Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

41. Bieg Lechitów z historią w tle. Półmaratończycy pobiegną Szlakiem Piastowskim dla Damiana

 

alt

41. Bieg Lechitów odbędzie się w niedzielę 16 września na trasie w Gnieźnie. Zainteresowanie zawodami przerosło oczekiwania organizatorów i sprawiło, że liczbę miejsc zwiększono z 3 do 4 tysięcy. Zawodnicy pobiegną dla Damiana, który choruje na zapalenie rdzenia kręgowego.

 

41. Bieg Lechitów zostanie rozegrany na dystansie 21,0975 km. Impreza ma specjalną oprawę, nawiązującą do historii pierwszej stolicy Polski. Niektórzy biegacze zakładają stroje z piastowskiej epoki. Zwycięzcy otrzymują królewskie insygnia i udają się na przejażdżkę konną bryczką.


– Ci, którzy dotrą do mety, nagradzani są medalami z godłem Polski z lat 1919–1927. Medale gnieźnieńskiego Biegu Lechitów tworzą niezwykłą kolekcję – tegoroczny krążek będzie już szóstym z serii „Historia Godła Polski" – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.


Biegacze ruszą z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim, a następnie pobiegną drogą wojewódzką (dawną drogą krajową numer 5) oraz drogą serwisową drogi ekspresowej S5, by dotrzeć do Gniezna, gdzie przebiegną ulicami Orzeszkowej, Lema, Rzepichy i Jeziorną, wprost do mety na Placu Świętego Wojciecha. W pokonaniu dystansu pomogą im cztery punkty odżywcze, które będą znajdować się na trasie co 5 km.


– Cieszymy się, że poprzez organizację Biegu Lechitów możemy również prowadzić edukację historyczną i przybliżać zarówno biegaczom, jak i kibicom klimat tamtych czasów – mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor 41. Biegu Lechitów. – Dzięki temu tworzymy wyjątkową imprezę o historycznym charakterze, która odbywa się w miejscach tak ważnych dla polskiej państwowości. Start w Gnieźnie można połączyć z ich zwiedzaniem, bo nasz półmaraton wiedzie Szlakiem Piastowskim.


Więcej niż półmaraton


Bieg Lechitów jest organizowany od 1978 r., a od 2004 r. jest oficjalnym półmaratonem z trasą atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA). Dzisiaj to zdecydowanie więcej niż zwykł bieg. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem w świecie medycznym, bo mają rangę 21. Mistrzostw Polski Lekarzy w Półmaratonie. Należą też do cyklu 9. Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, składającego się z 14 imprez biegowych.


Zawody znajdują się też w Koronie Polskich Półmaratonów, co dla wielu biegaczy stanowi dodatkowy magnes. Aby zdobyć „Koronę" wystarczy w ciągu roku ukończyć 5 półmaratonów z listy 11 imprez, opracowanej przez Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza „META" Lubliniec. Ukończenie 10 z nich zapewnia zdobycie „Złotej Korony".


Organizatorzy włączyli imprezę w obchody 100-lecia polskiej niepodległości, dlatego na plecach oficjalnej koszulki biegu znajdzie się okolicznościowe logo „Niepodległa". To wierna kopia odręcznego napisu wykonanego przez Józefa Piłsudskiego.


Organizatorzy, początkowo ustanowili limit miejsc na poziomie 3 tys. uczestników. Ponieważ szybko go osiągnęli, pod koniec maja podjęli decyzję o uruchomieniu dodatkowej puli 1 tys. pakietów startowych.


Pobiegną dla Damiana


Podczas 41. Biegu Lechitów zawodnicy mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla..." na rzecz Damiana. Jak pomóc? Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla Damiana" i dotrzeć z nią do mety.


21-letni Damian od 7 lat choruje na zapalenie rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim. Szansą na poprawę stanu jego zdrowia jest leczenie komórkami macierzystymi. Damian jest podopiecznym Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Kartki-identyfikatory akcji „Biegnę dla Damiana" będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów mieszczącym się w hali sportowej w Gnieźnie na ul. Sobieskiego 20, w sobotę 15 września w godzinach 18:00–21:00 oraz w dniu zawodów od 7:00 do 9:00.


PKO Bank Polski zaprasza uczestników i kibiców na pokazy udzielania pierwszej pomocy. Na imprezie obecni będą ambasadorzy programu PKO Biegajmy razem – Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.


PKO Bieg Charytatywny


15 września 2018 roku zapraszamy na 4. PKO Bieg Charytatywny. Będziemy rywalizować i pomagać na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce – w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu. Okrążenia uczestników przeliczone zostaną na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Są jeszcze wolne miejsca w Krakowie, Kaliszu, Kutnie i Lublinie a na PKO Bieg Charytatywny Młodych można zapisywać dzieci na wszystkich stadionach. Zapisy przez stronę: https://www.pkobiegcharytatywny.pl/


Więcej o programie „PKO Biegajmy razem" łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:


bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem


www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem


www.instagram.com/pkobiegajmyrazem


www.twitter.com/biegajmy_razem


***


PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I połowie 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,69 mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 298,7 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9 proc.), kredytów (17,7 proc.), w rynku leasingowym (12,0 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2 proc.). Posiadając ponad 8,6 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Zobacz także
4. PKO Bieg Charytatywny zbliża się wielkimi krokami! O czym warto wiedzieć w związku z zawodami?

Ten list został wysłany na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. przez PKO Bank Polski.
Odwiedź Centrum prasowe, aby edytować lub usunąć swoje dane.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony