Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PÓŁMARATONIE 2020 - SPEKTAKULARNA META NA PLAŻY MIEJSKIEJ W GDYNI!

Do Mistrzostw Świata w półmaratonie, które w 2020 roku odbędą się w Gdyni zostało jeszcze nieco ponad 16 miesięcy, ale organizatorzy już dziś postanowili ujawnić wizualizację mety, która będzie zlokalizowana... na plaży!

 Mistrzostwa Świata to wyjątkowe wydarzenie. Do Gdyni przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi także tysiące amatorów. W biegu masowym spodziewamy się nawet
20 tysięcy uczestników – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - W tym roku mieliśmy okazje obserwować Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Walencji i muszę przyznać,
że poprzeczka dla kolejnego gospodarza tej imprezy została postawiona wysoko. Zastanawialiśmy się, jak to przebić i uznaliśmy, że spektakularna meta na plaży miejskiej w Gdyni nada temu wydarzeniu odpowiedniego rozmachu i niepowtarzalnej atmosfery – dodaje.

Wzdłuż plaży Gdynia Śródmieście zostanie ułożona specjalna, utwardzona droga. Wybudowane zostaną także trybuny dla około 3 tysięcy widzów. Ostatnie 100 metrów zawodnicy przebiegną po pięknym, turkusowym dywanie przy akompaniamencie głośnej muzyki, a ostatni kilometr Bulwarem Nadmorskim.

 

Projekt mety przygotowała agencja Sport Evolution, która odpowiada za organizację corocznego Gdynia Półmaratonu.

 Dla tych wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać Mistrzostw Świata w półmaratonie w Polsce, mamy dobrą wiadomość. Przedsmak tych wielkich emocji będziecie mogli poczuć już 17 marca. Wspólnie z władzami miasta podjęliśmy decyzję, że Gdynia Półmaraton 2019 będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata. W związku z tym uczestnicy naszej imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję przetestować nową trasę, na której odbędzie się walka o tytuł mistrzowski, ale także doświadczyć wielkich emocji na finiszu, bo metę Gdynia Półmaratonu 2019 przenosimy
na plażę miejską - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Oficjalna prezentacja trasy Gdynia Półmaratonu 2019, a jednocześnie trasy, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w półmaratonie odbędzie się już 27 listopada!

 Mogę zapewnić, że nie tylko meta będzie spektakularna. Trasa została poprowadzona szerokimi arteriami i przebiega obok najbardziej rozpoznawalnych gdyńskich budowli – mówi Michał Drelich.

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych jest już prawie 3200 zawodników z 21 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży, a także expo Living Fit w Arenie Gdynia. Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni
w dniach 27-29 marca 2020 roku.

Informacji udziela:
Ewa Paciorek, Rzecznik Prasowy Gdynia Półmaraton 2019
Mobile: +48 791 468 288 / E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony