Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

ELIUD KIPCHOGE I GLADYS CHERONO NAGRODZENI JAKO NAJLEPSI MARATOŃCZYCY W THE 2018 AIMS 'BEST MARATHON RUNNER' (BMR) AWARDS

Działająca na całym świecie organizacja the Association of International Marathons and Distance Races (AIMS) z przyjemnością ogłosiła, że zwycięzcami męskich i żeńskich nagród AIMS Best Marathon Runner Awards w 2018 roku została dwójka kenijskich sportowców Eliud Kipchoge i Gladys Cherono.


Komisja Nominacyjna AIMS (The AIMS Athletes' Nomination Committee ) zdecydowała, że w tym roku (od 1 października 2017 do 30 września 2018) Eliud Kipchoge i Gladys Cherono w oparciu o ich wybitne występy w biegach byli najlepszymi kandydatami do nagrody dla najlepszego mężczyzny / kobiety w maratonie w marcu 2018 roku (Male/Female Best Marathon Runner Awards 2018). W tym okresie nie było żadnych igrzysk olimpijskich ani mistrzostw świata.

Eliud Kipchoge (KEN) był niepokonany w maratonach w 2018 roku, zwyciężył w maratonach w Londynie i Berlinie. Jego zwycięstwo w Berlinie było nowym rekordem świata z 2:01:39. Poprawiając o 78 sekund poprzedni rekord - więcej niż kiedykolwiek od ponad 50 lat.

Gladys Cherono (KEN) wygrała Maraton w Berlinie 16 września w wiodącym na świecie czasie 2:18:11 pokonując Ruti Agę (2:18:34) i Tirunesha Dibabę (2:18:55)

Osiągnięcia dwóch kenijskich sportowców zostały wyróżnione na całym świecie podczas gali AIMS "Best Marathon Runner" w Atenach w Grecji w nocy z 9 listopada 2018 roku.

Gladys Cherono osobiście stawiła się w Atenach, na wręczeniu nagrody AIMS Best Marathon Runner, podczas gdy Eliud Kipchoge dołączył do gali AIMS "BMR" Awards za pośrednictwem swojej wiadomości wideo.

O Gali Nagród dla Najlepszych Maratończyków AIMS ('Best Marathon Runner' Awards Gala)

alt

 

Celem Gali Nagród BMR jest:

I. Przedstawić i uhonorować najlepszych mężczyzn i najlepsze kobiety - Maratończyków roku nagrodą AIMS BEST MARATHON RUNNER (BMR).

II. Wyróżnić i uhonorować wyjątkowe osobistości i osobowości Maratonu za ich wkład w rozwój ruchu Maratońskiego.

III. Publikować i promować najlepsze praktyki i inicjatywy członków AIMS (450+ organizatorów biegów) poprzez ustanowienie specjalnych nagród środowiskowych i społecznych.

IV. Wzmocnić rolę, programy i usługi AIMS.

Impreza odbyła się w Atenach w Grecji w piątek 9 listopada 2018 r. i była współorganizowana z Hellenic Athletics Federation (SEGAS), Maratonem Ateńskim ('Athens Marathon. The Authentic.') Oraz Regionem Attica, pod patronatem Greckiej Krajowej Organizacji Turystycznej i Międzynarodowego Portu Lotniczego w Atenach.

Wcześniej nagrodą dla najlepszego Maratończyka AIMS AIMS Best Marathon Runner Award wyróżniono następujących mężczyzn:

2013 – Wilson Kipsang (Kenya)

2014 – Dennis Kimetto (Kenya)

2015 – Eliud Kipchoge (Kenya)

2016 – Eliud Kipchoge (Kenya)

2017 – Eliud Kipchoge (Kenya)

Oraz następujące kobiety:

2013 – Edna Kiplagat (Kenya)

2014 – Florence Kiplagat (Kenya)

2015 – Mare Dibaba (Ethiopia)

2016 – Jemima Sumgong (Kenya)

2017 – Mary Keitany (Kenya)

alt

O AIMS

AIMS jest organizacją opartą na członkach i od momentu założenia w 1982 r. Osiągnęła członkostwo w ponad 447 wiodących biegów długodystansowych na świecie, z ponad 117 krajów i terytoriów. Członkowie AIMS pochodzą z każdego kontynentu na świecie i obejmują to także Maraton Ateński, the Athens Marathon, The Authentic stworzony na podstawie legendy o posłańcu Filippidesie, greckim żołnierzu, który biegł z miasta Maraton do Aten w 490 r. p.n.e, aby ogłosić, że Persowie zostali pokonani w "Bitwie pod Maratonem". Inni członkowie AIMS reprezentują wiele największych na świecie biegów długodystansowych w historii, takich jak Pekin, Berlin, Boston, Chicago, Comrades, Nowy Jork, Paryż i Tokio Maraton. Trzy główne cele AIMS to:

Wspierać i promować biegi długodystansowe na całym świecie

Współpracować z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Federacji Sportowych (IAAF) we wszystkich sprawach związanych z międzynarodowymi biegami ulicznymi.

Wymiana informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy członkami stowarzyszenia

Więcej informacji na temat AIMS można znaleźć na stronie: www.AIMS-worldrunning.org.

Eliud Kipchoge: Copyright SCC EVENTS/camera4, editorial usage only

Gladys Cherono: Copyright SCC EVENTS/photorun,

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony