Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Z KAŻDEJ STRONY ŚWIATA DOCHODZĄ INFORMACJE: WIELKI BOOM NA BIEGANIE! NAJWIĘKSZY WZROST ZAINTERESOWANIA W CHINACH, PONAD 5 MILIONÓW LUDZI UCZESTNICZĄCYCH W MARATONACH

The Association of International Marathons & Distance Races (AIMS / Stowarzyszenie międzynarodowych maratonów i biegów dystansowych) reprezentujące 447 najlepszych biegów na świecie w 117 krajach i obszarach, w tym w Bostonie, Chicago, Berlinie, Paryżu, Tokio i Atenach (The Athens Marathon-The Authentic), miało w tym tygodniu swój 22. Kongres Światowy, odbył się on w Tallinie, w Estonii (6-9 września 2018 r.) w czasie, gdy Estonia obchodzi 100-lecie niepodległości.

Pani Shirley Yang, kierownik AIMS PR w Chinach i przedstawiciel Chinese Athletic Association / Chińskiego Związku Lekkoatletycznego (CAA), poinformowała o rozwoju maratonu w Chinach. W 2011 roku odbyły się 22 maratony, które były współfinansowane przez CAA. Liczba ta zwiększyła się do 328 w 2016 r. i 1 102 w 2017 r. (wzrost o ponad 335% rok do roku), 50-krotność liczby z 2011 r. Ponad 5 milionów biegaczy wzięło udział w tych wydarzeniach.

Prezes AIMS, Paco Borao, skomentował to słowami: "Popularność biegania po świecie rozwija się w tempie niespotykanym dotąd w historii świata. Największym tego przykładem są Chiny, które pokazują wzrost wydarzeń biegowych w ciągu jednego roku z 328 wyścigów (2016) do 1 102 (2017), co stanowi wzrost o 335% w ciągu roku, z liczbą biegaczy ponad 5 milionów. Członkowie ruchu maratonu AIMS stanowią teraz najlepszą fabrykę na świecie, która zapewnia fizyczne i psychiczne zdrowie i dobre samopoczucie. "

 

Przebieg historii


Makis Asimakopoulos, dyrektor generalny ateńskiego maratonu-Autentyczny, przedstawił doskonałą prezentację wyjaśniającą początki maratonu, poczawszy od historycznego biegu żołnierza posłańca, Filippidesa, który przebiegł z Maratonu do Aten, by przekazać wiadomość o zwycięstwie nad Persami w bitwie pod Maratonem w 490 r. p.n.e. do ewolucji współczesnego maratonu reprezentowanego przez biegi na całym świecie wchodzące w skład AIMS, "kustosz przebiegający przez historię".

Pan Asimakopoulos wyjaśnił nowatorską współpracę między SEGAS (Hellenic Athletics Federation), The Athens Marathon-The Authentic i AIMS, który widzi historię Maratonu ożywioną poprzez stworzenie Płomienia Maratonu (The Marathon Flame ), który jest zapalany każdego roku w grobowcu maratonu i podróżuje po świecie promując historię i tradycję ruchu maratońskiego.


Siedziba AIMS mieści się w Atenach przy ulicy Spyros Louis Avenue, ulicy nazwanej na cześć zwycięzcy pierwszego maratonu olimpijskiego w Atenach w 1896 roku. Coroczne Sympozjum AIMS w Atenach poświęcone tematyce biegania i Best Marathon Runner Awards Gala (BMR) / Gala najlepszych maratońskich biegaczy (BMR) wyświetlana jest na żywo każdego roku na kanale telewizji greckiej (ERT), świętując i uznając największych sportowców i oficjeli – "The Running Oscars"

Aby zarejestrować się i wziąć udział w tegorocznym Sympozjum (10 listopada 2018 r.), uczestniczyć w Gali, Zapaleniu płomienia i Maratonie w Atenach napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Andrew Horsewood, starszy analityk w firmie Sportcal, światowy lider w dziedzinie rynku sportowego, przemawiał na Kongresie na temat "Ewaluacji wartości organizacji imprez sportowych" ('Evaluating the value of hosting sporting events').


Pan Horsewood wywarł duże wrażenie opowiadając o tym, że wydarzenia sportowe powinny być oceniane na wiele sposobów - "oczywiście wielkość zaangażowania i wpływ ekonomiczny, ale także należy uwzględnić szerszy wpływ społeczny, zrównoważony rozwój i dziedzictwo". Ponadto "narracja jest równie ważna jak liczby".

Sportcal starał się stworzyć projekt Global Sports Impact (GSI), aby ujednolicić ocenę wpływu sportu na gospodarkę, ale także na społeczeństwo na całym świecie. Projekt GSI ma 10 filarów lub kategorie oddziaływania: Ekonomiczną; Turystyczną; Odbioru wydarzenia; Media; Media społecznościowe; Sponsoring; Sportową; Społeczną; Zrównoważonego rozwój; Dziedzictwa.

Pan Are Altraja Założyciel i współwłaściciel Sportland International Group mówił o "Wartości Maratonu w Tallinie dla gospodarki miejskiej".


Pan Altraja mówił z pasją i inspiracją, stwierdzając, że "wszystko zaczyna się od emocji i emocje tworzą kulturę a kultura wpływa na jakość życia i gospodarkę." Zadał pytanie "jak definiujesz wartość?" Wydarzenia biegowe tworzą styl życia i wpływają na zdrowie i dobrobyt, który pozytywnie wpływa na kulturę, a to z kolei na ekonomię i ogólną atrakcyjność miasta i kraju jako miejsca, który można odwiedzić bądź w nim zamieszkać.


Stacey Conley, była przewodnicząca Conley Sports Productions, przedstawiła prezentację na temat "Maksymalne wykorzystanie marketingu: zwiększenie udziału kobiet w biegających imprezach".


Pani Conley przedstawiła bardzo interesującą i pełną pasji prezentację o kobietach w bieganiu. "Kobiety: najszybciej rosnąca grupa demograficzna w amerykańskim biegu". Conley powiedziała dalej, że bariery dla kobiet próbujących sił w maratonie wciąż istnieją na całym świecie nalega, aby organizatorzy nadal zwiększali liczbę wydarzeń, aby zwiększyć udział kobiet, wskazując, że "kobiety są najważniejszą szansą biznesową we wszystkich sektorach gospodarki".


Pani Conley pochwaliła kilka wydarzeń AIMS, takich jak Maraton Kobiet w Nagoi w Japonii, w którym 21 915 kobiet pobiegło razem w 2018 r., Każda z nich otrzymała naszyjnik Tiffany ze znanego na całym świecie nowojorskiego luksusowego sklepu jubilerskiego Tiffany & Co. prezentoway przez mężczyzn ubranych w stylu wieczorowym w czarnym krawacie na końcu wyścigu.

Innymi ważnymi elementami, które podkreślono, jest zawarcie wizeruku kobiet w promocji twojego biegu, pokazujące zadowolone i szczęśliwe kobiety, które świętują z rodziną i przyjaciółmi. Pani Conley podkreśliła znaczenie obecności kobiet na kluczowych stanowiskach, zwłaszcza w marketingu i obrazach przedstawiających kobiece wzorce, do których kobiety mogą się odnosić i do których mają zaufanie w reklamie w mediach społecznościowych i we wszelkich formach komunikacji.

George Kazantzopoulos, międzynarodowy ekspert ds. Zrównoważonego rozwoju i przewodniczący "Zespołu Instytutu na rzecz Świata", przemawiał na kongresie na temat "Greening the Running Move" / Uekologicznienia Ruchu Biegaczy

Pan Kazantzopoulos mówił o znaczeniu "pisania filozofii dbania o środowisko i wbudowywania zrównoważonego rozwoju w DNA zdarzenia". Mówił o "sile sportu, w kontekście jego wpływu na filozofię, wartości i zachowania społeczeństwa".

Pan Kazantzopoulos współpracował z AIMS, aby stworzyć globalną nagrodę Green Award AIMS i wydać broszurę zatytułowaną "Zielone wytyczne AIMS, dotyczące organizowania maratonów, chroniąc i szanując środowisko", wszystkie zaprojektowane zgodnie z Agendą IOC Ruchu Olimpijskiego 21 / the IOC Olympic Movement's Agenda 21.


Michael Nishi, dyrektor naczelny Bank of America Chicago Marathon Events przedstawił zagadnienie "Bezpieczeństwo - najlepsze praktyki".


Pan Nishi przedstawił imponującą prezentację na temat dążenia do doskonałości w planowaniu i wdrażaniu scenariuszy, które Maraton w Chicago wykonuje każdego roku, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę i usługi swoim biegaczom, widzom, pracownikom i wolontariuszom.

Powiedział, że organizując wielkie, udane wydarzenia, "musimy zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy potencjalnymi celami, a naszym obowiązkiem jest upewnić się, że nasze wydarzenia powinny być dla jakiegokolwiek złoczyńcy, celem najtrudniejszym do trafienia"

Pan Nishi podkreślił znaczenie wstępnego planowania, łagodzenia ryzyka poprzez planowanie scenariuszy, a następnie przechodzenie przez każdy scenariusz przed wydarzeniem. Wśród znakomitych praktyk Maratonu w Chicago jest wysłanie filmu o CPR (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) każdemu biegaczowi, personelowi i wolontariuszowi. To oczywiście ma znacznie szerszą i bardziej zrównoważoną wartość społeczną, jaką jest pozytywna edukacja w zakresie ochrony zdrowia, która przetrwa, na jeszcze długi czas, po zakończeniu samego wydarzenia.

Pan Nishi wspomniał o znaczeniu Kongresu AIMS w wymianie przydatnych informacji i w tym duchu odniósł się do udostępnionego przewodnika przygotowanego przez National Center for Spectator Sports Safety and Security (NCS4) dokument "Maraton i Wydarzenia Biegowe Bezpieczeństwo i Ochrona - Przewodnik po najlepszych praktykach ". www.ncs4.com

Maraton w Chicago, członek założyciel AIMS, ma 45 000 biegaczy z ponad 100 krajów i wszystkich 50 stanów USA oraz około 1,7 miliona widzów, co daje wartość ekonomiczną 282 milionów dolarów.

Chris Troyanos, koordynator medyczny Boston Marathon i dyrektor wykonawczy IIRM (International Institute for Race Medicine) omówił Wyniki medycyny ratunkowej i globalne zmiany pogody "Opowieść o dwóch upałach".

Dr Troyanos przedstawił fascynującą prezentację na temat wpływu globalnych zmian klimatu na wydarzenia sportowe. Wspomniał, że przeprowadzono nowe badania, w których udar cieplny w niektórych rejonach świata może być ponad dziesięciokrotnie większy niż ryzyko zawałów serca, chociaż niektórzy eksperci się z nim nie zgadzają. Dał wspaniały wgląd w rolę i znaczenie decyzji dyrektora medycznego wyścigu, w tym wstępne planowanie i analizę, monitorowanie pogody i znaczenie wczesnej interwencji u pacjentów z udarem cieplnym.


https://www.racemedicine.org


Członkowie AIMS również wysłuchali głosów od wybranych globalnych sponsorów. W tym chińskiej firmy "Zdrowie" (patrz www.health1984.com), która opracowuje innowacyjne buty do biegania.


R-Bies (patrz http://runnetglobal.com) w połączeniu z AIMS stworzyły globalne okno dla wyścigów i biegaczy, aby łączyć się i biegać na całym świecie. Pan Yutaka Sasai z R-bies mówił o sukcesie wyścigów w Japonii, takim jak Maraton Kobiet w Nagoi, przyciągający ponad 20 000 biegaczy. Tokyo Marathon z 30 000 biegaczami, przy ponad 350 000 kandydatach do tych miejsc. Sasai podkreślił, że japońscy biegacze szukają nowych doświadczeń, dzięki partnerstwu AIMS i http://runnetglobal.com, gdzie istnieje baza danych ponad 2 mln japońskich biegaczy, jest to nowa droga dla milionów lub biegaczy w Japonii, aby odwiedzić wyścigi na całym świecie. Jednocześnie jest to również okazja dla milionów biegaczy na całym świecie do odwiedzenia Japonii.


Partner zajmującym się fotografowaniem z ramienia AIMS, założyciel marathon-photos.com, Francis Kay przedstawił spektakularną prezentację innowacyjnych usług fotograficznych dla sportowców i wyścigów. Dwie nowe usługi stworzone przez Marathon Photos obejmują system identyfikacji "biegaczy bandytów" (biegacze, którzy nie zapłacili i sfałszowali numer biegacza duplikując go). Marathon Photos stworzyło również system obrazowania, oceniania i profilowania z analizą demograficzną każdego buta do biegania noszonego przez każdego biegacza.

AIMS Children Series Martha Morales, wiceprezes AIMS i dyrektor AIMS Children's Series, skomentowała: "AIMS organizuje imprezy na całym świecie, aby pomóc stworzyć możliwości i wprowadzić młodych ludzi do zdrowego stylu życia poprzez sport biegania. Do tej pory AIMS Children's Race Series miało ponad 50 000 biegaczy. 30% młodych ludzi pochodzi z sierocińców na całym świecie. Najnowsze wydarzenia w Ekwadorze, Iraku i Indiach. "AIMS stara się nadal stwarzać możliwości dla młodych ludzi na całym świecie, szukając ich, gdzie tylko możemy, aby pomóc młodym ludziom mieć większe i lepsze możliwości w życiu".

Nagrody AIMS Medal & T-shirt


Frank Baillie, założyciel i dyrektor the AIMS Running Medal & T shirt awards, poinformował: "branża związana z maratonem oraz medalem i koszulkami dla biegaczyt w samym AIMS ma wartość ponad 10 milionów dolarów, a branża związana z koszulkami szacowana jest na ponad 27 milionów dolarów rocznie i rośnie z roku na rok. "

Podkreślono szereg innowacyjnych pomysłów, takich jak medale, które będąc elementami układanki kolekcjonowane przez kilka lat medale ułozą się, tworząc obraz. Maraton Hansa Christiana Andersena w Odense w Danii ma co roku medale, które świętują co roku inną historię ze słynnych bajek pisarza Hansa Christiana Andersena, zachęcając biegaczy do powrotu co roku i budując wspaniałą kolekcję świętującą bogatą historię duńskich literatura.

Dla medali ceny na całym świecie wahają się od 1 $ do 30 $, a koszulek od 2 $ do 10 $.
Założyciel nowojorskiego maratonu Fred Lebow powiedział, że "nigdy nie lekceważ potęgi koszulki".
Laureaci nagrody T-shirt AIMS 2018: PKO Poznań Maraton (Polska)
Drugie miejsce: Scotiabank Ottawa Marathon (Kanada). 3 miejsce: Maraton Valencia Trinidad Alfonso (Hiszpania)
AIMS Medal Award 2018: US Marine Corps Marathon (USA)
2 miejsce: Ravenna Marathon City of Art (Włochy) 3 miejsce: Wuxi Marathon (Chiny)

Prezentowany przez pierwsze trojaczki, które będą biegać podczas wydarzenia olimpijskiego. Estońskie trojaczki, które prowadziły maraton w olimpiadzie Brazylii Leila, Lily i Liina Luik. Zdjęcia dostępne po kliknięciu poniższych linków:


Zwycięzcy medali


Zdobywcy koszulek

 

Gospodarzem następnego i 23. Światowego Kongresu AIMS będzie:
The Great Batumi Night Race w Gruzji w dniach 23-26 kwietnia 2020 r
Organizatorzy wygrali licytację przeciwko imponującym ofertom z Półmaratonu w Bukareszcie w Rumunii i Maratonie Hansa Christiana Andersena z Odense w Danii.
Sukcesy na wyborach
Podczas kongresu wybrano następujące osoby:
Prezydent: Paco Borao (Maraton Valencia Trinidad Alfonso, Spain)
Skarbnik: Al Boka (Rock 'n' Roll Las Vegas Marathon, USA)
Dyrektor: Martha Morales (Tangamanga Marathon, Mexico)
Dyrektor: Rachid Ben Meziane (Marrakech Marathon, Morocco)
Dyrektor: Fernando Jamarne (Maraton de Santiago, Chile)
Dyrektor: Tetsuya (Teddy) Okamura (Nagoya Women's Marathon, Japan)

Członkowie Zarządu AIMS - Post Tallinn Congress

Zdjęcie każdego członka Zarządu AIMS dzięki uprzejmości Francis Kay z sponsora AIMS: marathon-photos.com można uzyskać, klikając ich nazwę poniżej:

Prezydent: Paco Borao
Wice prezydent: Dave Cundy
Sekretarz generalny: Hugh Jones
Skarbnik: Al Boka
Członek Rady: Martha Morales
Członek Rady: Fernando Jamarne
Członek Rady: Rachid Ben Meziane
Członek Rady: Gary BE Boshoff
Członek Rady: Tetsuya (Teddy) Okamura
Członek Rady: Arpad Kocsis
Członek Rady: Vaclav Skrivanek

Administrator AIMS HQ: Theo Livitsanos

Zdjęcie grupowe nowej Rady AIMS jest dostępne po kliknięciu tutaj:

Z tyłu od lewej do prawej: Gary Boshoff, Fernando Jamarne, Rachid Ben Meziane Tetsuya, (Teddy) Okamura, Theo Livitsanos
Przedni rząd od lewej do prawej: Martha Morales, Hugh Jones, Paco Borao, Al Boka, Dave Cundy

Światowy Kongres został zorganizowany przez Tallin Maraton i odbył się w Original Sokos Hotel Viru Tallinn. Weekend zakończy się bieganiem Maratonu w Tallinnie i Półmaratonu 2018 w niedzielę 9 września.


Oprócz kongresu transmitowanego na żywo na YouTube, prezentacje z Kongresu AIMS będą udostępnione (w najbliższych dniach) członkom AIMS na stronie internetowej AIMS: http://aims-worldrunning.org/whyaims.html

 

O AIMS


AIMS jest organizacją opartą na członkach i od momentu założenia w 1982 r. urosła do ponad 447 najlepszych wyścigach długodystansowych na świecie, z ponad 117 krajów i terytoriów. Członkowie AIMS pochodzą z każdego kontynentu na świecie i obejmują Maraton w Atenach (the Athens Marathon, The Authentic ) stworzony na podstawie legendy o Filippidesie, greckim żołnierzu-biegaczu, który biegł z miasta Maraton do Aten w 490 r. Pne, aby ogłosić, że Persowie zostali pokonani w "Bitwie pod Maratonem". Inni członkowie AIMS obejmują wiele największych na świecie wyścigów długodystansowych w historii, takich jak Pekin, Berlin, Boston, Chicago, Comrades, Nowy Jork, Paryż i Tokio Maraton. Trzy główne cele AIMS to:


1. Wspierać i promować bieganie na całym świecie


2. Współpracować z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Federacji Sportowych (IAAF) we wszystkich sprawach związanych z międzynarodowymi wyścigami drogowymi.


3. Wymiana informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy członkami stowarzyszenia

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony