Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Samorządowcy pokonali Runmageddon

Ponad 50 Samorządowców stanęło na stracie największego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych Runmageddonu. Była to dla nich sportowa przygoda połączona z rywalizacją, ale także walka z własnymi ograniczeniami.


W sobotę 17 listopada br. w Siedlcach swoją siłę i charakter udowodniło 52 Samorządowców startujących w Runmageddonie. Ich zadaniem było pokonanie sześciokilometrowego dystansu najeżonego ponad 30 przeszkodami. Musieli poradzić sobie z zimnem, temperatura tego dnia wynosiła około 3 stopni Celsjusza, a także z wymagającymi przeszkodami. Przeskakiwali wykopane doły oraz rozłożone jak dywan opony. Czołgali się pod 100 metrowymi zasiekami. Przeciskali się przez opony „Porodówki", z gracją pokonywali „Tybetański Mostek". Sprawdzali swoją równowagę na „Równoważni", siłę rąk na „Poręczach". Największą próbą charakteru dla wielu uczestników była przeszkoda wodna Aquaman by Samsung, którą żeby zaliczyć trzeba było wskoczyć do basenu z wodą. -Przeszkoda wodna Aquaman zrobiła na mnie duże wrażenia. Szczególnie kiedy zobaczyłam skaczącą przede mną koleżankę, która pokonując ją cała zanurzyła się w wodzie. Ale mimo chwilowego przestrachu, nie złamałam się, pokonałam ją z małą pomocą. W końcu na Runmageddonie testujemy siebie. To był już mój drugi start w Mistrzostwach, za każdym razem jest to dla mnie fajne sprawdzenie siebie i niesamowita adrenalina, a także to co ujmuje to wsparcie i życzliwość współuczestników - mówi Krystyna Golec ze Starostwa Powiatowego w Chełmie. - Myślę, że śmiało mogę stwierdzić, że jestem już Runmageddończykiem z krwi i kości. W biegach z przeszkodami startuje już czwarty rok. Eventy Runmageddonu przyciągają mnie ciekawymi przeszkodami, lokalizacjami i niesamowitą atmosferą. Często jest tak, że gdy biegnę, myślę sobie, że to jest ostatni raz, ale za każdym razem wracam jeszcze silniejszy, gotowy na nowe wyzwania. Stawiam sobie kolejne cele, które sukcesywnie realizuje. Runmageddon stawia przede mną nowe wyzwania, nowe trasy, nowe przeszkody. Lubię pokonywać ściany pionowe, skośne i Hope to Rope - taką ścianę z linami. MultiRig jest jeszcze dla mnie jak niezdobyta twierdza, ale jestem coraz bliższy jego pokonania. Sport to moja pasja, którą doskonale łącze z pracą zawodową, krzewiąc kulturę fizyczną w mojej małej ojczyźnie- mówi Rafał Wtulich, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

alt


Podczas II Mistrzostw Polski Samorządowców Runmageddon najlepszymi w klasyfikacji kobiet i mężczyzn okazali się być: Krystyna Golec ze Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Rafał Kasza, radny z Zielonej Góry. Drugie miejsca zajęli: Joanna Odrzywolska z Urzędu Miasta w Tychach, wśród mężczyzn na drugim miejscu stanął Maciej Sułat ze Straży Miejskiej w Pabianicach. Na ostatnim miejscu na podium stanęła Anna Ruszewska radna z Suwałk i Rafał Wtulich, dyrektor GOSiR w Dębe Wielkie. Najszybszą i najskuteczniejszą drużyną, która wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej była ekipa ze Starostwa Powiatowego w Chełmie. Drugą pozycję zajęli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, a trzecią z Urzędy Miasta w Raciborzu.


Mistrzostwa Polski Samorządowców Runmageddon odbyły się już po raz drugi. Organizator cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami dał szansę samorządowcom sprawdzić się w tym sportowym wyzwaniu. - Pokonanie Runmageddonu pozwala poznać lepszą wersję samego siebie, dlatego zachęcamy wszystkich, by stawili czoła temu wyzwaniu i zobaczyli, że stać ich na jeszcze więcej. - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.


Runmageddon Siedlce był ostatnim ekstremalnym biegiem w tym roku. Sezon 2019 rozpocznie Zimowy Runmageddon Warszawa, który zaplanowany jest na 16/17 lutego 2019 r. Podczas zimowego biegu dorośli oraz młodzież po 16 roku życia, ale tylko za osobistą zgodą rodzica będą mogli się zmierzyć z 3 formułami: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut (6 km, 30 przeszkód) i Hardcore (21 km, 70 przeszkód), zaś dzieci zaproszone zostaną do startu w jednokilometrowym Runmageddonie Kids, naszpikowanym 10 przeszkodami.


O Runmageddonie


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.


Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony