Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLISTOPAD 2011DRUŻYNA SZPIKU - GOTOWA DO DZIAŁANIA

DRUŻYNA SZPIKU - GOTOWA DO DZIAŁANIA

       Bez wątpienia nasi drużynowi chłopcy z Zakładu Poprawczego nie tylko znaleźli sposób, ale mieli odwagę zrobić krok do przodu. Krok, który dla części z nich jest szans ą na nowe – lepsze życie. Bycie w Drużynie Szpiku to ciągła gotowość do niesienia pomocy, czasem heroicznej, a innym razem takiej zwykłej codziennej, niejednokrotnie niezauważanej. Oni odpowiedzieli na to zobowiązanie, zostali krwiodawcami, potencjalnymi dawcami szpiku, biegaczami, futbolistami, ale także wolontariuszami odwiedzającymi dzieci na oddziałach szpitalnych, animatorami organizującymi Dzień Dziecka. Stali się głosem chorych, wołających o pomoc, ale także ambasadorami zmian, bo przecież w „ich świeci” takie postawy nie są częste, ani popularne, pokazali, że można wziąć swoje życie za rogi i chcieć rozprawić się z przeszłością. To oczywiście nie jest gwarancja, ze teraz już zawsze będzie różowo, ale to znak, że nie musi być tylko szaro.

zobacz zdjęcia

    Doskonale pamiętam kiedy postanowiłam powołać Drużynę Szpiku w Zakładzie Poprawczym, pamiętam rozmowy z wychowawcami i dyrektorem, bałam się, a niektórzy mówili po co to...

     Wiem, że warto było dla nich, ale i dla nas, którzy mogliśmy zdać egzamin z integracji. Bez wątpienia zdaliśmy go, ale jeszcze bardziej Oni. Dlatego myślę, że ten tytuł POZNAŃSKIEGO WOLONTARIUSZA ROKU DLA CHŁOPAKÓW Z ZAKŁADU POPRAWCZEGO  to wyróżnienie dla nas wszystkich, a dla chorych i cierpiących kolejny sygnał, ze w tym swoim życiowym maratonie nie są opuszczeni i osamotnieni.

Dorota Raczkiewicz

szefowa Drużyny Szpiku

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony