Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Konferencja Szkoleniowa PSB w Majdanie już za nami

alt

W dniach 28-30 listopada w hotelu Brant położonym w miejscowości Majdan koło Warszawy odbyła się Konferencja Szkoleniowa Polskiego Stowarzyszenia Biegów, która zgromadziła organizatorów imprez biegowych z całego kraju. Podczas spotkania nie brakowało inspirujących dyskusji, ciekawych wystąpień merytorycznych oraz prezentacji ofert i usług adresowanych do biegowego rynku. Poznaliśmy również nowe władze PSB wybrane na kolejną czteroletnią kadencję.

Pierwszy dzień konferencji

Spotkanie rozpoczęło się w środę od Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Stowarzyszenia Biegów, które dokonało wyboru władz Stowarzyszenia. Na Prezesa Zarządu wybrało jednogłośnie Henryka Paskala z Piły, dla którego będzie to już czwarta kadencja na tym stanowisku. Wiceprezesem w dalszym ciągu pozostanie również Zbigniew Rosiński z Lublińca a skład Zarządu PSB uzupełnili: Grzegorz Gębski z Jaworzna, Janusz Budny z Wiązowny, Marek Leśniewski z Jarosławca oraz Piotr Woźniak z Wrocławia. Walne Zgromadzenie Członków ustaliło również skład Komisji Rewizyjnej, w skład której weszli: Bogdan Czajka ze Swarzędza, Piotr Sokołowski z Krakowa oraz Stanisław Lenkiewicz z Dębna.

W środowe popołudnie rozpoczęła się właściwa część Konferencji Szkoleniowej Organizatorów, którą otworzyły wystąpienia Henryka Paskala, a także gospodarzy spotkania – Janusza Budnego, wójta gminy Wiązowna oraz Jakuba Wesołowskiego, współwłaściciela hotelu Brant.

Co słychać w Koronie Polskich Półmaratonów?

Później głos zabrał Grzegorz Lancman, który przedstawił Interesujące podsumowanie statystyczne Korony Polskich Półmaratonów. Z danych, które zaprezentował wynika, że na dzień 22 listopada do PSB wpłynęło 2882 wniosków biegaczy o wydanie Korony. Prezentacja wyników była wstępem do ciekawej dyskusji na temat projektu regulaminu i kryteriów, jakie spełnić będą musiały biegi zainteresowane udziałem kolejnych edycjach Korony Polskich Półmaratonów. Ustalono, że ostateczną decyzję w sprawie kształtu cyklu podejmie Zarząd PSB najpóźniej do dnia 15 grudnia 2018 roku.

RODO a organizacja imprezy biegowej

Kolejną prezentacją środowego popołudnia było wystąpienie eksperta na temat wpływu przepisów RODO na organizację imprez biegowych. Organizatorzy dzielili się doświadczeniami w tym obszarze i poszukiwali rozwiązań, które zapewniają właściwą ochronę danych osobowych uczestników biegów, ale jednocześnie nie rodzą problemów natury organizacyjnej.

Pierwszy dzień konferencji zakończyły prezentacje dostawców i usług dla branży biegowej: Technika/Areotechnika, FotoMaraton.pl oraz Wikoss Sport.

Drugi dzień konferencji

Drugi dzień konferencji rozpoczął się od omówienia aspektów opłat startowych w wybranych półmaratonach i maratonach, którego dokonał Bogdan Czajka. Następnie Jarosław Roślicki z firmy Blue Media mówił o nowoczesnych formularzach zapisowych oraz usługach, które mogą być z nimi powiązane takie jak płatności online, market online, ubezpieczenia. Interesującą prezentację przedstawił Janusz Rozum, który omówił rolę, jaką na imprezach biegowych pełnią sędziowie PZLA.

Prof. Jan Chmura: Zacząć biegać można w każdym wieku

W opinii wielu uczestników konferencji autorem najciekawszego wystąpienia w tym roku był prof. Jan Chmura z AWF Wrocław. Profesor zwracał uwagę organizatorów biegów jak istotny jest wpływ gospodarki wodno-elektrolitowej na problemy kardiologiczne uczestników biegów ulicznych. Swoją prezentację oparł o wyniki prowadzonych przez siebie badań, w których bada wpływ biegania długodystansowego na zdrowie osób po 60 roku życia. Sam zaczął biegać po skończeniu 62 roku życia, a pięć lat później jako najstarszy Polak zrealizował niezwykły sportowy cel: przebiegł przynajmniej jeden maraton na wszystkich siedmiu kontynentach i zdobył Koronę Maratonów Ziemi. Prof. Jan Chmura ma na swoim koncie również wszystkie 6 biegów wchodzących w skład Abbott World Marathon Majors.

Po każdym starcie poddaje się serii badań, które pozwalają ocenić, jak zachowuje się organizm biegacza w zaawansowanym wieku w trakcie oraz po intensywnym wysiłku związanym z pokonanym maratonem. Jak podkreślał, z jego badań wynika wniosek, że wiek nie jest istotnym ograniczeniem w rozpoczęciu biegania.

Organizatorzy też biegają

Pierwszą część drugiego dnia konferencji uwieczniły tradycyjne zawody biegowe Grand Prix PSB, w których wystartowało 24 zawodników, którzy nie przestraszyli się mroźnej aury. Najszybciej z dystansem około 2 km w okolicznym lesie uporało się dwóch zawodników Hubert Pokrop oraz Artur Rosiński. Obaj uzyskali czas 05:41, podium uzupełnił Maciej Rudnikowski (06:41). Wśród kobiet tryumfowała Sylwia Świderska z wynikiem 08:58, druga była Grażyna Świderek-Kowina (09:51) a trzecia Anna Rosłaniec (12:58).

Po obiedzie o atestacji tras biegowych mówił Tadeusz Dziekoński, który w tym temacie jest niekwestionowanym międzynarodowym autorytetem. Zwrócił uwagę m.in. na najczęściej popełniane błędy przez organizatorów, jeśli chodzi o oznaczanie trasy i jej zabezpieczanie. Następnie głos zabrał gość specjalny konferencji, Saso Belovski z RunCzech, który podzielił się doświadczeniami największego czeskiego organizatora imprez biegowych ze współpracy ze sponsorami i partnerami. Mówił m.in. o tym jak budować markę biegów, o zmianie filozofii w podejściu do imprez oraz samych biegaczy. W drugim dniu konferencji prezentacje produktów i usług dla branży biegowej mieli przedstawiciele następujących firm: Poltent, Pfeifer Langen, Data Sport, Pic 2 Go, Magazyn Bieganie, Modern Forms, Lispol oraz NewsMap.

Na koniec, przed oficjalną kolacją głos zabrali Michał Walczewski i Sławomir Smoliński, którzy opowiedzieli o swoich ostatnich maratońskich wyprawach do Libanu i Senegalu w ramach projektu 201races.com Następnego dnia rano wyruszyli na kolejny maraton, tym razem do Wietnamu.

Czwartek zakończył się uroczystą kolacją, podczas której wręczono m.in. Honorowe Odznaki PSB osobom zasłużonym dla środowiska biegowego.

Trzeci dzień konferencji

Na rozpoczęcie trzeciego konferencji dnia Grzegorz Wnuk przedstawił ostatnie działania Marathon Club Poland 100, który zrzesza polskich biegaczy, którzy mają na koncie 100 i więcej maratonów. Grzegorz Gębski mówił o wydawanym przez PSB kalendarzu imprez biegowych. To cenne źródło wiedzy o polskich imprezach biegowych można otrzymać m.in. w pakietach startowych niektórych biegów lub zamówić listownie kontaktując się z PSB. Tegoroczna konferencja PSB zakończyła się prezentacją Łukasza Panfila o tym, jak ważna jest profesjonalna oprawa imprezy oraz spiker, który potrafi zainteresować przebiegiem imprezy kibiców oraz uczestników.

Po konferencji organizatorzy oceniali, że były to bardzo wartościowe trzy dni, spędzone w przyjacielskiej, twórczej atmosferze. - Taki właśnie jest cel naszej konferencji. Bardzo zależy nam na wzajemnej wymianie doświadczeń oraz inspirowaniu organizatorów do udoskonalania swoich imprez. Leży to w interesie całej branży biegowej – podkreślił Henryk Paskal.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony