwracają już uwagi na lokalnych elitarnych biegaczy, z którymi kibice i sportowcy mogą się identyfikować, a których występy powinny służyć jako inspiracja dla następnych pokoleń.

 

"Wszystkie biegi RunCzech to pięciogwiazdkowe biegi uliczne, co oznacza wysoką jakość rozpoznawaną przez europejską platformę Athletic Running for All, co powinno napawać RunCzech dumą. Bardzo ważne jest, aby europejscy sportowcy mieli więcej możliwości ścigania się na najwyższym poziomie w biegach ulicznych w całej Europie, a EuroHeroes to fantastyczna inicjatywa, która ma zachęcić i promować nasze gwiazdy biegów ulicznych na kontynencie ", powiedział Svein Arne Hansen, European Athletics President.
W czwartek, 13 grudnia, burmistrz Miasta Karlowe Wary otrzymał list z podziękowaniem od przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego. Karlowe Wary były pierwszym miastem, w którym projekt EuroHeroes został uruchomiony przez RunCzech w 2018 roku.


alt


"Doceniam nagrodę przyznaną przez European Athletics. Jest to dowód, że Półmaraton Mattoni Karlovy Vary zachowuje wysoką jakość. I potwierdza, że model współpracy pomiędzy organizatorami a miastem jest znakomity "- komentuje Andrea Pfeffer Ferklová, burmistrz Karlowych War.


"Wierzyliśmy, że w ramach projektu EuroHeroes w Karlowych Warach lub Czeskich Budziejowicach odkrywamy nowych bohaterów, którzy zainspirują innych do uprawiania sportu i aktywnego stylu życia. Po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii bieg wygrał czeski zawodnik - Eva Vrabcová Nyvltová i było to bardzo wzruszające "- powiedział Carlo Capalbo, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego RunCzech i przewodniczący Komisji IAAF Road Running Commission. Projekt został pomyślnie uruchomiony i pozytywnie odebrany zarówno przez biegaczy, jak i przez publiczność. Dlatego w nadchodzącym sezonie RunCzech, po udanej premierze w 2018 roku, RunCzech poświęcił na ten projekt cztery swoje biegi. Tylko europejscy sportowcy, w tym najlepsi czescy biegacze, zostaną oficjalnie zaproszeni do elitarnej grupy startowej. Możesz śledzić ich na tych zawodach RunCzech w 2019: Mattoni Karlovy Vary Half Marathon (18 maja), Mattoni České Budějovice Half Marathon (1 czerwca), Mattoni Olomouc Half Marathon (15 czerwca) i Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon (21 września).

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony