Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Viva España! Bieg Europejski w Gnieźnie startuje z zapisami

Organizatorzy Biegu Europejskiego w Gnieźnie na dystansie 10 km ogłosili, że XVII edycja imprezy odbędzie się 6 kwietnia. Tematem przewodnim biegu, który jest sportową wizytówką Gniezna w przyszłym roku będzie Hiszpania. – W przyszłym roku w pierwszej stolicy Polski czeka nas prawdziwa hiszpańska fiesta – zapowiada Andrzej Krzyścin, szef imprezy. Zapisy na bieg startują dzisiaj w samo południe na stronie internetowej www.biegeuropejski.pl

alt

Począwszy od 2015 roku każda edycja Biegu Europejskiego w Gnieźnie nawiązuje do jednego z państw Unii Europejskiej. Tematem przewodnim imprezy były już Niemcy, Dania i Włochy, a tegoroczny bieg na dystansie 10 kilometrów rozgrywany był pod hasłem „Teraz Francja!". – Zdecydowaliśmy, że pozostaniemy w południowej części Europy i kolejną edycję imprezy poświęcimy Hiszpanii. To wspaniały kraj, z bogatą historią i tradycjami, nie mówiąc już o jedzeniu czy muzyce. Postaramy się zręcznie wymieszać te akcenty, aby 6 kwietnia w Gnieźnie biegaczy porwała prawdziwa hiszpańska fiesta – mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu. – Zapisy uruchamiamy dzisiaj o godzinie 12:00, prosimy biegaczy, aby w swoich kalendarzach startowych uwzględnili nasz wyjątkowy bieg – dodaje.

alt

Udział w gnieźnieńskim biegu będzie okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również szybkiego biegania. Atutem imprezy jest szybka, atestowana przez PZLA trasa, składająca się z dwóch pętli prowadzących uliczkami prastarej polskiej stolicy. – W 15-letniej historii biegu tylko dwa razy zwycięzcy uzyskiwali słabszy czas niż 30 minut, a wśród kobiet tylko raz najszybsza zawodniczka finiszowała z czasem słabszym niż 35 minut. To dobrze obrazuje, jak świetne warunki do biegania stwarza nasza trasa – tłumaczy Andrzej Krzyścin. – W Gnieźnie doskonale odnajdą się również debiutanci, na wszystkich czekać będzie mnóstwo wspaniale dopingujących i wspierających mieszkańców miasta – dodaje.

alt

Rekord trasy wynosi 28:26 i został ustanowiony podczas inauguracyjnej edycji w 2003 roku przez Kenijczyka Simona Kasimilli. Kobiecy rekord trasy dzierży Izabela Trzaskalska, która w 2017 roku na mecie uzyskała wynik 33:21, poprawiając o 3 sekundy wieloletni rekord należący do Małgorzaty Sobańskiej.

W ubiegłym roku do mety gnieźnieńskiego biegu dotarło 1540 zawodników.

Organizatorem XVII Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom" Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi imprezy są firmy Altom i VELUX.

Kontakt dla mediów:

Marcin Dulnik
PR Manager
dulnik.com – Agencja Public Relations
mob. 660 722 822
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony