Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLISTOPAD 2011JESIENNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

JESIENNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     Czternasta edycja Jesiennego Biegu Niepodległości, przeszła do historii. Bieg ten zorganizowany tradycyjnie przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przyciąga rok rocznie coraz więcej miłośników biegania na start i tak też stało się w piątkowe słoneczne popołudnie. Do zawodów zgłosiło się niespełna 2 200 osób, co chyba przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów, jak i biegaczy, stawiając przed jednymi , jak i drugimi ogromne wyzwanie. Idąc naprzeciw biegaczom, numery startowe można było odbierać już dzień wcześniej na Stadionie Miejskim w Gdyni, z czego skorzystało bardzo wielu biegaczy. W dniu zawodów biuro zostało zlokalizowane na innym obiekcie zarządzanym przez GOSiR, czyli w Marinie Gdynia, gdzie o tej porze roku o morskim charakterze miasta przypominają wyciągnięte na brzeg jachty i  żaglówki.

       Zawody rozpoczęli zawodnicy startujący w Wielkim Marszu Niepodległości, o bardziej sportowym charakterze, który rozegrany został na 3 pętlach, z której każda miała długość 1km. Tuż po nich na trasę ruszyła młodzież. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, której przyglądali się licznie zgromadzeni na terenie basenu jachtowego i Skwerze Kościuszki spacerowicze a także trenerzy i rodzice gorąco kibicujący swoim pociechom.


O godzinie 15:00 wystrzał armatni dał znak do startu honorowego Biegu Głównego, na którego starcie stanęło wielu znanych zawodników ze świata sportu a wśród nich Adam Korol, czołowy polski wioślarz, Marcin Chabowski – zwycięzca Nocnego Biegu Świętojańskiego z 2010 i 2011 roku, Radosław Dudycz – dwukrotny Mistrz Polski w Maratonie, Antoni Cichończuk – najlepszy polski weteran w biegu maratońskim, Wioletta Kryza – jedna na najbardziej utytułowanych polskich biegaczek na długich dystansach a także Radni Miasta Gdyni z Naczelnikiem Wydziału Nieruchomości i Polityki Gospodarczej – Tomaszem Banelem na czele. W zawodach wzięła udział spora grupka Strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy rywalizowali w specjalnie dla niech stworzonej kategorii. Od początkowych kilometrów ton rywalizacji nadawali Dudycz i Chabowski, którzy wypracowali sobie nad pozostałą grupką biegaczy, w której biegli Łukasz Gurfinkiel, Tomasz Grycko
i Daniel Chuchała. W zawodach zwyciężył Marcin Chabowski, który na ostatnich metrach przypuścił atak i na mecie osiągnął czas 29 minut i 58 sekund. Dwie sekundy za nim finiszował Dudycz a minutę później linie mety przeciął Gurfinkiel. Sami zawodnicy oceniali bieg bardzo wysoko. Radek, który 30 października startował w maratonie we Frankfurcie był zaskoczony tak dobrym rezultatem i wysoko chwalił organizację, porównując ją do najlepszych w kraju, co z ust takiego zawodnika jest dużym komplementem dla organizatora. Wśród kobiet rywalizację wygrała Wioletta Kryza, która na mecie uzyskała czas 35 minut i 21 sekund. Jako druga przybiegła Marta Szenk a jako trzecia uplasowała się Daria Lajn, która biegi uliczne traktuje jako dopełnienie treningu biegacza na orientację, w którym się specjalizuje. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych zwyciężyli Radosław Dudycz i Marta Szenk.

Bieg Główny ukończyło 1855 zawodników z całego kraju, podnosząc frekwencję w stosunku do ubiegłego roku o 70 procent, co świadczy że w Gdyni warto biegać a trasa przygotowana przez organizatora nadaje się do naprawdę szybkiego biegania.

Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję GPX Gdyni w Biegach Ulicznych, którą rozpocznie25 lutego  Bieg Urodzinowy Gdyni.

WYNIKI

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony