Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Jedyny taki bieg maratoński w Europie. PKO Silesia Marathon obchodzi okrągły jubileusz!

• 7 października tysiące biegaczy wyruszą w trasę PKO Silesia Marathonu

• To jedyny bieg maratoński w Polsce i Europie prowadzący ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa

• Uczestnicy imprezy będą mogli pomóc 10-letniemu Piotrowi biorąc udział w akcji „biegnę dla..."

Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku, a zarazem jeden z największych maratonów w Polsce. Od 2015 r. jest wspierany przez PKO Bank Polski, który jest sponsorem tytularnym imprezy. Zawody cieszą się rosnącą popularnością. W ubiegłym roku zajęły drugie miejsce wśród największych maratonów w Polsce w prestiżowym plebiscycie serwisu maratonypolskie.pl.

 

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspierać największą imprezę biegową w naszym regionie, w której z roku na rok regularnie przybywa zawodników. Dla nas będzie to maratoński weekend. Tego dnia rozegra się również 6. PKO Rzeszów Maraton, którego PKO Bank Polski jest sponsorem - mówi Tomasz Pasierb, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Na dziesięć dni przed zawodami na listę startową maratonu zapisało się ponad trzy tysiące osób.

Wielu uczestników weźmie też udział w biegach towarzyszących – ponad 4,2 tys. osób zamierza wystartować w półmaratonie, a przeszło 1,7 tys. w mini maratonie. Na listach znajdują się przedstawiciele 35 państw. Najwięcej zawodników z zagranicy mają Czesi, Niemcy, Ukraińcy i Amerykanie.

Uczestnikom kibicować będą ambasadorzy programu „PKO Biegajmy razem": Sebastian Chmara i Krzysztof Łoniewski.

Zielona, kulturowa i historyczna trasa z metą na Stadionie Śląskim

PKO Silesia Marathon jako jedyny bieg maratoński w Polsce i Europie prowadzi ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Mimo to, ponad 60 proc. trasy stanowią tereny zielone.
– Trasa maratonu nie należy do najłatwiejszych, ale biegnie tak pięknymi i malowniczymi zakątkami śląskich miast, że zapomina się o jej trudach – zapewnia Patrycja Włodarczyk, trzykrotna zwyciężczyni Silesia Marathon wśród kobiet.


Jubileuszowe koszulki i medale


Dla uczestników 10. edycji zawodów organizatorzy przygotowali wyjątkowe koszulki i medale.


Na koszulkach elementy graficzne podkreślają miejsce finiszu na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego. Z kolei na medalach znajdują się również nazwy wszystkich miast, przez które prowadzi trasa biegu.


Istnieje możliwość naniesienia na koszulki dodatkowego nadruku, np. swojego imienia. Podobnie będzie z medalami – po zawodach każdy z biegaczy będzie mógł wygrawerować na krążku swoje nazwisko i osiągnięty czas.


Start PKO Silesia Marathon nastąpi w niedzielę, 7 października, o godzinie 9.00. Tego samego dnia o godzinie 10.45 biegacze wyruszą w trasę PKO Silesia Półmaratonu. Zawodnicy, którzy preferują krótsze dystanse, mogą zapisać się na Mini Silesia Marathon, który zaplanowano na sobotę 6 października. Trasa biegu poprowadzona będzie alejkami Parku Śląskiego z metą na bieżni Stadionu Śląskiego, a jej długość wyniesie 4,5 km.


Pobiegną dla Piotra


Podczas 10. PKO Silesia Marathonu zorganizowana zostanie charytatywna akcja biegowa „biegnę dla...". 10-letniego Piotra, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), nie chodzi, oddycha za pomocą respiratora. Jedyną szansą na wzmocnienie siły mięśniowej i poprawę komfortu życia jest lek Nusinersen (Spinraza). Zbierane są środki na kolejne podania leku.


- Aby pomóc wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Piotra", a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na konto organizacji, której chłopiec jest podopiecznym (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą") – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.


Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach śląskiego maratonu. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Piotra" będzie można odbierać w sobotę (6 października) przy biurze zawodów u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.


Od 2013 r. odbyło się ponad 370 takich akcji, w których wzięło udział 147 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 420 beneficjentów kwota ponad 4,7 mln zł.


Więcej o programie „PKO Biegajmy razem" łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:


bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem


www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem


www.instagram.com/pkobiegajmyrazem


www.twitter.com/biegajmy_razem


***


PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I połowie 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,69 mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 298,7 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9 proc.), kredytów (17,7 proc.), w rynku leasingowym (12,0 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2 proc.). Posiadając ponad 8,6 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony