Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

Home

Po udanej premierze RunCzech kontynuuje projekt EuroHeroes i rozszerza go na dwa inne miasta w Czechach.

EuroHeroes to inicjatywa RunCzech uruchomiona w 2018 roku we współpracy z European Athletics. Inicjatywa ma na celu uczczenie europejskich gwiazd biegowych i odkrycie nowych bohaterów sportowych.

alt

 

Viva España! Bieg Europejski w Gnieźnie startuje z zapisami

Organizatorzy Biegu Europejskiego w Gnieźnie na dystansie 10 km ogłosili, że XVII edycja imprezy odbędzie się 6 kwietnia. Tematem przewodnim biegu, który jest sportową wizytówką Gniezna w przyszłym roku będzie Hiszpania. – W przyszłym roku w pierwszej stolicy Polski czeka nas prawdziwa hiszpańska fiesta – zapowiada Andrzej Krzyścin, szef imprezy. Zapisy na bieg startują dzisiaj w samo południe na stronie internetowej www.biegeuropejski.pl

alt

 

Tough Mudder już w Polsce. Zapisy startują!

Tough Muddder, największa na świecie marka ekstremalnych biegów z przeszkodami wchodzi do Polski. Już dzisiaj na stronie www.toughmudder.pl startują zapisy na pierwszą imprezę, która odbędzie się 29 czerwca przyszłego roku w Katowicach. Uczestnicy premierowej polskiej odsłony legendarnego cyklu pokonają 5km trasę, na której znajdzie się kilkanaście przeszkód. – Najlepsze konstrukcje, epicka trasa, a poza tym wzajemna pomoc i zabawa. W Polsce Tough Mudder zaoferuje te wszystkie atuty, którymi w ciągu niemal 10 lat przekonał do siebie prawie 4 miliony biegaczy na całym świecie – mówią organizatorzy.

alt

 

39. Półmaraton Wiązowski - pierwsi w sezonie!

alt

Półmaraton Wiązowski to najstarszy polski bieg długodystansowy rozgrywany na przełomie lutego i marca. To sprawdzona impreza, od początku lat osiemdziesiątych organizowana w Wiązownie pod Warszawą. Jak jest w Wiązownie? Płasko, zwykle zimno i prawie zawsze wieje wiatr.

 

 

alt

 

Znani pobiegną w półmaratonie, by walczyć o dobro

alt

Znamy kolejne szczegóły wiosennego 14. Półmaratonu Warszawskiego. Tym razem poznaliśmy uczestników trzeciej edycji „Walki na Dobro" – rywalizacji organizowanej w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. W słusznej sprawie w półmaratonie wystartują m.in. Paulina Holtz, Robert Korzeniowski i Łukasz Grass.

alt

 

Wrocławskie imprezy biegowe - sezon 2019

Zgodnie z tradycją, pierwszym wydarzeniem biegowym, w które zaangażowany będzie Wroclaw Marathon Team, stanie się doroczny Bieg Dla Hospicjów. Czwarta edycja tej imprezy charytatywnej, współorganizowanej z Fundacją Hospicyjną, odbędzie się 2 marca 2019 r. w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Biegacze będą mieli do pokonania dystans około 4 kilometrów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych wrocławskich hospicjów. 4. Bieg dla Hospicjów będzie także okazją do pierwszego spotkania Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team – spadkobiercy programu I Ty możesz zostać maratończykiem. W ramach Grupy wszyscy chętni będą przez kolejne 6 miesięcy przygotowywać się do ukończenia 37. PKO Wrocław Maratonu, zaś czas uzyskany podczas Biegu dla Hospicjów pozwoli na przypisanie uczestnikom odpowiedniego programu treningowego.

 

 

alt

 

STARTUJE KORONA POLSKICH PÓŁMARATONÓW 2019

Miło nam poinformować, że lista zdobywców Korony Polskich Półmaratonów w 2018 roku przekroczyła liczbę 3000 „Koron". Trwa jeszcze weryfikacja kolejnych wniosków o przyznanie „Korony". Trwa również wysyłka medali „Korony" do zawodników według kolejności na liście zdobywców.

 

Polskie Stowarzyszenie Biegów informuje, że zostało wybranych 10 półmaratonów. Żeby zdobyć "Koronę" wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. Jednocześnie informujemy, że w 2019 roku nastąpiły niewielkie zmiany. W „Koronie" nie będzie Półmaratonu Grodzisk Wlkp. Nowy regulamin zdobywania KPP będzie udostępniony biegaczom w drugiej połowie lutego.

Lista półmaratonów wchodzących w skład "KPP"

1. Półmaraton ONICO - Gdynia – 17.03.
2. Półmaraton Ślężański - Sobótka – 23.03.
3. Półmaraton Warszawski - Warszawa – 31.03.
4. Półmaraton Poznański - Poznań – 14.04.
5. Półmaraton Białystok - Białystok – 05.05.
6. Nocny Półmaraton - Wrocław – 15.06.
7. Toyota Półmaraton Wałbrzych - Wałbrzych – 18.08.
8. Półmaraton Philips - Piła – 08.09.
9. Półmaraton Lechitów – Gniezno – 15.09.
10. Półmaraton Królewski – Kraków – 13.10.

Regulamin i wniosek "KPP"

 

 

 

alt

 

 

KULTOWY BIEG DOOKOŁA ZOO POWRACA!

Na taką informację czekał niejeden miłośnik biegania. Kultowy Bieg Dookoła ZOO powraca do kalendarza imprez w stolicy. Zawody odbędą się 27 kwietnia 2019 roku, a zapisy zostaną uruchomione 2 stycznia.


- W ostatnich latach regularnie otrzymywaliśmy pytania o to, czy Bieg Dookoła ZOO powróci. Pamięć o tym wyjątkowym wydarzeniu jest nadal żywa w środowisku biegowym i niezmiernie cieszę się, że po niemal pięciu latach, możemy powiedzieć: Tak, Bieg Dookoła ZOO powraca! – mówi dyrektor zawodów, Dariusz Pawelec z agencji Sport Evolution.

 

alt

 

Zapisy na XI Silesia Marathon ruszyły!

Za nami X edycji wspaniałych maratońskich emocji w samym sercu Śląsku.

Jesteście gotowi na więcej? Już teraz możecie zapisać się na XI Silesia Marathon!

 

alt

 

Można już planować kalendarz startów na rok 2019!

Pomimo, iż świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami ekipa Poznań Maratonu nie ustaje w pracy. Otwierając tydzień temu zapisy na 12. PKO Poznań Półmaraton w sposób symboliczny wysłała zaproszenie do startu w imprezach biegowych w Stolicy Wielkopolski. Dziś Organizatorzy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, ponawiają zaproszenie, otwierając zapisy na 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym można rozpocząć planowanie własnego kalendarza biegowego na rok 2019.

alt

 

Runmageddon Global podbije Saharę po raz drugi

Drugi Runmageddon Sahara startuje już za trzy miesiące. Zapisy ciągle trwają, a zainteresowanie biegiem rośnie. Na listach startowych zapisanych jest już prawie dwa razy więcej osób niż startujących przed rokiem w pierwszej edycji Runmageddonu Global.

 

alt

 

Węglowodany w diecie sportowca. Jak odbudować siłę po treningu?

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie żywienie sportowców czy osób aktywnych fizycznie stanowi kluczową rolę w osiąganiu zamierzonych celów. Oczywiście, nasz jadłospis powinien pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie makroskładniki. Jednak warto zwrócić uwagę, że głównym źródłem energii w diecie wśród tej grupy osób są węglowodany.

 

alt

 

[Enea IRONMAN 70.3 Gdynia] Ruszyły zapisy i akcja #TRI2help

Ruszyła rejestracja do startu w przyszłorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia, organizatorzy imprezy ogłosili także Rok Charytatywności w Triathlonie i pierwszych ambasadorów akcji #TRI2help, której celem jest zebranie 1 mln złotych na cele charytatywne.

 

alt

 

Znamy termin 42. Biegu Lechitów

Organizatorzy gnieźnieńskiego Biegu Lechitów poinformowali, że 42. edycja imprezy odbędzie się 15 września 2019 roku. W tym roku półmaraton na trasie z Ostrowa Lednickiego, prawdopodobnego miejsca chrztu Polski do Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie ukończyło 3479 uczestników. – Zapisy ruszą niedługo, tymczasem prosimy biegaczy, aby zarezerwowali w swoich kalendarzach termin na jedyny w swoim rodzaju półmaraton z historią w tle. Będą niespodzianki, będą atrakcje, będzie święto biegania w Gnieźnie – podkreśla Andrzej Krzyścin, szef Biegu Lechitów.

alt

 

Konferencja Szkoleniowa PSB w Majdanie już za nami

alt

W dniach 28-30 listopada w hotelu Brant położonym w miejscowości Majdan koło Warszawy odbyła się Konferencja Szkoleniowa Polskiego Stowarzyszenia Biegów, która zgromadziła organizatorów imprez biegowych z całego kraju. Podczas spotkania nie brakowało inspirujących dyskusji, ciekawych wystąpień merytorycznych oraz prezentacji ofert i usług adresowanych do biegowego rynku. Poznaliśmy również nowe władze PSB wybrane na kolejną czteroletnią kadencję.

 

alt

 

GEL-NIMBUS™ 21: DŁUGIE BIEGI, STAŁY SIĘ KOMFORTOWE

UDOSKONALONE TECHNOLOGIE ASICS ZAPEWNIAJĄ MAKSYMALNY KOMFORT BY BIEC DALEJ I DŁUŻEJ.

ASICS przedstawia nowy model GEL-NIMBUS™ 21. Najwyżej jakości obuwie dla neutralnych, długodystansowych biegaczy po raz kolejny zostało udoskonalone tak, by biegacze mogli biegać dłużej i dalej.

 

alt

 

AIMS Book Review - Haruki Murakami

Wybitny Japoński pisarz, filozof i biegacz maratonów (uznawany za pretendenta do Nagrody Nobla w literaturze) napisał książkę "O czym mówię, gdy mówię o bieganiu". Jak czytamy w recenzjach, książka ta opowiada o: „Życiu, filozofii, wglądzie w genialny umysł. Wydarzeniach, doświadczaniu życia w całym jego pięknie. Radość biegania jako medytacji i osiąganiu mistrzostwa w sztuce wytrzymywania I przekraczania bólu jako metafory dla życia"

Recenzja Petera Mclean'a :

Brytyjska gazeta "The Guardian" miała znakomity cotygodniowy magazyn "The Editor", który podsumowywał wiadomości tygodnia w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, o których nigdy nie było czasu przeczytać. Stworzyło to małe kawałki wiadomości nadające się do połknięcia a jednocześnie będące dalej smacznymi. Zaoferował on 1000-głosową recenzję lub recenzję pojedynczego akapitu lub jedną recenzję w jednej linii lub w końcu recenzję jednowyrazową.

 

alt

 

RunCzech przedstawia kolejną edycję wydarzenia biegowego Sorrento-Positano

George Hirsch i Glenn Latimer znaleźli się wśród prelegentów konferencji prasowej w Neapolu z okazji zbliżającego się biegu.

Po udanym zakończeniu sezonu biegowego w Czechach organizatorzy imprez RunCzech (w tym słynny Volkswagen Prague Marathon) przeprowadzili się na południe Włoch, aby przeprowadzić ostatni bieg w tym roku - Sorrento-Positano (Ultra Maraton 54 km i Panoramiczny 27 km) w niedzielę, 2 grudnia. Bieg jest częścią tak zwanego projektu Napoli Running, który obejmuje również Półmaraton w Neapolu (Napoli City Half Marathon 24 lutego 2019).

 

alt

 

Samorządowcy pokonali Runmageddon

Ponad 50 Samorządowców stanęło na stracie największego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych Runmageddonu. Była to dla nich sportowa przygoda połączona z rywalizacją, ale także walka z własnymi ograniczeniami.

alt

 

Jak nie przytyć jesienią i zimą? Sposoby na zachowanie odpowiedniej sylwetki

Jesień i zima to czas, gdy krótkie dni sprawiają, że częściej zostajemy w domu, mniej uważamy na swoją dietę i ograniczamy aktywność fizyczną. W efekcie, nie trudno o kilka nadprogramowych kilogramów. Jak zatem nie przytyć w okresie jesienno-zimowym? Wystarczy zastosować poniższe rady!

 

alt

 

Znamy już termin 4. Dziesiątki Babickiej!

Dziesiątka Babicka, to jedna z tych imprez, na którą zapisy kończą się w kilka tygodni po ich uruchomieniu. W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz czwarty. Znamy już termin - sobota 6 kwietnia 2019 roku!

Dziesiątka Babicka to największa impreza sportowa podwarszawskich Starych Babic. To bieg główny na 10 kilometrów, marsz Nordic Walking, biegi rodzinne, dziecięce i młodzieżowe.

 

alt

 

Korona albo śmierć? Analizujemy frekwencję na polskich półmaratonach w 2018 roku

„Korona albo śmierć" – może na takie hasło jest jeszcze za wcześnie, ale analiza frekwencji na 24 polskich półmaratonach wyraźnie pokazuje, że biegi zaliczane do cyklu Korony Polskich Półmaratonów cieszą się największą popularnością. Pozostałe imprezy przeważnie notują spadki zainteresowania biegaczy. Trend wzrostowy frekwencji na polskich półmaratonach wyraźnie wyhamował.

 

alt

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PÓŁMARATONIE 2020 - SPEKTAKULARNA META NA PLAŻY MIEJSKIEJ W GDYNI!

Do Mistrzostw Świata w półmaratonie, które w 2020 roku odbędą się w Gdyni zostało jeszcze nieco ponad 16 miesięcy, ale organizatorzy już dziś postanowili ujawnić wizualizację mety, która będzie zlokalizowana... na plaży!

 

alt

 

KONFERENCJA SZKOLENIOWA ORGANIZATORÓW IMPREZ BIEGOWYCH W POLSCE

 

 

  

alt

 

ELIUD KIPCHOGE I GLADYS CHERONO NAGRODZENI JAKO NAJLEPSI MARATOŃCZYCY W THE 2018 AIMS 'BEST MARATHON RUNNER' (BMR) AWARDS

Działająca na całym świecie organizacja the Association of International Marathons and Distance Races (AIMS) z przyjemnością ogłosiła, że zwycięzcami męskich i żeńskich nagród AIMS Best Marathon Runner Awards w 2018 roku została dwójka kenijskich sportowców Eliud Kipchoge i Gladys Cherono.

 

alt

 

Maski antysmogowe dla biegaczy - skuteczna ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem

Maski antysmogowe stają się coraz bardziej powszechne nie tylko wśród biegaczy. Ich noszenie, przy kiepskiej jakości powietrza, staje się normą i nie jest to wcale efekt międzynarodowego trendu, który zawitał do Polski. Smog daje się we znaki szczególnie jesienią oraz zimą, kiedy większość z nas rezygnuje z aktywności fizycznej na zewnątrz. Nie musimy jednak zmieniać swoich treningowych nawyków, decydując się na pomieszczenia zamknięte. Mają nam w tym pomóc ściśle przylegające do twarzy maski, wyposażone między innymi w filtr z aktywnym węglem.

 

alt

 

Odsłon : 12772417

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

MENU

 

WYSZUKIWARKA BIEGÓW
Dystans [km]
Miasto
Rok MiesiącDzień


2019-05-18 Leśni sportowcy na ścieżkach żubra 19. Półmaraton Hajnowski HAJNÓWKA
2019-05-18 21. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa KONIN
2019-05-18 Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej MAKÓW PODH.
2019-05-18 26. Bieg Górski na Ślężę SOBÓTKA
2019-05-18 Mattoni Karlovy Vary Half Marathon KARLOVY VARY (CZECHY)
2019-05-19 27. Bieg Fiata BIELSKO-BIAŁA
2019-05-19 36. Bieg Grzymalitów CHODZIEŻ
2019-05-19 25. Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja ŁOBŻENICA
2019-05-25 17. Bieg Ulicą Piotrkowską ROSSMAN RUN ŁÓDŹ
2019-05-25 36. Półmaraton Solan NOWA SÓL
2019-05-26 25. Półmaraton Kurpiowski i 3. Kurpiowska Dziesiątka OSTROŁĘKA
2019-05-26 SANPROBI Bieg Kobiet KRAKÓW
2019-05-26 37. Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera OBLIWICE K. LĘBORKA
2019-05-26 40. Jubileuszowy Bieg Krotosa KROTOSZYN
2019-05-26 25. Ogólnopolski Bieg Masowy Pętla Rudnicka RUDNIKI
2019-05-26 5. Mazowiecka Piątka MIŃSK MAZ.
2019-05-26 24. Mazowiecka Piętnastka MIŃSK MAZ.
2019-06-01 Rajec High Tatras Night Run ŠTRBSKÉ PLESO (SŁOWACJA)
2019-06-01 Mattoni České Budějovice Half Marathon ČESKÉ BUDĚJOVICE (CZECHY)
2019-06-01 7. PKO Półmaraton Solidarności LUBLIN
2019-06-02 23. Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie, 37. Mały Gośliński Maraton Weteranów MUROWANA GOŚLINA
2019-06-02 16. Europamarathon Görlitz - Zgorzelec 2019 GÖRLITZ (NIEMCY)
2019-06-02 19. Wiosenne Biegi Przełajowe im. Zbigniewa Petri Memoriał 2019 DŁUGIE K. STRZELEC KRAJ.
2019-06-02 7. Kurdeszowa (Za)Dyszka KOSTRZYN K. POZNANIA
2019-06-02 8. Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny PSZCZYNA
2019-06-02 10 km Szpot Swarzędz SWARZĘDZ
2019-06-08 21. Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego Olka WYRZYSK
2019-06-08 Grand Prix Ustki - Rozbiegana Ustka na Fali - Bieg III - Łososiowy USTKA
2019-06-08 15. Bieg na Jedną Milę CIĘCINA GÓRNA
2019-06-08 RUN for The Beatles OSIEK N. WISŁĄ
2019-06-09 27. Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II KARLINO
2019-06-09 20. Ogólnopolski Bieg Uliczny Nowogrodziecka 10-tka NOWOGRODZIEC
2019-06-09 40. Międzynarodowy Bieg Pięciu Stawów MYSZKÓW
2019-06-09 13. Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka GRODZISK WLKP.
2019-06-09 7. Edycja EKIDEN PRAGMATIQ POZNAŃ
2019-06-15 Masters' Killer KOTLARNIA
2019-06-15 Mattoni Olomouc Half Marathon OLOMOUC (CZECHY)
2019-06-15 Międzynarodowy Bieg O Błękitną Wstęgę STARGARD
2019-06-15 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton WROCŁAW
2019-06-16 7. Bieg Nadziei ŚRODA WLKP.
2019-06-21 Sudecka 100 BOGUSZÓW-GORCE
2019-06-22 16. Półmaraton Unisławski UNISŁAW
2019-06-23 6. Bieg Uliczny Cienińska Szóstka - 7. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km CIENIN ZABORNY
2019-06-23 5. SANPROBI Maraton Szczeciński SZCZECIN
2019-06-23 17. Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta BUKOWNO
2019-06-30 18. Europejskie Biegi Uliczne BOLESŁAWIEC
2019-06-30 NIDEC 11. Bieg w Pogoni za Żubrem NIEPOŁOMICE
2019-07-06 IGLOTEX 12. Bieg Czterech Jezior SKÓRCZ
2019-07-07 29. Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2019 JAROSŁAWIEC
2019-07-14 38. Bieg O Złoty Kłos KOŁACZKOWO
2019-07-20 Grand Prix Ustki - Rozbiegana Ustka na Fali - Bieg IV - Usteckiej Krówki USTKA
2019-07-20 19. Bieg Uliczny Św. Jakuba Ap. LĘBORK
2019-07-20 20. Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko MORYŃ
2019-07-20 20. Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko MORYŃ
2019-07-27 Fa Donovaly Night Run DONOVALY (SŁOWACJA)
2019-07-27 Bieg Ku Słońcu DŹWIRZYNO
2019-07-27 29. Bieg Powstania Warszawskiego WARSZAWA
2019-07-27 29. Bieg Powstania Warszawskiego WARSZAWA
2019-07-27 Bieg Herosa KLUCZE K. OLKUSZA
2019-07-27 11. Półmaraton Ziemi Puckiej PUCK
2019-07-28 6. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy - Dąbki 2019 DĄBKI
2019-08-03 26. Bieg Św. Dominika - Mistrzostwa Polski Mężczyzn 10 km GDAŃSK
2019-08-03 Ustecka Dziesiątka z Hakiem - 10. Bieg Leśno Plażowy 2019 USTKA
2019-08-03 6. Bieg i Marsz Trzeźwości STARA ŁUBIANKA
2019-08-04 40. Notecki Półmaraton im. Józefa Nojiego - Damex WIELEŃ
2019-08-10 Nocna Dycha Kopernikańska TORUŃ
2019-08-15 28. Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego KOBYLIN
2019-08-15 25. ORLEN Maraton Solidarności GDAŃSK
2019-08-15 6. Cross Sierakowski SIERAKÓW
2019-08-15 28. Bieg 1920 - Cud nad Wisłą RADZYMIN
2019-08-17 21. Międzynarodowy Bieg Cztery Mile Jarka pod patronatem Burmistrza Dziwnowa DZIWNÓW
2019-08-24 19. Półmaraton Wtórpol SKARŻYSKO-KAMIENNA
2019-08-24 Grand Prix Ustki - Rozbiegana Ustka na Fali - Bieg V - Bursztynowy USTKA
2019-08-24 7. Letni Bieg Piastów SZKLARSKA PORĘBA
2019-08-25 40. PKO Półmaraton Szczecin SZCZECIN
2019-08-25 18. Ogólnopolski Bieg Przełajowa Ósemka BLACHOWNIA
2019-08-28 XXXII Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny Zamość
2019-08-31 Ogólnopolski Bieg Solidarności - Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego GOLUB-DOBRZYŃ
2019-08-31 24. Międzynarodowy Bieg Uliczny 15 i 9km JAWORZNO
Najczęściej czytane artykuły

Początek strony