Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

RunCzech przedstawia kolejną edycję wydarzenia biegowego Sorrento-Positano

George Hirsch i Glenn Latimer znaleźli się wśród prelegentów konferencji prasowej w Neapolu z okazji zbliżającego się biegu.

Po udanym zakończeniu sezonu biegowego w Czechach organizatorzy imprez RunCzech (w tym słynny Volkswagen Prague Marathon) przeprowadzili się na południe Włoch, aby przeprowadzić ostatni bieg w tym roku - Sorrento-Positano (Ultra Maraton 54 km i Panoramiczny 27 km) w niedzielę, 2 grudnia. Bieg jest częścią tak zwanego projektu Napoli Running, który obejmuje również Półmaraton w Neapolu (Napoli City Half Marathon 24 lutego 2019).

alt


Aby przedstawić wagę zorganizowania tych dwóch wydarzeń w metropolii Neapolu, w piątek, 30 listopada, w Neapolu, odbyła się konferencja prasowa zatytułowana "Cały świat biegnie. Nowy Jork uczy, Neapol rośnie: wpływ imprez masowych i turystyki sportowej na lokalną gospodarkę„.

alt


Wśród prelegentów znaleźli się także goście międzynarodowi - George Hirsch, prezes zarządu New York Road Runners, Glenn Latimer, szef elitarnych sportowców London Marathon, i Napolitan Carlo Capalbo, założyciel Napoli Running i w tym samym czasie prezes komitetu organizacyjnego RunCzech i przewodniczący IAAF Road Running Commission. Plus kilka osób reprezentujących lokalne władze regionu Kampanii, w tym prezydent Związku Przemysłowego, Vito Grassi, prezes Ente Autonomo Volturno, Umberto De Gregorio i burmistrz Sorrento, Giuseppe Cuomo.

alt

Imprezy w Neapolu gościły w 2018 ponad 9 000 biegaczy z 53 krajów i miliony telewidzów na całym świecie. Biegi wywierają bezpośredni wpływ ekonomiczny na poziomie 2,3 miliona euro, przy średniej wydatku na mieszkańca dla Włochów w wysokości 75 euro i 236 euro dla biegaczy przybywających z zagranicy. "W samym sercu projektu Napoli Running - powiedział prezydent Carlo Capalbo - istnieją cztery koncepcje: kalendarz wydarzeń bieżących w celu zjednoczenia sportu, turystyki i zdrowia, wysokiej jakości kursy certyfikowane przez organizacje krajowe i międzynarodowe, koncepcja stylu życia dla amatorów, zawodowi biegacze i rodziny, festiwal i zaangażowanie całej społeczności.


Przyszłością Neapolu będzie maraton, ale aby zrealizować tak ważne wydarzenie, wszystko musi się rozwijać: miasto, organizacja, kultura, wtedy Neapol będzie w stanie osiągnąć poziom wielkich międzynarodowych maratonów ", dodał.

George Hirsch powiedział: "Maraton w Neapolu? Dlaczego nie ... Musisz mi uwierzyć, kiedy zaczynaliśmy w Nowym Jorku, powiedzieli nam, że oszaleliśmy. Aby mieć dobry maraton, wszystkie elementy organizacji biegu są zaangażowane: od burmistrza do organizatorów i sponsorów, potem od działań charytatywnych i inwestycji w programy dla młodzieży. Każde miasto tworzy wyjątkowy bieg, dlatego nie ma sensu kopiować innych, ale lepiej pracować nad własnymi silnymi stronami i szczegółami i wreszcie, profesjonalizm organizacji jest fundamentalny, a Neapol z Carlo Capalbo jest więcej niż na właściwej drodze, ma wiedzę, wizję i pasję. " Glenn Latimer wyjaśniał znaczenie posiadania elitarnych biegaczy. "Elitarni sportowcy są jak wisienka na torcie, przekształcają każdy bieg w wielkie sportowe wydarzenie, a amatorscy biegacze lubią być częścią czegoś wielkiego i ważnego". W konferencji uczestniczył także przewodniczący związku przemysłowego w Neapolu, Vito Grassi, maratończyk, który skupił się na klimacie stworzonym w Nowym Jorku. "Kiedy całe miasto jednoczy się, łatwiej jest osiągnąć cel." "Dzień maratonu jest zwykle uważany za dzień bez samochodów, więc ważne jest, aby mieć funkcjonujący transport publiczny. I działamy w tym kierunku "- dodał prezes Ente Autonomo Volturno, Umberto De Gregorio.

Pod koniec konferencji burmistrz Sorrento, Giuseppe Cuomo, mówił o dwóch nadchodzących biegach: 27 km Panoramiczny i 54 km Ultra Maraton, ze startem i metą w Sorrento. "W pełni popieramy to wydarzenie - powiedział - również dlatego, że w zeszłym roku cała działająca społeczność była z tego powodu bardzo entuzjastycznie nastawiona. Jesteśmy również bardzo zadowoleni, że 54 km Ultra Marathon został wyróżniony nagrodą IAU Bronze. "


Ponieważ burmistrz Neapolu Luigi De Magistris nie mógł wziąć udziału w konferencji z powodu innych obowiązków, przyjął Carlo Capalbo, George'a Hirscha i Glenna Latimera w swojej rezydencji i wyraził pełne poparcie dla rozwoju wydarzeń w Neapolu.

Trasy obu biegów stanowią pewne wyzwanie, ale jednocześnie są niezwykle widowiskowe, prowadząc uczestników przez znane na całym świecie wybrzeże Amalfi ze wspaniałym widokiem na morze i wyspę Capri. Ponad 1500 uczestników zarejestrowało się na wydarzenie Sorrento-Positano, które odbyło się w tą niedzielę, 2 grudnia o godzinie 7:00, z 54 km Ultra Marathon, a następnie 27 km z Panoramą o 9:00. Krótki, dystans Family Run & Friends przyjął setki innych uczestników o godzinie 9:30.

Więcej szczegółów na: www.napolirunning.com.

Wydanictwa prasowe do pobrania

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony