email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLISTOPAD 2011BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W GOLENIOWIE - LEWANDOWSKI PIERWSZY

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W GOLENIOWIE - LEWANDOWSKI PIERWSZY

Mistrz Europy z Barcelony na dystansie 800 m Marcin Lewandowski wygrał Goleniowską Milę Niepodległości. W biegu na 10 kmzwyciężyła Agnieszka Ciołek, a z Polaków najlepszy był Henryk Szost, który zajął trzecie miejsce.

Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu, triumfował w Goleniowie po raz trzeci. Jak przyznał, sukces nie przyszedł mu łatwo. "Musiałem biec ile tylko sił w nogach, aby wyprzedzić na mecie Leszka Zblewskiego, który chciał tu zwyciężyć po raz... dziesiąty" - zaznaczył. Jego trener i brat Tomasz wystartował na 10 km, plasując się na 30. pozycji w gronie ponad czterystu zawodników.

Po udanych zagranicznych startach w październiku Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław) nie dała się wyprzedzić również i w krajowych zawodach.

"Przybiegłam na metę mocno zmarznięta, ale najważniejsze, że wygrałam. W tym roku wystartuję jeszcze w Anglii, w Brighton na10 km i ... pomyślę o następnym sezonie. Głównym celem jaki sobie postawiłam są igrzyska olimpijskie" - powiedziała Ciołek.